АПРИЛски бебета 2024 - тема 1

  • 1 843
  • 86
  •   2
Отговори
  • Мнения: 657
Април се изниза и вече е време да се пренесем тук. Innocent

# 1
  • Мнения: 84
Мамчета, бебчетата ни са още мънички, но все пак какви “игри” прилагате за развитието им?
Примерно лежане по коремче, стимулационни карти, на месец знам, че започват и масажите.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 490
Минахме днес консултация. Малката вече е 4кг, бактерия в носа няма. След 2 седмици ще й се бие ваксина. С педиатърката решихме да си я оставим за втория месец както си е. Иначе последните 2 дни никак не можех да й регулирам храненето, голямо повръщане падаше от преяждане, или сучеше през 15мин, или се нагълтваше лато фитка с АМ след кърменето. Днес е по-добре, но предимно на АМ е била. Почти не съм я кърмила, но стомахчето й е много по-спокойно и не е повръщала (освен леко връщане при оригване като струйка, че иначе преобличах по 5-6 пъти).

За игри - редувам активна гимнастика (гледа черно-бяла книжка там), въртя я като шишче да й помагам да схване механизъм от легнало в странично положение (по-нататък и за корем лягане), лежи по коремче и общо взето засега толкова. Пускам от време на време една играчка с музика и светлини и толкова. Шезлонгът и него понякога го пускам. Масажи не правя, със синът ми също не съм правила. Двигателно се развиваше по-напред въпреки моя мързел и не мисля, че масажите биха помогнали с нещо повече.

# 3
  • София
  • Мнения: 281
Аз я въртя на ляво и надясно, изправям до полуседеж държейки за ръцете, малко лежане по корем и най-често каране на колело и свиване на крачетата за облекчаване на газовете 🙂

# 4
  • Мнения: 358
Faerlina, благодаря за новата тема Hug
Вчера реших да опъна активната гимнастика и доста му хареса. Слагам го понякога по корем, но за малко. Педиатърката каза за гимнастика от другия месец, иначе аз правя някакви "раздвижвания" с ръчички и крачета. Не съм правила и аз гимнастика с батковците, но сега като че ли имам желание всичко да правим Blush
От шезлонга не е очарован, не му е любимото да се люлее, поне за сега де. Иначе се заглежда по мн странни неща, от сорта на вратата на гардероба, огасения телевизор, стената... Joy същевременно като влезем в стаята на батковците му правят впечатление цветовете там (жълто, зелено), защото явно се оглежда.

# 5
  • Мнения: 79
Момичета, вашите бебета имат ли си предпочитана страна, на коята да държат главата. Моето все на дясно. С каката си спомням, че се наложи да я водя на физиотерапия, където всъщност ѝ правиха леки масажчета на вратлето и се оправи. Сега се чудя дали да го споделям на педиатъра или ще го израсте с порастването и заякването на мускулите на врата?

# 6
  • София
  • Мнения: 3 490
Момичета, вашите бебета имат ли си предпочитана страна, на коята да държат главата. Моето все на дясно. С каката си спомням, че се наложи да я водя на физиотерапия, където всъщност ѝ правиха леки масажчета на вратлето и се оправи. Сега се чудя дали да го споделям на педиатъра или ще го израсте с порастването и заякването на мускулите на врата?

Да, предимно на ляво. Опитвах да я въртя, ама хич не й харесва. Ако реши си я слага и на дясно, но по-рядко.

# 7
  • Мнения: 293
За тези, които имат предпочитания е по-добре да питате педиатъра. И моето има и за сега е леко, не ме притеснява, но с първото дете имах много сериозни проблеми и знам каква е разликата. За това, по-добре да го погледне специалист и да каже дали има нужда да се прави нещо, защото докато са малки, всичко се коригира по-лесно, особено ако е нещо незначително. Ако има сериозен проблем с мускулите на врата, то той се вижда и от неспециалист.

# 8
  • София
  • Мнения: 281
Нашата девойка предпочита да спи на дясно. Извърта се от време на време. Баткото имаше такъв проблем и леко сплескване на главата, но с възглавница и с времето се оправи.

 
Момичета, вашите бебета имат ли си предпочитана страна, на коята да държат главата. Моето все на дясно. С каката си спомням, че се наложи да я водя на физиотерапия, където всъщност ѝ правиха леки масажчета на вратлето и се оправи. Сега се чудя дали да го споделям на педиатъра или ще го израсте с порастването и заякването на мускулите на врата?

# 9
  • Мнения: 112
Аз я слагам настрани като ги редувам.
Какви са ви часовете на режим и последно хранене?
Сега съм на 7/10/1/4,но педиатърката ми иска да минем на 6/9/12/

# 10
  • Мнения: 79
Аз я слагам настрани като ги редувам.
Какви са ви часовете на режим и последно хранене?
Сега съм на 7/10/1/4,но педиатърката ми иска да минем на 6/9/12/

Аз също го слагам настрани и редувам, когато спи. Но когато е буден и го сменям или седи и си зяпа, винаги надясно.

Режимът е 6/9/12/15/18/21/    1:30-2 нощем

# 11
  • Мнения: 358
Хич не го мъча с храненето. Дали ще почнем сутрин в 6, 7 или 8 е както той прецени. Храненията са ни пак еднакъв брой. И той си има предпочитана страна - лявата, но и аз горе долу редувам като спи на коя да го оставя.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 490
Ами не е точен режима при нас. Не я мъча в определени часове. Вчера например вечерта последно имаше към 20:30, после към 2:30-3, после чак в 9 сутринта. След това имаше и на 2ч и половина и на 3ч и половина хранения. Сега е вече 20:30 и хич не й се яде. Очаквам към 9 и малко да се заинтересува.

Като цяло и аз не ям под режим и в определени часове, та и за нея не гледам да е съвсем до минута.

# 13
  • Мнения: 84
И при нас е когато тя си каже, но от седмица зачести - на по час и половина - два, но пък хапва дооста по малко.
От около 2 седмици се изцеждам и й давам от шише и следя колко яде. В интернет уж навсякъде чета, че нормата за бебета над 4кг. Е около 800мл. на денонощие, а тя хапва максс 500мл.
Странно ми е, но пък щом качва не би трябвало да е драма.

Има ли момичета преминали от изцяло на кърма изцяло на АМ и колко време отне смяната и бебчето добре ли при промяната, има ли някаква промяна при него освен може би пълнежа в памперсите?

# 14
  • Мнения: 358
Вит. К с лъжичка ли го дадохте? Глупав въпрос, но да съм сигурна.
Вашите бебчета имат ли бебешко акне?
Калоян има някакво обривче и не мога да преценя акне ли е, от козметиката ли е, на педиатърката го пока,ах, тя каза, че се чистел от моите хормони. Утре ще взема друга козметика пък да видим.

Общи условия

Активация на акаунт