На море в Гърция 2024 - II

  • 47 312
  • 786
  •   3
Отговори
# 405
  • Варна
  • Мнения: 3 970
Може ли да ме насочите къде да проверя изискванията на фериботите Керамоти-Тасос
аз съм ходил с фабричен метанов ТАУРАН
то няма как да стигнете с  много метан щото последния ви е в Сандански или Гоце Делчев. Бензиновия ми резервоар е 14 л. и винаги си нося една туба 10 л. бензин дълбока резерва затрупана под дрехурници и багажурници да не видят граничари/митничари че е по принцип забранено. Веднъж видяха 3 туби бензин взеха да мърморят  , показах им че е на метан и само 14 л. Бензиновия  резервоар и ме пуснаха

# 406
  • Мнения: 7 079
Скрит текст:
Купила си е билет за най-рано тръгващия автобус. И аз видях, че Фликсбъс тръгват по-късно, а по разписание  пристигат преди Ивкони. Не зная какво би трябвало да означава това, може би по-бързо шофиране?
Да, най-вероятно няма да успее за обедния, затова се надявах да има възможност с някакво прекачване, защото до Нея Мудания има доста повече автобуси.
Едва ли по-бързо шофиране, по-скоро по-малко спирки по пътя. Ивкони спират почти във всички градове по трасето. Но явно и това не ви е вариант.
Да, за съжаление няма удобна връзка.

# 407
  • Мнения: 92
Здравейте! Включвам се с молба за препоръки за място за настаняване и посещения в Крит. Ще сме там последната седмица на юни, а още не съм запазила нощувки. Специфичното е, че кацаме в Ханя, а ще се прибираме от Ираклио. Имаме кола под наем. От всички отзиви/теми, които прегледах, сякаш се насочих да обиколим плажове в западната част и може би част от южната. Към Ираклио ще се придвижим последния ден, полетът е късно следобяд и не мисля изобщо да нощуваме в района. С деца на 8 и 4 сме, така че фокусът е плажуване. Не искам да претоварвам програмата, може би ще посещаваме по един плаж на ден (или 2, ако са наблизо). Май си представям да имаме 2 бази за по 3-4 нощувки, може би в някое малко село, може и във вътрешността на острова, но да не пътуваме по 2 часа в посока до някой плаж. Ще съм благодарна за всякакви мнения и препоръки.

# 408
  • София
  • Мнения: 1 262
За едната база аз бих избрала Палеохора или Плакиас. Платанос също става, над Фаласарна е. И няколко нощувки около Ретимно ако не се спрете на Плакиас.

# 409
  • Пловдив
  • Мнения: 749
Може ли да ме насочите къде да проверя изискванията на фериботите Керамоти-Тасос
аз съм ходил с фабричен метанов ТАУРАН
то няма как да стигнете с  много метан щото последния ви е в Сандански или Гоце Делчев. Бензиновия ми резервоар е 14 л. и винаги си нося една туба 10 л. бензин дълбока резерва затрупана под дрехурници и багажурници да не видят граничари/митничари че е по принцип забранено. Веднъж видяха 3 туби бензин взеха да мърморят  , показах им че е на метан и само 14 л. Бензиновия  резервоар и ме пуснаха
И ние сме точно с такава кола 😀
Мъжа ми зарежда винаги на Кърджали/пътуваме от Пловдив/ и от там към Маказа.

# 410
  • Мнения: 1 061
Здравейте отново,
Моля ви за информация къде от о.Тасос бих могла да си купя качествен зехтин?
Благодаря! Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

# 411
  • Мнения: 11 288
Здравейте! Включвам се с молба за препоръки за място за настаняване и посещения в Крит. Ще сме там последната седмица на юни, а още не съм запазила нощувки. Специфичното е, че кацаме в Ханя, а ще се прибираме от Ираклио. Имаме кола под наем. От всички отзиви/теми, които прегледах, сякаш се насочих да обиколим плажове в западната част и може би част от южната. Към Ираклио ще се придвижим последния ден, полетът е късно следобяд и не мисля изобщо да нощуваме в района. С деца на 8 и 4 сме, така че фокусът е плажуване. Не искам да претоварвам програмата, може би ще посещаваме по един плаж на ден (или 2, ако са наблизо). Май си представям да имаме 2 бази за по 3-4 нощувки, може би в някое малко село, може и във вътрешността на острова, но да не пътуваме по 2 часа в посока до някой плаж. Ще съм благодарна за всякакви мнения и препоръки.
Плакиас е на около 2 часа от Ираклио, Агиа Галини на час и малко. Огледайте този район за вторите 3-4 нощувки, има голям избор от плажове и селца. Ретимно е хубав град, може да направите една разходка и там в тези дни. Около него има и пясъчни ивици, но не съм фен на северния бряг и не мога да дам конкретна препоръка.

За запад вече са ви казали. Фаласарна е комерс, но е хубав и удобен плаж, районът е база за Балос и Елафониси. Ако ходите на Балос, с тия малки деца задължително с корабче. Палеохора има разкошен плаж, на няколко км оттам - Грамено, също. Но е адски горещо, може да обмислите някое близко село в планината (от Канданос надолу са в рамките на 20 минути шофиране).

# 412
  • Мнения: 819
Здравейте отново,
Моля ви за информация къде от о.Тасос бих могла да си купя качествен зехтин?
Благодаря! Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus
Взимали сме няколко пъти от магазина към музея на зехтина в Панагия, беше не лош, преди 5-6 години. Познати ни бяха донесли преди година от един производител в Kinira - беше доста добър: https://maps.app.goo.gl/13WkWyMdUtaWSVJ28

# 413
  • София
  • Мнения: 2 661
Здравейте, иска ми се пак да се върнем на Спорадите, но се чудя дали в първата половина на юни става за море на Скиатос, Скопелос? Бяхме там края на юни, началото на юли и времето беше супер, но гледам, че дават средни дневни Т за този период 23-26 градуса и не мога да преценя. Някой посещавал ли е островите началото на юни? Предишния път бяхме с кола и не съм се интересувала от транспорта на островите. Нужен ли ни е рентакар или можем да се придвижваме и с обществен транспорт?

# 414
  • Мнения: 11 288
Това са от най-хладните острови. Миналата година беше дъждовно и студено и в Гърция в началото на юни, тази още не знаем как ще е. Но преди десетина години моя приятелка с малко дете също беше брала студ на Скопелос в първите дни на месеца, т.е. не е някакво извънредно изключение. Преди 15 юни може би не бих поела риска, ако ми е основна почивка. Разбира се, може да е и чудесно. От моите впечатления водата на Скопелос е по-студена от тази на Скиатос (и Алонисос) през цялото лято. Като цяло аз преди 15-20 юни в морето не влизам, никъде в Гърция, но хората имат различен праг на търпимост Simple Smile

На Скиатос може с обществен транспорт, писано е, лесно е. На Скопелос по-трудно, но съществува все пак някакъв.

# 415
  • София
  • Мнения: 2 661
Благодаря, Параход! И моят вътрешен глас ми казва да не рискуваме:) Няма да е единствената ни почивка, но пък искаме да ни е готино. По спомени и края на юни не беше много топла водата, но беше приятна.

# 416
  • Габрово
  • Мнения: 1 024
На море в Гърция.Искам да наема къща за гости близо да плажа,но къде и как?Искам да е най-близо да София.

# 417
  • София
  • Мнения: 14 915
На море в Гърция.Искам да наема къща за гости близо да плажа,но къде и как?Искам да е най-близо да София.
За къщи търсете във ФБ, непрекъснато ми излизат по Офринио, Неа Перамос, Аспровалта. Обаче, все пак си имайте едно на ум, че там се вихрят и мошеници с фалшиви снимки на имоти.

# 418
  • Мнения: 180
Препоръчайте ми място където да спрем за една нощувка на връщане от Парга, малко да си олекотим пътуването. На отиване ще сприм на Метеора.

# 419
  • Мнения: 11 288
Ако сте от София - Солун е средата. Вергина също е наблизо, и там може.

Общи условия

Активация на акаунт