💛 Януарски бебета 2024г /тема 2 💛

  • 10 598
  • 387
  •   4
Отговори
# 240
  • Мнения: 132

Това е нашата пъпка на снимка на личи но е леко вдлъбната
Наде ние имаме същия проблем с изхождане на 3-4 дни на нас педиатърката ни изписа Лактулоза-MIP као искаш погледни го

# 241
  • Мнения: 1 837
Да знам,че крие рискове термометри и мушката и едва ли бих го повторила...въпреки че постоянно ми се повтаря,че едно време всички така правели...за сега започнах да пия пробиотик и аз и водата от накиснати сушени сини сливи...да видим ще има ли ефект...
За белег ние нямаме определено...дори и точица не се вижда никъде

# 242
  • Мнения: 4 337
Ох, аз като чуя едно време еди си какво правихме .. направо ги изключвам. Казвам им: е да, ама едно време и до там.

# 243
  • Мнения: 169
Момичета, не си спомням питах ли, но тъй като много от вас вече захранват, а на мен ми предстои....когато решиш по-ранното захранване да кажем 4++м и бебетата не седят и не е препоръчително да го правят...как по-точно се случва самото захранване. В полулегнало на стола, мисля че не е добре с оглед риск от задавяне...да сяда не е препоръчително било преди 6ти месец...ами как става тогава...🤔🤔

# 244
  • Мнения: 239
На 45 градуса в столчето за хранене Simple Smile вече около 2 седмици захранвам и всичко е наред

# 245
  • Мнения: 93
Момичета, не си спомням питах ли, но тъй като много от вас вече захранват, а на мен ми предстои....когато решиш по-ранното захранване да кажем 4++м и бебетата не седят и не е препоръчително да го правят...как по-точно се случва самото захранване. В полулегнало на стола, мисля че не е добре с оглед риск от задавяне...да сяда не е препоръчително било преди 6ти месец...ами как става тогава...🤔🤔
Аз я храня в шезлонг в полуседнало положение, пак приблизително 45 градуса. Достатъчно е изправена и в същото време не напълно седнала, за да пада тежестта назад, а не върху кръстчето.

# 246
  • Мнения: 4 337
Може и в кошница за кола, на люлката, ако има такова полулегнало/седнало положение или пък полулегнала в таткото например. Ще почваме и ние скоро.

# 247
  • Мнения: 1 837
Аз започнах захранване преди 2 дни ...първия ден на една малка възглавничка от дивана я повдигнах...а вчера в шезлонга...ние започнахме с тиква...не очаквах толкова много да и хареса ...лигавника остана чист на втория ден и чак се сърди че и давам само 5-6 лъжици...от няколко дни си яде много настървено ръката...като куче захапало крачол 🤣 така прави ...и започна да си смуче и долната устна ...много е сладка като я смуче....иначе започна отново да ми прави проблеми при храненето...не суче по много...не иска...от шише също не иска...а с помпа аз никога не съм можела повече от 40 мл да изкарам...да ако продължава така пак ще имам проблеми с количеството ...незнам зъби ли я почват ..за 7 дни е качила само 50-60 гр

# 248
  • Мнения: 347
Настървеното лапане на ръката + смученето на устната са от зъби,  да. Специално видя ли да смуче устни, аз давам биба, че може да стане кофти навик.
При нас е на периоди - онзи ден беше супер клет малкият - цял ден плюнчене и бръмчене, мрънкане, като го гушкахме само помагаше, и биба, и гърда не искаше особено,  почти не беше спал цял ден.  Но после през нощта имаше чуден сън и вчера беше мн щастлив докъм 16-17, когато пак го почнаха зъбите. Ще видим кога ще избият първите, засега има две точки отдолу.

# 249
  • Мнения: 1 837
Аз имам проблем с бибата ...тотално я отказва...от както се е родила е смукала има няма 5 пъти по 5 минути...пробвах всякакви силиконови,каучукови ...на бибс ...не и не ...и ние сме на периоди ...и в количката мрънка и не спи и не смея на далеч да ходим на разходка,че ревне ли направо от инат посинява и спира да диша и трябва и нея да нося и количка да бутам...иначе както е синя докато реве вдигна ли я за секунди магически е ухилена...направо ме влудява понякога 😊😁аз нищо немога да разбера по венеца...въобще не ми е ясно как изглежда набъбнал венец 🤣🤣
Давам таблетки дентокинд 3х1 и chamomila 15 ch 3x5 гранулки...казаха ми сега за осадент ще пробвам...имам и гел дентинокс и на галафарм гелчето ..

# 250
  • Мнения: 169
Много благодаря, момичета за съветите...и аз си го представях нещо такова...
По повод зъбките, вчера бяхме на консултация и лекарката каза, че венците са и подути...то беше ясно, че нещо такова се случва..хапе си доста ръцете, пръсти...много слюнка и отделно както казвате, така хапе понякога...като разярен питбул е...и се нерви доста😂
С количката и ние сме почти скарани...мнооого малко стои в нея...спи (евентуално) макс. 30 мин.....а с това хуабво време...направо ми се реве, че не излизаме често, поради тази причина...

# 251
  • Мнения: 1 837
Момичета които вече сте захранили с доста неща ние започнахме с тиква ...първия ден дадох 2-3 лъжички,втория 5-6,а днес дадох половин бурканче от 80гр...утре също смятам да дам другата половина...и от вдругиден започвам картоф..та въпроса ми как процедирахте вие...започвате само от новото или например половин бурканче тиква плюс 2-3 лъжички картоф...иначе и аз ще сглобя столчето за хранене тези дни ..то има 5 степени на гърба...днес най накрая сложих летния кош и го оставих не напълно легнал ,а на първата степен повдигнат

# 252
  • Мнения: 132
А задължително ли е да се мерят грамовете? Аз за сега му давам колкото иска.. Понякога са 5 лъжички понякога 2...аз захраних със слива заради ужасен запек... До сега е ял слива, банан, тиква броколи, круша, ябълка, тиквичка и диня сложена е едно от тези силиконовите за плодове 😅

# 253
  • Мнения: 239
Аз доколкото знам когато се замести храненето трябва да се дават 150гр пюре с 1 или 2 дози АМ или 30-60гр кърма

# 254
  • Мнения: 129
Аз имам проблем с бибата ...тотално я отказва...от както се е родила е смукала има няма 5 пъти по 5 минути...пробвах всякакви силиконови,каучукови ...на бибс ...не и не ...и ние сме на периоди ...и в количката мрънка и не спи и не смея на далеч да ходим на разходка,че ревне ли направо от инат посинява и спира да диша и трябва и нея да нося и количка да бутам...иначе както е синя докато реве вдигна ли я за секунди магически е ухилена...направо ме влудява понякога 😊😁аз нищо немога да разбера по венеца...въобще не ми е ясно как изглежда набъбнал венец 🤣🤣
Давам таблетки дентокинд 3х1 и chamomila 15 ch 3x5 гранулки...казаха ми сега за осадент ще пробвам...имам и гел дентинокс и на галафарм гелчето ..

Наде, ние ползваме Осадент (доволна съм). Слагам на стерилна марличка и с пръст му разтривам по венчетата. Харесва му.

За пюретата аз много не спазвам някакъв график с лъжици и ала бала. Давам смело. И крайния резултат (2 акота на ден) в прекрасен вид. Пробвахме тиква, морков, слива, банан, броколи, карфиол, нежни зеленчуци, круша, ориз с мляко и ябълка, сладък картоф с тиква (много му хареса). Сега взимах и ябълка и Малина но ще му дам утре или другия ден. Аз лично редувам плод и зеленчук. Искам да опитва от всичко. Да не свиква само на едно и също. Храня го в столче за кола, понеже имаме две и едното си седи в къщи и аз си го слагам редовно в него през деня докато съм на мивката да ми е пред очите и да му разказвам истории Joy

Общи условия

Активация на акаунт