С какво ви дразнят свекървите? – 156

  • 32 039
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 535
На хората клюките и драмите са им по-важни от снахата, че даже и от сина.
А иначе винаги могат да кажат, че проблемите са при мъжа и да запушат устата на свекървата.

# 721
  • Мнения: 7 155
То тогава сигурно свекървата няма да повярва, че синът й има проблеми.

# 722
  • Мнения: 74
Дали ще е от свекървата или от някой друг , самият въпрос винаги е дразнещ.
Мен колко години ме спукаха от нетактични въпроси кога ще имаме бебе.. не мъжа ми , а само мен питаха . Иди ги разбери .
Сега ме почват с втората част , какво чакаме давай още едно да си направим .
Моят отговор винаги е " Ей ся отиваме и почваме " Joy

# 723
  • Мнения: 5 655
Да дам идея за бъдещите свекърви на веганки:
https://www.facebook.com/share/r/ifjPEheY3dP4rUdW/
"Ма то гледаше и се облизваше". "Виж как сладко  примлясква".

# 724
  • France
  • Мнения: 13 399
Мхм, мхм. За всичко може да си говорите с децата си, вие си ги познавате. Със снахи и зетьове се говори за неутрални теми и избягваме разговори като кога ще имаш деца, кога ще започнеш да готвиш, кога ще отслабнеш и кога ще поумнееш.
+100
Най-добрата стратегия е куртоазни и дистантни отношения. И да, неприятно е да слушаш едно и също нон-стоп. Дори и темата да не е неприятна. Като цяло не разбирам този напън да се наднича в чуждите чаршафи

# 725
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 346
Аз също не винаги съм одобрявала начина по който снаха ми-жена на брат ми ,гледаше племенницата ми.
Но никога не съм си позволила да се опитвам да налагам моето мнение по темата за отглеждането на детето или пък да давам непоискани съвети.Защото детето е нейно и на брат ми,а не мое.
Пред брат ми не съм казвала нищо лошо за жена му.Нито съм му давала акъл...
Много пъти се е случвало и да спирам майка ми да каже нещо излишно.
Майка ми тогава мърмореше,но се въздържаше.В добри отношения е със снахата.
Ако снаха ми сподели нещо или ме пита -тогава казвам какво е моето мнение.
Ако то не съвпада с нейното накрая и казвам,че в крайна сметка решението си е нейно.
Уважавала съм нейното мнение и съм се съобразявала,когато гледам детето.
Помагала съм и много и тя ми имаше повече доверие,отколкото и на двете баби.
Със сестра ми-по същия начин.Не се обаждам ,ако не ме е питала,не говоря против мъжа и,не я уча как да си гледа децата.
Ами не беше трудно.

Последна редакция: пт, 24 май 2024, 15:46 от Veronikaaa

# 726
  • Мнения: 5 923
Аз пък не одобрявам подобни отношения между близки роднини. Ще виждаш, че нещо не е ОК за детето на брат ти и ще чакаш да те питат. Има си поне 10 начина не натрапчиво да изразиш различна гледна точка към възпитание/отглеждане. Като не се възприеме - замълчаваш. Ами ако жената просто не се сеща, че има и друг начин?

# 727
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 346
Давам пример.
Аз на моето бебе давах вода,тя на нейното -не.
Не съм спорила с нея по темата.
Нито тя с мен.
Когато аз гледах нейното бебе не съм си и помислила да му давам вода.

# 728
  • Мнения: 3 606
Давам пример.
Аз на моето бебе давах вода,тя на нейното -не.
Не съм спорила с нея по темата.
Нито тя с мен.
Когато аз гледах нейното бебе не съм си и помислила да му давам вода.

Много правилно! И аз така правя. Няма да съм свекърва, но се надявам да съм съобразителна майка…

# 729
  • София
  • Мнения: 19 485
Хубаво е и вие да уважавате децата си. Тогава всички са спокойни и не си изкарват нервите върху мама. Ако няма провокация, няма и ответна реакция.
Това важи и за двете страни. Защо се смята непременно, че родителите са месещи се и досадни?

# 730
  • Мнения: 2 535
Аз лично не познавам деца (за големи хора, говорим) месещи се на родителите си. И досаждащи им.

# 731
  • София
  • Мнения: 12 803
Аз лично не познавам деца (за големи хора, говорим) месещи се на родителите си. И досаждащи им.
Сигурно, защото не познаваш мен 😁

# 732
  • Мнения: 2 535
Аз лично не познавам деца (за големи хора, говорим) месещи се на родителите си. И досаждащи им.
Сигурно, защото не познаваш мен 😁

С удоволствие бих се запознала с теб Simple Smile.

# 733
  • Мнения: 2 690
Бояна, а как се месиш на родителите си?

# 734
  • Мнения: 6 938
След една определена възраст децата започват да се месят на родителите си.
Прост пример - отиваме на лекар, пи ли си лекарствата, няма да ходиш на Витоша и т.н
По-тежки случаи са - няма да живееш с този човек, срамота е, имаш внуци. И най-тежките - за какво ти е това жилище, дай да го продадем....

Общи условия

Активация на акаунт