Американски колеж - тридесета тема

  • 18 705
  • 224
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 121
Успех на завършващите - випуск 2024! Бъдете здрави, не спирайте да мечтаете, да се борите, да търсите! Дано се сбъднат всички ваши мечти и намерите "вашето място"! Специални поздрави и на родителите, подкрепили решението на децата си да учат в АКС и подкрепящи ги и сега! Емоциите в тази вечер са страхотни - наслаждавайте им се!

# 196
  • Мнения: 19 367
Нали новата наредба за 15 дни по семейни причини важи и в Колежа?

# 197
  • София
  • Мнения: 1 902
В общи линии - не.
То, и в ДУ не важи така, както звучи - доста условности има, а и повече от 5 дена на куп, не могат да се ползват

# 198
  • софия
  • Мнения: 25 953
Не важи. Ще бъде отразено следващата година.

# 199
  • Мнения: 8 229
Не видях в темата информация за тазгодишния Arts fest  (може да съм пропуснала Wink )
https://www.acs.bg/bg/campus-life/arts-fest-2024/
малко не са сменили датата в заглавнието... но в картинката долу и в текста съответства на това, което видях във FB Simple Smile

# 200
  • Мнения: 19 367
Ами, аз не искам да вземам 5 дни накуп.
Освен тази причина, не съм чувала за други условности в ду.  Кои са тези доста условности?

Звънче,  това някъде са го казали ли и родителите са съгласни с тази приумица?

Нашата лл постоянно натяква, че имаме много дни по семейни причини. Съответно да не я товаря с удължаване на бележката, пиша бележка  за два дена и днес се оказва, че общо сме използвали  три за годината и ни свършват.
Ужасно се ядосах!

# 201
  • Мнения: 8 229
А защо, когато детето е болно, личната ви се цупи и ска да си пишете "семейни причини". Като е болно, то е неработоспособно и не може да си отработи нещата, които иначе трябва, ако е по семейни причини...
Много грубо от страна на лекар Rolling Eyes То равностойно на това, лекар да ми каже "Ами пусни си отпуск, имаш си 20 дни за годината, що ме търсиш за болничен!"

# 202
  • Мнения: 19 367
Лл какво прави, е все тази в случая. Въпросът тук е съвсем друг и той е, че тези дни ги въведоха, за да не пълним лекарските кабинети за щяло и нещяло, както е в случая.
И изобщо не е същото като болничен, защото нямаш право да излезеш в болничен, без да е предписан от лекар. Ако беше в Германия или Англия, щеше да можеш да се обадиш и да отсъстваш поне ден без болничен от лекар.
В училище обаче учениците имат такова право.

# 203
  • софия
  • Мнения: 25 953
Ами, аз не искам да вземам 5 дни накуп.
Освен тази причина, не съм чувала за други условности в ду.  Кои са тези доста условности?

Звънче,  това някъде са го казали ли и родителите са съгласни с тази приумица?
Отговор от отговорен колежански фактор.

"Ако е налице необходимост детето Ви да отсъства по семейни причини, е необходимо да депозирате мотивирано заявление до Декана на учениците, като при планиране на отсъствието отчетете приложимите правила за пропуснати писмени работи при извинени отсъствия."

# 204
  • Мнения: 1 513
Аз съм се обаждала в колежа, когато сутринта не се чувства добре и съм казвала, че няма да ходим при ЛЛ за такова състояние. Отговорът беше, че отсъсъвията ще бъдат извинени за деня и, ако се наложи и за следващия ден, но ако се наложи 3-ти ден да отсъства, ще трябва бележка от ЛЛ.
Отсъствали сме повече от 3 дена по причини като например посещение на университет или участие в състезание, но винаги с предварителна заявка до декана и с попълнен формуляр за PAA (prearranged absence).

# 205
  • софия
  • Мнения: 25 953
След 3. дни трябва предварителна заявка, подписи от учители.
Ненаписано, при посещения на университети, искат снимка от там, независимо от представен РАА, което лично мен ме взриви.

# 206
  • Мнения: 1 513
Хаха, да, снимка и мейли с потвърждение, че ще си там. Кореспонденция например! Но само първия път предоставих тази информация. Следващите пъти само обявявах,  че ще ходим на посещение.

# 207
  • Мнения: 613
Как е при вас положението с оценките? При нас все още има предмети без нито 1 оценка или само по 1. А семестърът е към края си.
Някой знае ли с колко % може да се намали оценката при по-късно предадено задание?

# 208
  • софия
  • Мнения: 25 953
При нас регулярно се отразяват оценките.
Мисля, че учител преценява за другото. Не съм сигурна дали има някъде нещо официално.

# 209

Общи условия

Активация на акаунт