Бебе и котка.

  • 6 699
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Моето мнение не в полза на котките.
Разбира се че всеки си решава сам , но аз съм против. Peace
Подкрепям!!!  Peace  Peace  Peace

# 16
lga,силно се надявам да си си направила изследванията за токсоплазмоза и да са били отрицателни!Защото моите бяха положителни и реалната заплаха от аборт в началото на бременността ми ни довлекоха на главите безброй притеснения и отрицателни емоции!Добре,че вторите изследвания в специализирана клиника показаха,че имам изграден имунитет отпреди бременността.Да,обожавам котките,цял живот съм се грижила за някое пухкаво мъркало и истината е,че за децата не биха били така опасни,както за един развиващ се плод в утробата на майка,заразена с токсоплазмоза-малформации и т.н...Леко раждане ти желая и едно здраво,прекрасно бебче!

# 17
  • Мнения: 384
Привет от още една мама с бебе и коте:) Моята маца си от години при нес, изкарах си цялата бременност с нея-проблеми не е имало. В началото след раждането беше стресирана от появата на новия човек и не припарваше до него, но сега пък се чудя как да я овардя от мъника-той много и се радва и ако я 'докопа'...Sad не ми се мисли.
Между другото, аз лично много повече се притеснявам от момента, когато бебчо ще почне да ходи да си играе по градинките , които най- редовно се препикават от кучета Sick   Close

# 18
  • Мнения: 3 069
Аз също гледах котка преди да се роди Василена,но знам че котките носят много болести и след като се роди детето веднага я махнах,не искам да рискувам.


Съгласна съм с поста.
Не бих рискувала бебо да се зарази с нещо а когато има животни има и много по-голям риск.

# 19
  • Мнения: 545
lga,силно се надявам да си си направила изследванията за токсоплазмоза и да са били отрицателни!Защото моите бяха положителни и реалната заплаха от аборт в началото на бременността ми ни довлекоха на главите безброй притеснения и отрицателни емоции!Добре,че вторите изследвания в специализирана клиника показаха,че имам изграден имунитет отпреди бременността.Да,обожавам котките,цял живот съм се грижила за някое пухкаво мъркало и истината е,че за децата не биха били така опасни,както за един развиващ се плод в утробата на майка,заразена с токсоплазмоза-малформации и т.н...Леко раждане ти желая и едно здраво,прекрасно бебче!
Честно да ти призная, не съм си правила изследвания за токсоплазмоза. Просто ми се струваше излишно. Котето е от толкова време с нас. Може би е трябвало да си направя, но вече е малко късно. Четох, че шансът да се заразиш от тази болест от не добре измити зеленчуци и не добре сготвено месо, е също доста голям. Както и да е, мога да си представя стресът, който си преживяла. Р Simple Smileадвам се, че при теб всичко се е оказало фалшива тревога.

# 20
  • Мнения: 911
Аз съм израснала сред котки Simple Smile... а вкъщи си гледам един парников котаран от девет години... дори и през ум не ми минава да го махна... казвам парников, защото той през живота си не е излизал навън - само като го водим на лекар - освен това се страхува от мишки, което е вече върхът... единствено бих се замислила къде да го преместя, ако детето ми е с алергия.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 248
Аз съм против дом. животни и бебета или деца на едно място.

# 22
  • Мнения: 106
Бременна съм в края на 8-ми месец. Имаме котка, нямам токсоплазмоза.Страх ме е обаче и избягвам да я гушкам, също и избягвам да я пускам в спалнята. не че не влиза-тя дебне и веднага се промъква. Както и все ляга на моите дрехи.Ще се местим в нов ап-нт съвсем скоро-бързаме да се нанесем преди да родя, няма да я взимаме. Ще стои у свекърва ми на първо време.Макар че и двете племенници от бебета са изгледани с тази котка- никакъв проблем.

# 23
  • Мнения: 271
Освен токсоплазмоза котките са преносители на много други зарази, както и всички домашни любимци. Зная случай, при който бебче е боледувало дълго време от пневмония и едва не са го "изтървали". Оказало се, че е вдишало котешки косъм, който е влязъл на дълбоко чак до бронхите и е причинил възпалителния процес. 
Твръдо против домашните любимци съм, особено в апартамент!

# 24
аз съм против котка когато има бебе в къщи. но ти както си решиш. Peace

# 25
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
И аз имам коте в къщи, като бях бременна всеки се притесняваше и ми даваше акъли да я махна, но аз не я махнах, засега всичко е ок, надявам се и за в бъдеще да е така. Прекалено много я обичам тя е като член на нашето семейство  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 911
Освен токсоплазмоза котките са преносители на много други зарази, както и всички домашни любимци. Зная случай, при който бебче е боледувало дълго време от пневмония и едва не са го "изтървали". Оказало се, че е вдишало котешки косъм, който е влязъл на дълбоко чак до бронхите и е причинил възпалителния процес. 
Твръдо против домашните любимци съм, особено в апартамент!


Мила, извинявай, но това с вдишания котешки косъм трябва да влезе в поредицата Градски легенди.

# 27
  • Мнения: 581
Против съм бебе и котка под един покрив, но това е мое мнение. Чувала съм случей в който сиамката изпила очите на бебето, докато майката простирала на терасата. Против съм дете и животно на едно място.

# 28
  • Мнения: 601
Против съм бебе и котка под един покрив, но това е мое мнение. Чувала съм случей в който сиамката изпила очите на бебето, докато майката простирала на терасата. Против съм дете и животно на едно място.
Shocked

# 29
  • Мнения: 1 273
Против съм бебе и котка под един покрив, но това е мое мнение. Чувала съм случей в който сиамката изпила очите на бебето, докато майката простирала на терасата. Против съм дете и животно на едно място.

О я стига! Това пък що за глупост е? Как точно ги е "изпила"? Не се обиждай ама нещо не вярвам.

Общи условия

Активация на акаунт