Искам да напусна.

  • 4 059
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Нова съм тук, но съм чувала, че форумът е много полезен. Реших и аз да пиша за мнения.
Мисля да напусна работата си, понеже, започнах да харесвам страшно много мой колега. Не знам какво ми става. И преди съм харесвала хора, но тоя път все едно съм под влияние на някаква магия, не съм на себе си буквално (не вярвам на такива неща). Честно той е това, което винаги съм искала.
Сравнително нов е в работата и стана ясно, че работи за удоволствие, не заради парите и аз бързо разбрах, че нямам никакви шансове да го впечатля с нещо. Нито съм красива, нито богата,нито нищо. Постоянно от него лъха едно такова висше, но ненатрапчиво чувство за превъзходство и елит.
Сблъсквал ли се е някой с подобно нещо? Луда ли съм да искам да се махна? Моля, без обиди!

# 1
  • Мнения: 724
На мен не ми изглежда достатъчно добра причина да си напускаш работата заради това, че си харесала някакъв колега.
Освен ако самата работа не ти харесва толкова и си намерила (или мислиш, че ще намериш) по-добра.
Не знам от колко време си под влиянието на тези емоции, но според мен с времето би трябвало да поотминат.

# 2
  • Мнения: 4 234
Как се чувстваш на работното си място? Колегите ти готини ли са, оценена ли си, виждаш ли възможност за растеж?
Това са главните въпроси, които да определят дали да останеш, а не това, че много си си паднала по колега. Нищо ненормално и извънредно не ти се е случило, не пишеш да си обвързана. Дишай дълбоко и не прави глупости, ако работата ти си заслужава. На следващото място може пак да харесаш колега, пак ли ще бягаш?
Настрой се положително и нека тази тръпка ти бъде двигател - да си по-креативна, по-изявена, да си направиш прическа, да сложиш червило. Нищо страшно не ти се е случило, дерзай.

# 3
  • Мнения: X
Не съм обвързана, не.
 Просто имам чувството, че докато ми е пред очите, даже повече ще ми се засилват чувствата. Не мисля, че е здравословно.

# 4
  • Мнения: 116
Не напускай, а поработи върху самочувствието си.

# 5
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 262
Ако не си семейна и обвързана, какъв е проблемът да харесаш някой мъж?!
Аз не бих си напуснала работата, ако я харесвам и ме удовлетворява, само заради увлечение по колега. След време ще ти мине така или иначе.

# 6
  • Мнения: 297
Така ,женена ли си ?Той женен ли е ?Ако отговора е не ,не виждам причина да напуснеш .Ако не разбиваш собственото си семейство или ,ако знаеш че ще разбиеш неговото семейство и просто си се влюбила , защото си свободна това няма нищо ,ама нищо лошо .Относно това че не си красива,това не трябва да те притеснява .И ,аз не съм Анджелина Джоли,и мисля че моят мъж е много над нивото ми ,но той казва че е бил с много напомпани красавици,по неговите думи те са скучни в леглото,имат големи изисквания,мрънкат много и не иска да е с такава жена.Всяка жена ще стане перфектната красавица ако има финансова възможност да си сложи цици ,джуки и се облече скъпо.Само заради това че ти нямаш самочувствие ли искаш да напуснеш??Ще те разбера че искаш да напуснеш ако твойте чувства разбиват ,или ще разбият нечие семейство, или ще си разбиеш семейството за да гониш дивото.

# 7
  • Мнения: 19 327
Нова съм тук, но съм чувала, че форумът е много полезен. Реших и аз да пиша за мнения.
Мисля да напусна работата си, понеже, започнах да харесвам страшно много мой колега. Не знам какво ми става. И преди съм харесвала хора, но тоя път все едно съм под влияние на някаква магия, не съм на себе си буквално (не вярвам на такива неща). Честно той е това, което винаги съм искала.
Сравнително нов е в работата и стана ясно, че работи за удоволствие, не заради парите и аз бързо разбрах, че нямам никакви шансове да го впечатля с нещо. Нито съм красива, нито богата,нито нищо. Постоянно от него лъха едно такова висше, но ненатрапчиво чувство за превъзходство и елит.
Сблъсквал ли се е някой с подобно нещо? Луда ли съм да искам да се махна? Моля, без обиди!

Луда си, разбира се, освен ако и ти като него не работиш само за удоволствие, а не заради парите.

# 8
  • Мнения: X
Така ,женена ли си ?Той женен ли е ?Ако отговора е не ,не виждам причина да напуснеш .Ако не разбиваш собственото си семейство или ,ако знаеш че ще разбиеш неговото семейство и просто си се влюбила , защото си свободна това няма нищо ,ама нищо лошо .Относно това че не си красива,това не трябва да те притеснява .И ,аз не съм Анджелина Джоли,и мисля че моят мъж е много над нивото ми ,но той казва че е бил с много напомпани красавици,по неговите думи те са скучни в леглото,имат големи изисквания,мрънкат много и не иска да е с такава жена.Всяка жена ще стане перфектната красавица ако има финансова възможност да си сложи цици ,джуки и се облече скъпо.Само заради това че ти нямаш самочувствие ли искаш да напуснеш??Ще те разбера че искаш да напуснеш ако твойте чувства разбиват ,или ще разбият нечие семейство, или ще си разбиеш семейството за да гониш дивото.

Не сме женени и сме свободни. Но той няма да ме хареса никога и ми става  доста гадно и тъжно понякога. Чудех се, дали ще го забравя, ако се махна.

# 9
  • Мнения: 1 670
Не съм обвързана, не.
 Просто имам чувството, че докато ми е пред очите, даже повече ще ми се засилват чувствата. Не мисля, че е здравословно.
А защо трябва ти да напускаш? Не е ли по-добре той да го направи? Такива работохолици и без това развалят трудовата атмосфера.

# 10
  • Мнения: 36 192
не си влюбена, привлича те усещането за недостижимост, но в твоя случай няма разлика
и до колкото те чета, вероятно ще се вманиачиш до полуда, защото нямаш достатъчно самочувствие и защитни сили, за да се отървеш сама
щом си мислила за напускане, означава, че осъзнаваш онова, което съм написала
и да, махни се от там, защото усещането ще те мачка ежедневно
после поработи върху самочувствието си, за да не се налага да бягаш от всеки сравнително приличен мъж около теб


защо пък той да напуска? авторката има проблем, не той

# 11
  • София
  • Мнения: 23 135
А защо трябва ти да напускаш? Не е ли по-добре той да го направи? Такива работохолици и без това развалят трудовата атмосфера.
Този коментар ме изумява. Защо да напуска той, ако може да ми отговориш? Затова, че всява смут от емоционално естество на колежката ли? Как разбра, че е работохолик, та дори предричаш, че ще развали трудовата атмосфера.
Такива глупости и волни разсъждения скоро не бях чела.

Авторке, ако си харесваш работата, не напускай. От всяко следващо работно място ли смяташ да бягаш при евентуални пречки?

# 12
  • INFJ
  • Мнения: 9 692
Как ще напусне той? Защо да го прави? Май объркахте работното място с квартирата след раздяла. Явно егоцентризмът и очакванията от другите достигат нови нива.

Авторке, и аз мисля, че не си влюбена и именно чувството за недостижимост те привлича. Дали е реално това чувство, няма как да знаем със сигурност.

Защо нямаш самочувствие? Колко от нещата свързани с външният ти вид зависят от теб? Ако например си с наднормено тегло, то се сваля. Започни да се грижиш за външният си вид, опитай се да промениш начинът, по който мислиш за себе си.
Тази несигурност е напълно достатъчна, за да отблъскваш мъжете от себе си. Когато се харесваш сама, ще привличаш много повече хора. Енергията ти ще е различна.

# 13
  • Мнения: 3 304
Постоянно от него лъха едно такова висше, но ненатрапчиво чувство за превъзходство и елит.

Това доста неприятно звучи обаче... Ненатрапчив пуяк.Stuck Out Tongue Winking Eye
Мисля, че си прекалила с розовите романи.

# 14
  • Мнения: 1 670
Защо да напуска той, ако може да ми отговориш? Затова, че всява смут от емоционално естество на колежката ли? Как разбра, че е работохолик, та дори предричаш, че ще развали трудовата атмосфера.
Този човек е цъкаща бомба за проблеми в колектива. Играе го "елитен", бачка за чест и слава и за капак вече разсейва колежка от работния процес. Ако съм на шефа им, ще го държа под око Wink
Скрит текст:
Май не ми се получи много идеята да вдъхна кураж на авторката да си стои на мястото.

Общи условия

Активация на акаунт