💛 Януарски бебета 2024г /тема 2 💛

  • 10 439
  • 385
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 497
Ние днес правим 4 месеца и мисля да захранвам след навършване на 5 м., но като ви чета вече нямам търпение за този момент понеже дребчо е с лек рефлукс и според педиатърката като започнем захранване ще се приключи (а дано). Писна ми с това повръщане/плюене! Има ли в темата бебчета с рефлукс, които вече се захранват? Има ли подобрение?

# 256
  • Мнения: 132
Момичета при вас появи ли се косопад след раждането? Ако да, как се справяте...? При мен е кошмар всеки път когато се среша падат на пълни шепи с коса... Държа я вързана  заради това  (е и малкия много я скубе 😅) но ми се иска ако мога нещо да направя да не пада чак толкова...

# 257
  • Мнения: 145
И аз мисля да започна захранването като навършим 5месеца,остава още съвсем малко. Също нямам търпение колкото и притеснено да ми е.
Косопад имам,да . Нещо ужасно е,казахами че ще мине от самосебе си,но кога? Много е неприятно

# 258
  • Мнения: 1 837
Ще взема осадент днес и аз ....моето момиче е с рефлукс ..като малка повръщаше постоянно...даже и на фонтан понякога....но сякаш като стана на 5 месеца и всичко изчезна от самосебе си...вече мога да я обръщам по корем след хранене и пак не повръща...вечер я кърмя легнала и после не я вдигам да се оригне...а до преди това не я ли вдигна резултата беше фонтан отгоре ми....сега пак си връща понякога но съвсем малко като се оригне...вчера даже мляко с малко тиква върна...но то беше едно петънце...
За косопада ми е болна тема...мислех че защото кърмя е толкова силен...цялата къща е в мои косми....бебка горката все има някой косъм я в ръката и я по нея....възглавницата правя в косми...абе всичко...започнах да пия новалак пренатал витамините които пиех през бременността и имаше подобрение и спрях и естествено всички се завърна...сега пак ще започна да ги пия

# 259
  • София
  • Мнения: 497
Наде, има надежда значи 🙂
И моята коса капе доста. С каката беше ужас и продължи горе долу година...бях останала без коса. Сега е в по-лека форма, но мисля драстично да я срежа ( с коса до кръста съм ) поне до раменете.

# 260
  • София
  • Мнения: 109
И при мен е страшен косопад, но не ми стиска да се подстрижа драстично … цял живот съм с дълга и не мога да се реша на тази стъпка.
Не съм си взела никакви продукти засега, защото чета, че евтино, скъпо, няма значение какво ще се пробва. Докато не се наместят хормоните и не падне всичко, което се е държало през бременността няма спиране

# 261
  • Мнения: 1 837
Леле Крисе няма ли да плачеш 🤣...аз винаги плача за косата си🤣🤣...заради базеда ми е много трудно да имам хубава и дълга коса и доста усилия ми коства и все пак имам дълга коса...е не е до кръста ,но е дълга и всеки път ми е гадно ,като се подстрижа...травмирам се 😂😁

# 262
  • София
  • Мнения: 497
Аз през няколко години го правя 😁 Но и моята расте много бързо и не я жаля.

# 263
  • Мнения: 1 279
Момичета, как лъжете бебоците да ядат пюрета с лъжичка?
Моя не иска лъжичка, плюе, става мазало.
Смея се, говоря му, но не иска да си отвори устата.
Слагам остатъка на пюрето в млякото, така го изпива, но не знам дали така е ок.

# 264
  • Мнения: 1 837
Крисе щом расте бързо това вече е друг въпрос...де да беше и моята така и аз нямаше да я жаля сигурно 😂...
Имам приятелка вече 2 месеца неможе да научи малката да яде с лъжица.. тропа,трака,прави маймунджилъци...
Аз май поне в това имам късмет...малката яде с лъжицата все едно винаги така е яла...

# 265
  • Мнения: 239
Пробвай да вземеш друга лъжичка? Аз съм с термосензорна на Томи Типи и яде. Иначе в млякото не знам и аз дали е окей, защото пък така не се научват да ядат, а само да сучат де да знам и аз.
Сега поръчах една на ezpz уж насърчавала самостоятелнотл хранене, защото пък моята посяга да хваща лъжицата, оставам я и си я поднеся към устата та даже и отваря уста Grinning но е дълга дръжката и й е трудно. Та може да ги погледнеш и тия

# 266
  • София
  • Мнения: 133
Здравейте,  аз още не съм започнала захранването.  При нас нещата след 2 ваксини се объркаха- първо 3 дни и нощи беше кисел, ревеше, превиваше се , все едно коликите се върнаха, а не е слагана ротавирусна . Сега от 2-3 дни нощно време е неспокоен,  пак се напъва, превива и се буди да яде на 2 часа, заспива на гърда и като го сложа се буди. Отделно само си яде ръцете, биберони не иска почти. Почнах да се притеснявам дали му стига кърмата,  но пък връща на няколко пъти, не малко количество.  Почна да реве и в количката, нон стоп иска на ръце,  нищо не  мога да свърша.  С раницата ме боли кръст и се оглеждам за друга, тази я пуснах за продажба.Оплаках се Simple Smile
Моята коса също пада ,но фризьорката ми каза,  че ми е ок за момента и е нормално. Постригах я и си направих кичури.

# 267
  • София
  • Мнения: 497
Момичета, как лъжете бебоците да ядат пюрета с лъжичка?
Моя не иска лъжичка, плюе, става мазало.
Смея се, говоря му, но не иска да си отвори устата.
Слагам остатъка на пюрето в млякото, така го изпива, но не знам дали така е ок.
Анджи, показвай му как ти ядеш и колко е вкусно. Аз още не съм стигнала до захранване, но от месец някъде е паркиран на масата докато ние ядем. Понякога му правя шоу като премлясквам и се възхищавам колко е вкусно...питам го дали иска и той 😆 Чак миналата седмица започна да се светва какво правим и да посяга към чиниите. Всичко гледат от нас 😉

# 268
  • Мнения: 106
Момичета, как лъжете бебоците да ядат пюрета с лъжичка?
Моя не иска лъжичка, плюе, става мазало.
Смея се, говоря му, но не иска да си отвори устата.
Слагам остатъка на пюрето в млякото, така го изпива, но не знам дали така е ок.
Анджи, показвай му как ти ядеш и колко е вкусно. Аз още не съм стигнала до захранване, но от месец някъде е паркиран на масата докато ние ядем. Понякога му правя шоу като премлясквам и се възхищавам колко е вкусно...питам го дали иска и той 😆 Чак миналата седмица започна да се светва какво правим и да посяга към чиниите. Всичко гледат от нас 😉

Привет, привет!
Колко е голям?

# 269
  • Мнения: 132
Момичета, как лъжете бебоците да ядат пюрета с лъжичка?
Моя не иска лъжичка, плюе, става мазало.
Смея се, говоря му, но не иска да си отвори устата.
Слагам остатъка на пюрето в млякото, така го изпива, но не знам дали така е ок.
Според мен може все още да не е готов за захранване защо не изчакаш още малко?

Общи условия

Активация на акаунт