Ahlan Wasahlan при най-слънчевите мами в арабските страни 17

  • 20 719
  • 288
  •   1
Отговори
# 90
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ядосването си ми е ли4ен проблем, Thinking влязох да се пошегувам, едва ли някой може да ме обвини в злобни забележки! ами аз съм си нау4ила езиците дето са ми казали, сега си правя избор по желание! ами то езици вси4ки в бг ве4е знаят по три, в 4ужбина и те са с по 3/4 . важното е да ти се отдават! Peaceмай нямам за какво да се ядосвам при мене е  розово и цветя! Embarassedважното е като си ядосан да не си губиш 4увството за хумор! сега сме споко, нали? newsm78само за протокола, корейският ми е на план реално, поне на ниво 1, от другата седмица!това сериозно! усмихни се миламама! Simple Smile няма да досаждам!боса съм по темата за 4астните у4илища! при нас са по-разли4ни нещата с тях! хайде отлитам! Hug

# 91
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Ноя, ходи я убий тая муха дето ти е влезнала в главата Peace
не се оставяй толкова лесно да ти променят решенията някакви си дето не ги знаеш с какви цели го правят. те бахрейнци за това са толкова добре, щото почнаха да се отказват от всичко родно. Close
не можеш да си сравняваш децата с нейните.  и какво значи да е от доброто утро. майната й.
ядосах се нещо Embarassed

и от кога мазератите и фераритата са рядкост по тия земи  та на някой да му прави впечатление. hahaha
децата ти са умни, растат в супер среда, пътуват доста. това е достатъчно да имат самочувствие и възможности да го завършат това пусто училище.
ако си убедена, че нивото си заслужава пращай ги и хич не се замисляй.
убедена съм, че госпожата просто  ти е завидяла  bouquet

# 92
  • Мнения: 1 184
Добро утро момичета. Ха, пак съм първа  Laughing. Да почваме тогава с кафетата .
А какви са тези писания от вас по нощите? Не спите ли бе???  Joy

elip  -  "И аз искам..."- ами и Аз искам ама не мога  Rolling Eyes .....та затова поне детето да знае 
Аз за децата имах предвид мила  Laughing. То че аз не мога си е така. С един арабски се мъча вече 4та година и нищо не става  Confused. Но сега си наех едно момиче от Индонезия и тя не говори английски /разбира ме почти, но не говори/. Та ако и сега не го науча, никога няма да успея  hahaha. Стискайте ми палци  Peace.

Сега ви оставям да се събудите и да си пийнете кафенцето. После ще ви видя пак.

# 93
  • Мнения: 3 463
Добро утро и хиляди благодарности  bouquet

Нямате представа как ми вдигнахте адреналина(добре,че не съм пила кафе още) и колко хъс имам тази сутрин да се впусна смело в авантюрата, ако го приемат де,ако ли пък не,ще ми помогнат да сложа край на душевните си терзания. EmbarassedВъв всичко ,което казвате има истина,а тя е,че никой не може да гарантира със сигурност дали това ще е най-доброто училище  за децата ми,само времето и опитът ще покажат и не съм аз тази,която ще ги лиши от шанса,макар че вчера бях мноого разколебана.От разговора с жената отсях само това,което ме интересува,а то е,че ще им бъде два пъти по-трудно от  останалите,което за мен не е досататъчен довод за разколебаване.Учудва ме обаче реакцията на местните,не очаквам да подскачат от радост на моите стремежи,но голяма част са негативно настроени,дори учителката ми по арабски,чиято дъщеря ходи в британското училище и не знае езика каза,да,страхотно училище,но той ще е малцинство,почти няма европейци.И какво?Наистина училището като база,подготовка е страхотно.Не ме притеснява кой какво кара,аз и да имам възможност ферари няма да им купя,виж, длъжна съм да им осигуря отлично възпитание и образование,а и те не са лишени от нищо,напротив.Останах с впечатление ,че е доста строго в горните класове,единственото,което ме притеснява е средата като лошо влияние,наркотици и др,които ,обаче са навсякъде. Embarassed

Ели,да,само заради арабския го записвам там и защото успоредно с него има отлична подготовка по английски.От училището,в което са в момента съм много доволна,за това ми е толкова голяма дилемата Thinking. Много е трудно да научат езика от улицата,тук наистина всеки говори на английски,а те са като попивателни в момента,знаят няколко думи на арабски от съученици и ги употребват непрекъснато.

Марси,съгласна съм и с теб,но на 3 години той не може да направи сам избора какъв език да учи,трябва да му се помогне. Heart Eyes

Мила мама,поздравления  bouquetРазбира се,че са редки езици и все пак половината свят говори на арабски.Аз съм учила 3 години японски в университета без никаква перспектива тогава да го ползвам и не го отчитам като изгубено време.

Мария,тя дори не е и от доброто утро ,затова го написах с апостроф,но въпреки всичко и тя набляга на образованието на децата си,3 броя ги размотава на френски,карате и козметичните салони нон стоп,може нанагорно да й е дошло  и действително да ми се чуди на акъла. Wink

Някой спомена за частните училища,ами то друга алтернатива за expatriates като нас няма,никой няма да ни пусне в държавни,навсякъде се плаща.

Та, с две думи ще рискуваме и вие имате голямо участие в това(поне да има после кого да  argue).От тук нататък ще ви държа в течение със следващите епизоди от латино сериала Wink Heart Eyes  bouquet

# 94
  • Мнения: 122
Добро утро мамчета мерси за кафето elip
marsy  - ти уж си "влязох да се пошегувам"- ама на шега не носиш ... Joy Joyи ние обичаме да се шегуваме де ,не само ти   Laughing.... звучиш като човек , които не е наясно в момента с образованието в бг . -това че в бг. вече всички знаели по три езика не е никак ,ама никак вярно- дори нивото на езиковите гимназии , които едно време даваха стабилни знания  сега се е сринало, за образованието в бг. много мога да пиша ,защото по един или друг начин съм в системата ,но едва ли засяга хора ,на които децата им не учат в  бг.  , а и от рано сутрин да си развалям настроението не ми се иска  Mr. Green
elip - като живеете в чужбина е много по- лесно за децата ви и за вас относно езиците , в среда се учат най-лесно и най- правилно... Grinning
 Noia - все най- доброто ни се иска за децата , според мен е  за добро стига да имате сили  направи си една равносметка плюсове и минуси, ако запишеш детето и  виж кое надделява , така може и да ти е по- лесно  Wink

# 95
  • Мнения: 1 184
Noia - все най- доброто ни се иска за децата , според мен е  за добро стига да имате сили  направи си една равносметка плюсове и минуси, ако запишеш детето и  виж кое надделява , така може и да ти е по- лесно  Wink
И аз така правя  Laughing.

elip - като живеете в чужбина е много по- лесно за децата ви и за вас относно езиците , в среда се учат най-лесно и най- правилно... Grinning
За това не знам. На Рая най-добрата приятелка е едно египетско дете, което говори само арабски, а Рая говори само английски. И двечките се разбират много добре, но нито едното, нито другото не се опитва да каже нещо на другия език. Много са ми смешни като започнат да говорят Joy. Но важното е, че арабския й е в главичката, така че в един момент се надявам да избие. Дано.

# 96
  • Мнения: 3 463

 Noia - все най- доброто ни се иска за децата , според мен е  за добро стига да имате сили  направи си една равносметка плюсове и минуси, ако запишеш детето и  виж кое надделява , така може и да ти е по- лесно  Wink

Проблемът е,че на този етап само плюсове ми се привиждат и не мога да дам обективна оценка на минусите,всичко е в сферата на "ако стане така,ако не стане...",защото в зависимост от успеха на експеримента ще се избира училище и за Атли.

# 97
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
споко мами! още са ни малки децата Laughing
Ноя, Дилан е на 3. виж първата година как ще се справи и ще решиш окончателно Peace а като ги гледам във България, ако нямат частни учители родителите им висят над учебниците повече от децата. голяма е лудница с тия учебници #Crazy

аз резервирах билети за 2-ри април - 2-ри май с Олимпик. най-изгодни са ми като време и пари.
Бутти не  може да дойде за съжаление Confused
живот и здраве ще се качим на вилата малко на въздух.

лек ден от мен!

# 98
  • Мнения: 122
elip
"така че в един момент се надявам да избие"-  100% ,така се получава при повечето деца  особено ако са и малки на годинки , но аз следвам теорията колкото по- малки започнат , толкова по- добре   Simple Smile

Noia - щом плюсовете надделяват , не се колебай, после ти позволявам да ми ръсиш пепел на главата  Laughing Laughing

mariabutti - имаш вкус за къщи Grinning
Това което казваш за частните учители никога не съм го разбирала....че ако по повечето предмети родителите наемат частни учители , защо децата им изобщо ходят на училище  newsm78....а какафонията с учебниците наистина е голяма .....да не говорим , че има родители които пишат домашните на децата си вместо тях  hahaha.....
Голяма лудница е образованието тук.....

# 99
  • Мнения: 3 463
споко мами! още са ни малки децата Laughing
Ноя, Дилан е на 3.

Дилън е на 3 и именно за това е цялото тръшкане  Peace, от една страна сега е моментът за решение,от друга знаеш каква истерия е тук за записването в добри училища.В това,което ходят сега,някои майки(не съм от тях) си записват децата докато са бременни и не знаят още пола на детето си.  CrazyИ за това мисля,че не искам да чакам две години докато евентуално се освободи място,за да се върне там.Но, да гледаме оптимистично на нещата и първо,да сме толкова доволни,че да не се налага да се връща и второ,ако все пак се върне,смекчаващите обстоятелства,че е учил там и сестра му все още учи,да подействат. LaughingАко потръгне,за Атли намерих градина,в която една седмица всичко е на английски,в другата е на арабски и ще действам по от рано. Simple Smile Важното е,че с Джон сме на едно мнение,друго си е като споделиш отговорността. Simple Smile

Миленски,какво стана с твоя нет? Embarassed

Мария,колко време ще останеш в България?Като гледам всички ще ходите тази година,от родните земи няма ли някой намерение да ни дойде на гости?Например за Формула 1 през април? Hug

# 100
  • Мнения: 1 269
здравеите и от нас

И в моита рана бръкнахте,с тези у4илища главата ми пуши Confused
.Днес говорих с една мама и тя ме посъветва да из4акам малко,да не пускам Дима КГ1 тази година.Доста натоварвали децата ,а тя ще е на 3 и половина.Бях се спряла на едно у4илище,но ме отказа,4е било доста "трудно"у4илище,строго и с големи изисквания.Определено,няма да е лесно.Аз без грам арабски,а баща и едва ли ще седне ве4ер да пише домашни с нея.Пред страхотна дилема съм и не знам какво да правя.А няма време,април (иншала да ни одобрят визите) ще пътуваме Praynig И тук цените са като за"кралски семеиства" КГ1  20000 само Shocked Определено запо4на да говори и на англииски и става такава мешаница,свят да ти се завие.
В Бг пове4ето ми приятелки си пускат децата в преду4илищна(така ли се казваше),а тук на 4 сигурно 4етат и пишат newsm78

Ноиа, тя тази бахреинка дали  сяда или меидките  пишат домашната с децата Laughing Ти наи-добре си познаваш децата знаеш кое е наи добре за тях и дали ще се справят Hug

# 101
  • Мнения: 3 463
Милени,да  бръкна по-надълбоко в раната като ти напомня да умножиш сумата по 3,иншалла. Laughing Heart Eyes

Аз ви оставям за сега,имам много неща за свършване а утре вечер летим за Филипините, 9 часа полет,а аз не мога да спя в самолет, добре поне,че е директен,не съм бременна(както обикновено,когато летя на такива разстояния)и децата не са с нас. EmbarassedОпитвам се да се утеша,че чашата е наполовина пълна,а не наполовина празна. Wink

# 102
  • Мнения: 1 269
Ти защо не отидеш да си оправяш багажа,а юркаш една бременна с 2 на главата.Умножението и делението съм го оставила на мъжо,4е аз съм с широки пръсти Laughing
Не ти е късно и 4етворка да заформиш,я каква си млада и хубава.Като гледам Джон как не може да ти се насити,няма да ти се размине Mr. Green

Сори за оффа  bouquet но девоиката ме предизвиква Heart Eyes

# 103
  • Мнения: 3 463
Чак нета ми почервеня от неприличните ти подмятания и се прецака за 2 часа Blush Ако го гледате до 18 годишна възраст,може и да се навием Thinking Хем и арабски ще научи от извора,така да се каже. Laughing От Ели камилите,от Мубарак десетина декара....нали е форум за взаимопомощ все пак. Mr. Green  Аз изчезвам вече tiptoe

# 104
  • Мнения: 1 184
Ааа, мила, нали се бяхме разбрали, че ще ми приспаднеш камилите заради новата ми прическа???  Joy Какво стана, промени ли си мнението?? Абе аз си знаех, че не ти е чиста работата с тези приказки за "кралското училище", а то какво - пак камилите на дневен ред  Laughing. Ами така ще е, като сме хвърлили мерак на Д.Т......  newsm78
А така Миленка, не й се оставяй. На нея й е широко около врата с тези околосветски пътешествия  Twisted Evil.

 Hug

Общи условия

Активация на акаунт