Как се справяте вечер с "киселите"си дечица??

  • 1 215
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
и при нас имаше такива периоди лягане в 18.00 ставане в 4.00, през деня мах 30 мин спане - точно кога беше по месеци не помня вече, но всичко минава с времето  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 909
Татяна, нещо не ми изглежда сериозно това, което ти разправя акушерката. Не е възможно толкова дълго да продължава, дори и да е от страх от раздяла. И при нас има такива периоди да спи малко през деня, че  и през нощта, но причината е винаги в нещо друго - зъби, настинка... Минава за няколко дена. Защо не пробваш нещо  хомеопатично? Аз за зъбите слагам едни супозитоари на основата на лайка и беладона - действат и успокояващо.

# 17
  • Мнения: 7 605
Татяна, нещо не ми изглежда сериозно това, което ти разправя акушерката. Не е възможно толкова дълго да продължава, дори и да е от страх от раздяла. И при нас има такива периоди да спи малко през деня, че  и през нощта, но причината е винаги в нещо друго - зъби, настинка... Минава за няколко дена. Защо не пробваш нещо  хомеопатично? Аз за зъбите слагам едни супозитоари на основата на лайка и беладона - действат и успокояващо.

Пробах с хомеопати4ни глобули zа zъбоникненето, не й действат  Sad АкуШерката препоръ4а глобули валериана, но 4етох 4е били zа деца над 2 год.  Thinking  Другата седмица имам 4ас при педито и Ще го питам. Това ве4е не се иzдържа, особено беz помоЩ  Confused

# 18
  • Мнения: 7 091
Tatjana не тъпчи детето с лекарства, а просто я вземи да спи при теб или ако не искаш пробвай да я оставиш да спи с малка светната лампа. На тази възраст започват наистина със страховете (  моя ми се е будил целия в сълзи) и е напълно възможно това да е причината. Освен това факта, че като изникне един зъб положението не се подобрява не значи, че не са зъби, защото на децата в тази възрасти им растат активно зъбите и е възможно и от това да има диксомфорт. Калин беше кисел от зъби на периоди до 2.5 години. Само си представи какво е да те болят сутрин, обед и вечер няколко зъба в продължение на месеци и можеш да си представиш как се чувства малкото.

ПО темата, моето мото е , че кисели деца без причина няма. Въпроса е да се открие каква е причината и да се отстрани.
При нас най-често е умора ( има деца, които като им се спи твърде много имат проблем със заспиването и това води до нервност), здравословно неразположение( колики, зъби, ваксинации, някой вирус, болно гърло и т.н.), скука( много често децата "реагират" по този начин, когато са отегчени), но при децата такава реакция се среща и при страх ( след 8-9 месеца децата придобиват усещането за страх и това също е причина за реакция като тази), обида ( при по-големите деца, когато се чувастват наранени, несправедличо обвинени, обидени, това е също начин да го покажат, но бебето на лили_пати е малко, така че едва ли става въпрос за това) има и други причини, но те са много малко вероятни, така че тях ги пропускам.
Най-добрия начин е да се отвлече вниманието на детето с нещо интересно или пък просто да го прегърнете и да участвате заедно в някакви тихи игри( нищо шумно и твърде емоционално, за да не се получи обратен ефект).

# 19
  • Мнения: 7 605
Тандури  Hug  не, с ниЩо не я тъп4а, абсолютно ниЩо не й давам. Вzимам я да спи при мен, когато си лягам аz, но тя спи zалепена zа мен, та аz не мога дори да се обърна..... Недоспала съм, меко каzано  Confused  В момента ми трябва малко надежда, 4е идват по добри временна и 4е не съм си вкарала таралеж в гаЩите, като я кърмя zа да я успокоя (но по друг на4ин не се успокоява). Теzи страхливи периоди дълги ли са?

# 20
  • Мнения: 4 399
Татяна, имаш цялото ми съчувствие!  action032 Ние бяхме само няколко дни така и аз бях пред побъркване, въпреки че се редувахме с мъжа ми. А и щом си сама, ти е много, много трудно. Но на този етап аз бих търсила всякакви други решения извън лекарствата. Много е малко детето за лекарства, а и не бива да свиква да се успокоява по този начин. И аз си помислих че може би си ляга прекалено рано. Между другото причината да спи толкова дълго през нощта е именно в това че се буди. Моята дъщеря спи по принцип 11 часа през нощта и около 1.5-2 през деня. Но тия дни имаше зъбна криза (ей, каква диагноза поставих!), придружена със симптомии на настинка. Будеше се много, понякога през 10 мин и по тази причина започна да спи по 13 часа през нощта. Не мисля че при вас става въпрос за страх, след като детето спи при тебе. По-скоро е навик свързан с кърменето, в комбинация с режима на спане. Аз бих опитала да я будя по-рано, така че да не и се събират по 13 часа на нощ. МОже би се получава затворен кръг: спи дълго защото се буди и се буди защото спи прекалено дълго. Ако я събудиш по-рано, вероятно ще започне да спи по-дълго през деня и да си ляга малко по-късно вечер. Предполагам че толкова ранно лягане те устройва след като си сама и имаш много неща за вършене, но ако си ляга рано или ще става много рано или ще прекъсва съня, няма друг начин. Ако решиш да опиташ някава промяна в режима на спане, имай пред вид, че в началото ще е много кисела, но ако запазиш търпение има вероятност нещата много да се променят. И разбира се деца които са свикнали да бъдат кърмени нощем по-скоро като успокоение се будят също често. МИслила ли си да и спреш нощното кърмене? А вечер какво яде? Възможно ли е да е гладна? Всъщност каквото и да яде, няма начин да изкара 13 часа без да огладнее по някое време. И разбира се е възможно причината да е в зъбите. Но пък сега си спомням че ти много пъти си се оплаквала за нощното спане и едва ли зъбите я измъчват непрекъснато. Според мен решението обаче не е в лекарства, а в промяна на някои навици. Каквото и да решиш, ти желая успех и наспиване.  Wink

# 21
  • Мнения: 7 605
Мерси Вяра  Hug Както ве4е каzах, няма да посягам към лекарства, било то и хомеопати4ни  Naughty  В това не е реШение на въпроса. И аz си помислих, дали не се буди толкова 4есто zаЩото й се събира прекалено много ноЩен сън  newsm78  Ама ето на, мина полуноЩ и аz не съм си легнала оЩе, докато свърШа някаква работа, това/онова, то си става късно а покрай креЩяЩата ми нужда zа сън не се будя лесно сутринта  Sad  Ама няма как, Ще се пробвам да с.кратя ноЩния сън малко, да видим дали Ще даде някакъв реzултат.
Да, опитала съм се да премахна ноЩното кърмене. Но както ве4е каzах, не Ще и да помириШе АМ. Ве4ер преди лягане яде мле4на каШа, от тия инстантните които са с АМ, но zадължително трябва и да я кърмя когато си ляга (но не zаспива zадължително на гърдата). Денем не е много гладна, на 4 хранения сме а след обяд не яде много, та дори 3.5. Ама си су4е цяла ноЩ, как да е гладна преz деня  Crazy  Омагьосан крьг, zнам  Sad  Докато не съм си легнала оЩе  а тя се буди, винаги се опитвам първо да я успокоя беz да й давам гърдата. Понякога имам успех, но теzи успехи са редки  Sad  А преz криzа на растеж и zъбоникнене е трудно да се премахне ноЩното кърмене....  Sad

# 22
  • Мнения: 7 091
Тандури  Hug  не, с ниЩо не я тъп4а, абсолютно ниЩо не й давам. Вzимам я да спи при мен, когато си лягам аz, но тя спи zалепена zа мен, та аz не мога дори да се обърна..... Недоспала съм, меко каzано  Confused  В момента ми трябва малко надежда, 4е идват по добри временна и 4е не съм си вкарала таралеж в гаЩите, като я кърмя zа да я успокоя (но по друг на4ин не се успокоява). Теzи страхливи периоди дълги ли са?

Според мен ти правиш в момента всичко, което е възможно, за да облекчиш положението. Не мога да те посъветвам друго освен да спиш  през деня с нея( ако имаш възможност разбира се, аз например не мога, понеже баткото не спи следобед).
Период е И ОТМИНВА, спокойно!  Simple Smile Има слънце на хоризонта, просто и дай малко време. Вярвай ми в момента и аз откачам с двамата, защото Елена е много кисела заради това, че целия и венец е подут от зъби, а баткото като почне да плаче тя и той се разплаква, въобще сме идилия hahaha И като сметнеш, че татито реално ги вижда точно за час и половина за 24 часа и аз като тебе нямам на кой да разчитам за една минута и понякога ми се струва, че съвсем превъртам ( например тази вечер си пеех детска песничка и си говорех сама какво правя в кухнята, а децата бяха в другата стая  hahaha Joy, днес ми беше мноооого тежък ден, за радост такива не са често).
Гушкайте се, успокоявайте се, повече съчувствие за малкото и здрави нерви за теб. Има надежда!!  bouquet
 П.П: като ти дойде много влез и се оплачи, ние те разбираме прекрасно  Hug

Общи условия

Активация на акаунт