Отговори
# 45
  • Мнения: 2 697
Бих изчакала 1 година, за да видя какви са отзивите и след това по-скоро бих се ваксинирала. Peace

# 46
  • Мнения: 2 229

Ако искаш ваксината да действа 5 години (май толкова беше) трябва задължително да си сложиш всичките три. Ако мислиш да спреш на втората - по-добре не почвай въобще. Само парите на вятъра ще си хвърлиш.

5 години?!? На мен ми казаха, че сложиш ли я е за цял живот. #Crazy
Щом така още по сигурно е че няма да си я сложа, 1000 лева за ваксина нямам. Confused След няколко години ще видим...

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Ако наистина е само за 5 год.-няма смисъл newsm78
Аз реших да изчакам отзиви и тогава да реша Peace.Все пак не са малко парите Embarassed

# 48
  • Мнения: 2 697
Цитат
Ако искаш ваксината да действа 5 години (май толкова беше) трябва задължително да си сложиш всичките три.

Формулирано по този начин, на мен вече ми прилича на една добре проведена рекламна и мноооого комерсиална акция.
Дано не се окажа права. Thinking

# 49
  • Мнения: 2 407
Малко ми е скъпо.

# 50
  • Мнения: 293
Не. Не се ваксинирам.

# 51
  • Мнения: 6 928
Иска ми се, но не съм решила със сигурност все още. Трябва ми малко повече информация.

# 52
  • София
  • Мнения: 13 217
За мен е късничко, но за дъщеря ми може би ще го направя. Надявам се след 8 години, когато тя ще е на 9г. да се е разбрало вече за ефикасността от тази ваксина, дали няма да дава странични ефекти, може би ще е подобрена, а най-много се надявам да има вече и комплексна ваксина, която да е не само за този рак, а да обхваща и други заболявания и цената да е паднала(еййй, какво дълго изречение стана ooooh!).

 Grinning Grinning Grinning

И аз така... Grinning

# 53
  • София
  • Мнения: 1 252
Да Peace
И аз ако мога (28г) и сестра ми (21г) и след време идетето ми.Скоро съм на преглед при гинеколога ми и ще го питам подробна за това.
Даже трябва да стане задължително при всички жени.

# 54
  • Плевен
  • Мнения: 973
Бих изчакала и проучила въпроса и тогава, но аз не попадам във възрастовата група. Ако разработят и за други възрастови групи може би да !

# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нямам достатъчно информация за да взема такова решение.

# 56
  • София
  • Мнения: 897
И стига с тоя негативизъм към фармацевтичната промишленост. Ако не бяха тези фирми да развиват лекарства, населението на земята нямаше да расте с тези темпове и продължителността на живота щеше да е много по-малка от сегашната.
Дали? newsm78

А по темата НЕ!

# 57
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Доколкото четох някъде, ваксината е за цял живот, а не само за 5 г. Освен това е само срещу един вид рак на шийката - този, който е на вирусна основа и се предава най-често по полов път. Доскоро се смяташе, че големият % на заболели несемейни жени се дължи на нередовен полов живот или на това, че не са раждали, но истинската причина е, че именно свободните жени имат повече партньори /нищо лошо/ и вероятността да се "заразят" с този вирус е по-голяма.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Какви са страничните реакции на ваксината?

# 59
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И стига с тоя негативизъм към фармацевтичната промишленост. Ако не бяха тези фирми да развиват лекарства, населението на земята нямаше да расте с тези темпове и продължителността на живота щеше да е много по-малка от сегашната.
Дали? newsm78
Със сигурност смъртността щеше да е много по-висока.

Общи условия

Активация на акаунт