С какво ви дразнят свекървите? – 156

  • 30 332
  • 753
  •   1
Отговори
# 600
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Тук съм съгласна, мъжете често са единствените можещи да решат проблема и да го предотвратят още преди да е настъпил. Обаче се скътават. А грешката на снахите е, че ги жалят и "им влизат в положението" и гледат те да се справят, вместо да накарат мъжа си, да си изпълни ролята и задълженията и да заеме позиция.

# 601
  • Мнения: 1 026
Тук съм съгласна, мъжете често са единствените можещи да решат проблема и да го предотвратят още преди да е настъпил. Обаче се скътават. А грешката на снахите е, че ги жалят и "им влизат в положението" и гледат те да се справят, вместо да накарат мъжа си, да си изпълни ролята и задълженията и да заеме позиция.
А тук съм напълно съгласна с теб. Даже и в ситуацията на потребителката, дето бабата даде торта, пак основния виновник е БАЩАТА! Щото ако той си е на мястото и мисли доброто на детето си, няма сила, която да го накара да толерира даването на торта и след това да го скрие от майката. Ако ще това да е майка му, сестра му, баща му и т.н. ( без с това да оправдам свекървата)

# 602
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Тук съм съгласна, мъжете често са единствените можещи да решат проблема и да го предотвратят още преди да е настъпил. Обаче се скътават. А грешката на снахите е, че ги жалят и "им влизат в положението" и гледат те да се справят, вместо да накарат мъжа си, да си изпълни ролята и задълженията и да заеме позиция.
А тук съм напълно съгласна с теб. Даже и в ситуацията на потребителката, дето бабата даде торта, пак основния виновник е БАЩАТА! Щото ако той си е на мястото и мисли доброто на детето си, няма сила, която да го накара да толерира даването на торта и след това да го скрие от майката. Ако ще това да е майка му, сестра му, баща му и т.н. ( без с това да оправдам свекървата)
Не е съвсем така, според мен. Ако бабиерата не си позволява да дава на детето нещо, което знае, че не трябва и е предупреждавана, защо го дава? Тя е тази извършила застрашаващото действие. Което изобщо не оправдава бащата, разбира се. Но пък нямаше да му се налага да озаптява майка си, ако тя разбираше от дума или зачиташе мнение по-важно от нейното в случая. Т.е. логиката ми е, от действия на свекървата произтича проблема, съответно тя е виновна. Бащата е виновен за безотговорност, но и да си е безотговорен, ако майка му не беше дала торта, проблем нямаше и да има изобщо. Щяхте да си плюене снахата, че е пренавита и, че търси теле под вола, нямаше да сте прави така или иначе, ама детето щеше да е наред

# 603
  • Мнения: 1 026
Ма ко, добре бе, БАБАТА си е виновна, ама кой отговаря за детето? Баща му? Или е там на лаф моабет? То с такъв баща и някой на улицата може да бутне детето и после оле мале.
А ако тъщата бутне в устата на детето торта, майката има ли вина? Или от тази рода е позволено?

# 604
  • София
  • Мнения: 12 787
Ма възрастните хора са така. Ето моята леля, която няма деца, но ме е гледала и мен много отговорно, поканила сина ми на обяд преди няколко години. Знаеше, че в момента не трябва изобщо да яде захар, ама изобщо, и му изпекла шоколадов кейк с шоколадова глазура. Огромен. Какво да я подозирам, че ме мрази, че е тъпа, че ми прави напук...Просто е по-силно от нея. Ако беше свекърва щяхме да пишем тук поне 30 страници.

# 605
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Много добре знаеш, че не бих делила бабите, ако правят нещо нередно. Независимо чия майка е. Не го правя и в реалния живот.
И вече казах, че изобщо не оправдавам бащата, ако беше моя мъж, щеше да му се види тесен света. Но, ако е сам с детето не може да се измъкне от отговорност, а като е с майка си, си поделят или прехвърля отговорността на нея. А после се разбра, че са били повече хора там и съфорумката не е могла да разбере точно какво е станало, дали бащата е бил там когато е дала торта или са го издебнали "защото гледало и премлясвало". А това според мен е важен аспект, защото докато обсъждахме казуса изказах предположение, че такава свекърва е напълно способна да издебне и сина си и да направи каквото си знае, за да натрие носа на младите и по-точно на снахата, че нищо не разбират. Не знаем какво точно е станало и самата потребителка каза, че мъжа ѝ увърта и не може да разбере. Питах я именно да си прецени нагласата и действията на мъжа, не на свекървата

# 606
  • Мнения: 7 047
Повечето проблеми със свекървите произтичат основно от това, че мъжът е мамин глезан, който не е свикнал и не може да противоречи на маминка и/или свекървата не е от най-интелигентните и/или снахата не се е научила да бъде по-толерантна.

# 607
  • France
  • Мнения: 13 256
Моите родители разделиха тоя, дето ми се води брат с голямата му любов. И нищо хубаво не последва от това.
Няма как родителите да разделят някоя двойка без изричното участие или безучастие на поне единия от тях.

# 608
  • Melmak
  • Мнения: 3 424
Моите родители разделиха тоя, дето ми се води брат с голямата му любов. И нищо хубаво не последва от това.
Няма как родителите да разделят някоя двойка без изричното участие или безучастие на поне единия от тях.

Разбира се! Идеята беше, че имаха пръст. Ако не се бяха месили, сигурно младите щяха да се оженят. Това, че брат ми е пухльо е друг въпрос и за това го позволи. Тази жена всеки ден трябва да празнува, че се отърва от семейство Адамс. Бял ден нямаше да види.

Иначе съм съгласна с теб, ако мъжът е на място той ще избере жена си. Просто в случая имаше ултиматум и избра мама и тати. Ако съм на мястото на жената, наистина ще празнувам месеци наред, че съм се отървала овреме!

# 609
  • Мнения: 725
На моя мъж му трябваха цели 15 години, да разбере що за човек е майка му. Или всъщност той винаги е знаел но все пак е майка и му е било много трудно да признае и предприеме мерки. Сега е с ограничителна заповед да не се приближава до нас . Та извода е че понякога мечките се събуждат и посред зима.

# 610
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Ганели, и до ограничителна заповед ли стигнахте? Да не би да поиска официално теста? Няма оправия с твоята. А като се сетя колко те ядоха в темата, че трябвало да правиш компромиси и да се съобразяваш и, че ти си виновна за нейното отношение и едва ли не си го просиш

# 611
  • Мнения: 725
За съжаление да , до там се стигна. Бяха намесени много институции.Включително и социалните идваха в къщи. Мъжът ми тотално изтрещя.Докато злото беше само срещу мен някак си се търпеше. А и не беше никога лице в лице . Но щом засегна детето което той обожава и толкова години е чакал направо полудя. Имаше моменти в който ме беше страх да не и направи нещо лошо. Молех се и обяснявах че ако и посегне ще го приберат и няма да вижда детето.Избра легалния път и не сгреши. Сега е спокойно. Но само ако някой спомене за майка му откача. В началото сестрите опитаха да говорят но им беше казано че ще последва същото ако споменът майка им . И до там.

# 612
  • Мнения: 7 047
Тази свекърва наистина е тотално откачена. Съвсем сериозно - явно има проблем в главата.

# 613
  • Мнения: 9 183
Ганели, радвам се ,че сте намерили някакво решение и сега сте спокойни.
   Но смятам, че такива свекърви са по-малко от другите , добрите.
   Аз не разбирам следното -  мъжът не понася майка си, не иска да контактува с нея, или поне не много, защо снахите смятат, че имат мисия да поправят това? Или да го правят вместо мъжете си?  Не виждате ли сигналите по време на връзката ви с партньора.Едва ли маминка ще си трае , докато сте сериозно обвързани и като стане дума за рокля, халки и бебе , ще избухва.
    
   Относно бабата с тортата, на потребителката аз написах , че са се наиграли за сметка на детето. И няма да се извиня, защото имам чувството ,че тя искаше нещо на някого да докаже. За сметка на детето. Ако аз имам и най-малкото съмнение, че няма да е гледано и обгрижено детето ми според моите разбирания,/щото явно там бащата няма знания и инфо/ , няма сила на света, която да ме накара да го пусна някъде. Не бил отговорен бащата! Отговорен е , много , но е постъпил безотговорно,а както се вижда и в последващата реакция, лошото е ,че не вижда проблем.
   За водата и бебетата - аз , като баба съм задавала сигурно поне три пъти въпросът "Ама как така няма да пие вода?" По мое време,когато аз имах бебета, задължително едва ли не  изплаквахме устичката с вода. Ама съм майка на майката, сигурно за това не ме сиктирдоса след първото питане. Просто ми обясни, каза,че съм грамотен човек, да прочета , ако имам още въпроси  и  аз така и направих.  
    За мен, като вече тъща и бъдеща свекърва, основното е да си сложим граници на време. Те на мен и аз на тях. И да ги уважаваме. Но това идва от възпитанието и на двете страни. Ако предишната приятелка на сина ми
 се беше задържала  щяхте със сигурност да четете за мен.

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 09:43 от марулета

# 614
  • Мнения: 5 066
марулета, тя потребителката с тортата помоли за съвет и всички скочиха, че бащата също е родител и щял да се справи.
За другото си права. Няма проблем човек да попита. Редно е да се отговори нормално. Но ако тръгне да настоява да стане на неговото, тогава със сигурност майката/бащата ще са си в правото да се сопнат.

Общи условия

Активация на акаунт