Лицемерие или истинска подкрепа е?

  • 5 474
  • 176
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 478
Здравейте,

Поставям следния казус:

Партньорът ви има важен за него/нея проект, който вие смятате за загуба на време, дори глупав. 
Смятате ли че трябва да го/я подкрепите, колкото да не сте съгласни с идеята, да знаете че сте дали всичко от себе си проекта да прокопса дори и на края да се окажете прави, че не става.

 Или подкрепата за нещо в което не вярвате и не  споделяте го намирате за лицемерие, предвид че всяко усилие ви се струва загуба на време?

# 1
  • Мнения: 1 579
Ако проектът няма да доведе до голяма загуба на общи пари, бих подкрепила. Но бих си казала и мнението.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 778
В момента мой приятел се занимава с нещо, което му отнема много време, внимание, също и средства. Аз лично го смятам за загуба на време, което би могъл да прекара по далеч по-приятни начини. Така смятат и всички други наоколо. Но изслушвам, подкрепям и предлагам помощ, ако желае. Какво остава пък за партньор...

# 3
  • Мнения: 5 515
Зависи за какво става въпрос. Ако е хоби, няма да се меся но и няма да помагам. Теб лично засяга ли те проектът по някакъв начин?

# 4
  • Мнения: 18 713
Проектът е негов, но се очаква и друг да работи по него? Ако на мен ми е неприятно, просто няма да се включа. Ако ми е все едно, вероятно ще се включа донякъде.
Случва се да помагам на мм за негови проекти да ги наречем - но според възможностите в момента, според моята натовареност.

# 5
  • Мнения: 3 478
Не съм аз в тази ситуация, искаха ми съвсет.

Проектът е голям и скъп въпреки че мъжа си харчи "неговите" пари и на баща си, все пак има отражение на  двойката, дори къде и как ще живеят в бъдеще.

Тя смята проекта за абсолютна илюзия и напълно нереализуем.

Да казва : Давай мило на пред, да видим как да го направим от моята гледна точка е лицемерие, но може да ги затрие като двойка..

# 6
  • Мнения: 21
Чак да ме подкрепят (мъж, дете и родител), НЕ. За тях (и тримата), за приятелите ми, та дори и за мен понякога проектите ми са "пълна загуба на време", често и на пари, НО ми осигуряват комфорта да си ги осъществя. Казват мнението си, но до там. Аз пък се старая да не прекалявам и да се реванширам подобаващо!

# 7
  • Мнения: 18 713
Какъв е другият вариант - да му каже не, ти и баща ти няма да харчите парите там, където на мен не ми харесва? Може да пробва.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 297
Щом за него е важен, то ще го подкрепя, ако не ощетява пряко мен.
Крила трябват, не секира.

# 9
  • Мнения: 6 245
Да си каже мнението и до там, да не пречи и ако и искат помощ за нещо конкретно, да помага. А преценката дали нещо е глупост или не е субективна, и често от странични хора неадекватна. Вероятно става въпрос за някое бизнес начинание на мъжът, с което питащата не е съгласна и според нея има по добро приложение на тези пари, но не е в позиция да се наложи. Зависи до колко и дали е генерален проблем това, след като касае в бъдеще къде ще живеят, но все пак времето винаги показва дали нещото е глупост или не.

# 10
  • София
  • Мнения: 35 297
Сигурно мислят нещо да строят и тя не е баш съгласна, ако ще живеят кажи- речи заедно.

Трябва повече ясното. Да знаем кой е крив и кой прав, че така поставено отговорите ще са спрямо на кой какво му е в главата.

# 11
  • Мнения: 1 502
Много често хората във връзка имат различни интереси и не е нужно да разбират защо другият харесва дадено нещо. Но, според мен, трябва да се подкрепят, не бих го нарекла лицемерно. Аз съм много предпазлива и трудно се впускам в проекти, мъжът ми е точно обратното и е супер, защото му се получава, дори аз да не съм била съвсем сигурна.

Да убиваш мотивацията на другия е пагубно за отношенията. Аз бих се чувствала ужасно разочарована.

Нали, приеамаме, че тук не става въпрос за някакви колосални проекти за милиони или залагане на цялото имущество и етц. Така де, всичко което излиза извън границите на нормалното.

# 12
  • Мнения: 18 866
Не подкрепям нищо, за което отиват пари и не съм съгласна.

# 13
  • София
  • Мнения: 35 297
Не подкрепям нищо, за което отиват пари и не съм съгласна.
Слагаш вето и на чуждите пари ли?

# 14
  • Мнения: 5 612
Подкрепям, дори да не одобрявам и да го мисля за загуба на време. Ако не подкрепям активно, поне не преча и в никакъв случай не казвам - абе какви са тези простотии, нищо няма да излезе. Случвало се е да кажа, че според мен не е много ок, но за да не режа крила добавям, че все пак не съм специалист и е възможно да се получат нещата, нека да пробва. Той мен също ме подкрепя за неща, които са далеч извън интересите и разбиранията му и това е много важно за мен.

Общи условия

Активация на акаунт