Тук не ми харесва това, че 80% има италиански манджи, които те превъзнасят, но след дълго мъчене не можаха да ми се понравят нито равиолите, канелони, лазаня, пици - има ужасни така че почти престанах да ги ям. Спагети с 2-3 винаги презентни сосове също не мога да гледам. Другото са разни панирани меса, които могат да се окажат полусурови и това за деца!

Единствените манджи, които ми харесват и си правим са Geschnetzeltes (на дребно нарязани късчета месо) обикновено с гъби и сметанов сос, фондю и салата с моркови и целина (+ орехи, ананас, може и мандарини). За децата правя често Hörnli mit Hackfleisch. Това са дребни макаронки, отгоре сипвам кайма смесена с моркови, целина (понякога слагам и малко тиквички, домати и др.) сварени и смлени в машината. Така хапват и зеленчуци, които иначе не биха яли отделно. Зеленчуците много обичат да готвят разделно - само моркови, само грах и пр.

Известно време и аз готвех така, но после се върнах пак на бг начин да се смесва всичко - по-ароматно се получава. От бг манджи правя много мусака, но не я запичам обикновено, пиле или свинско с ориз, доматени и др. зеленчукови супи, супа топчета, баница, кексове. Това се яде добре в къщи.

Докато бях бременна можех да ям само изкиснато бг сирене - купувам си го от турските, гръцки или бг магазини. Фетата не я познавам много - има и ужасно резлива, а това което продават тук в супера има странна консистенция, не е вкусна и бързо жълтee и съхне. Гледам и на децата да го слагам повече докато го ядат - има по-голямо съдержание на калций от повечето жълти сирена и не е толкова мазно, поне това което намирам.

Десертите също много не ме въодушевяват. По ресторантите е винаги тирамису и сладолед. Иначе има доста от сорта на плодови пити - тесто с плодове отгоре, понякога доста кисели, но и като комбинация не ми харесва много. Най-ужасна ми е морковената торта  Sick. Иначе тортите са  повече сметанени. Като че ли най си падам по кифличките или без нищо или с някакъв пълнеж. Има и някои специалитети в Sprüngli (най-известната сладкарница) - Lüxemburgerli и портокалов кекс, които купуваме от време на време с удоволствие. Иначе асортиментът им не е мръднал за последните 16г.
Както и да е, след много експерименти се върнах към нашата кухня. Добре че мога да готвя.   chef

Последна редакция: нд, 18 фев 2007, 17:19 от MegiX