👣 Августови бебета 2023 🤱 - тема 4

  • 6 825
  • 203
  •   3
Отговори
# 105
  • Мнения: 644
Ние все още сме си на 3, да не кажа, че понякога има и 4-та ултра кратка под 30мин. Става в 6-6:30 и ляга в 21ч. 🙈

# 106
  • Мнения: 245
Обикновено като пропусне третата дрямка и легне рано, съответно стане в 6:30, и ние сме като вас Nomadgirl.  4-та дрямка нямаме, но и лягаме по-рано.
Нещо трудно ни се получава този преход. Другите станаха от раз, само леко преместих часовете. Но и доста време се задържахме на този график, като се замисля. Трети, даже четвърти месец вече.
А за издържането 3 часа и над е абсурд все още. Пробвам я трети ден и нещата се влошиха, а не се подобряват.

# 107
  • Мнения: 644
Отказах се да правя промяна, просто се научих да ставам и аз с петлите 😅 само като видя как ме гледа през решетките и следи дали ще реагирам, за да почне да протяга ръчички и ми е вече разбудено. 😁😁 не знам при вас как е, но аз започнах доста да се успокоявам от това да спра да следя всичко по месеци какво трябва и не трябва и животът ми като че ли стана по-спокоен. Преди това все под напрежение, че не постига нещо за периода.

# 108
  • Мнения: 245
Аз съм пор по природа, не мога да се примиря със ставане 6:20 😂😂😂😂. За другото съм го отписала. Все ще прояде, проходи, пролази и тн.

# 109
  • Мнения: 97
Момичета, по колко пъти на ден давате АМ? Педиатърката миналата седмица ми каза, че вече трябва да има само 2 хранения с мляко ( сутрин и вечер ). А аз дохранвам с мляко и след кашата и след пюрето. Просто понякога не си дояжда пюрето и си иска мляко. Кашите винаги ги изяжда, но пак си търси мляко. Пробвам я 3-4 дни да е без мляко, ами тя след 30мин. плаче, гладна е. На 28ми ще направи 10 месеца, вади кучешки зъби горе. Докторката се учуди чак. Просто наведнъж вади много зъби горе. Долу има само две, но забелязах, че се показват още две от вчера. Случвало се е да изпадне в истерия, заради зъбките, може би 2-3 пъти, тогава давам дозичка Панадол и се успокоява.
Дремките не ги следя, оставям я да спи, когато й се спи, когато е будна - играем. Нощно време заспива към 22ч., спи до към 6-7. Мисля да я запиша на частна детска кухня, ще пробвам няколко дни да видя дали ще й допадне храната.

# 110
  • Мнения: 245
От скоро ядем по 2. Сутрин като стане и вечер преди лягане. Повече от месец яденето в 12-1 го беше намалила на 50-60 и естествено си отпадна. Снощи се поразбуди и баща й реши, че е за мляко, но изяде само 30 мл. По-скоро пак беше от режима.

# 111
  • Мнения: 243
Като Ви чета все едно моето дете е извънземно Kissing Heart На едно спане на ден е от сигурно 4-месечна възраст. Като вече е само 1 час. Вечер ляга в 9, сутрин става в 8, през нощта се буди в 12 и в 3 за мляко. През деня не пие мляко освен ако нищо не изяде от пюрето или кашата. Вечерята не съм я въвела та и тогава е на мляко.
Глутенът е почти въведен, остава пшеницата и след това започвам млечните. От месото остана свинско и риба. Сурови плодове засега съм дала само банан и авокадо. Няма да давам сега ягоди и тн сурови, сигурно догодина. Ще изчакам праскови и кайсии сигурно за да дам сурови.
Избиха и горните предни два зъба след седмици рев. Нищо не го успокоява вече, дори дентинокса не го отразява. Но сега като избиха се надявам на малко време да е по-спокойно.

# 112
  • Мнения: 2 142
На 2-3 дремки е през деня. Става към 7:30-8. Първа дрямка около 11 за половин час. След това от 14 часа спи следобедния сън, който е с различна продължителност. Ако спи до 15:30, след това спи още веднъж от 18 до 18:30. Ако спи повече, трета дрямка няма. Ляга 20:30.
Мляко яде само веднъж преди сън, педиатърката ни каза така да си остане, щом той си е изградил този режим. От март месец е така. Иначе до годината зная, че трябва да имат две млечни хранения.
Друго всичко хапва. Скоро ще давам кисело мляко с бисквити. Има 8 зъба.
Поръчах му буйки, защото вече доста ходи хванат за ръце и най-накрая се изправи в кошарата днес. Аз не го видях как се е надигнал, защото бях в другата стая. Просто го заварих прав

# 113
  • Мнения: 21 332
Нашият също се изправя в кошарата от десетина дни, но те пълзи още,сяда от легнало положение и се мъчи да пълзи, но ...
Малко едър върви и се чудя за кенгуру.
Със сънят последните вечери е сложно, зъби го тормозят.

# 114
  • Мнения: 235
Би ли споделила откъде си ги поръчала. И още нещо да питам буйка и обувки за прохождане едно и също ли са…
На 2-3 дремки е през деня. Става към 7:30-8. Първа дрямка около 11 за половин час. След това от 14 часа спи следобедния сън, който е с различна продължителност. Ако спи до 15:30, след това спи още веднъж от 18 до 18:30. Ако спи повече, трета дрямка няма. Ляга 20:30.
Мляко яде само веднъж преди сън, педиатърката ни каза така да си остане, щом той си е изградил този режим. От март месец е така. Иначе до годината зная, че трябва да имат две млечни хранения.
Друго всичко хапва. Скоро ще давам кисело мляко с бисквити. Има 8 зъба.
Поръчах му буйки, защото вече доста ходи хванат за ръце и най-накрая се изправи в кошарата днес. Аз не го видях как се е надигнал, защото бях в другата стая. Просто го заварих прав

# 115
  • Мнения: 2 142
Големият ни син проходи с буйки на Колев и Колев номер 17/18. Летни, бели. Да не казвам какъв цвят станаха още от първия ден...
На малкия взех два вида пак от същата марка, но различен модел. Едните са затворени,  другите - сандалетки
[img widt

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 15:34 от Jupiter sea

# 116
  • Мнения: 690
Здравейте, за прохождане моят съвет е да вземете някакви много меки, с много тънка или дори без подметка. Най-хубаво е боси да проходят, но аз лично на площадката не мога да се пречупя да го пусна бос. Аз съм взела едни кожени пантофки без подметка и едни сандалки съм набелязала на Тики.
Моят господин е 10 700, 76 см. Обикаля целия апартамент (без детската стая, защото там винаги има разпиляно лего, от много дребното). Изправя се по мебелите, движи се по тях, но пък отказва да седи, просто не му е удобно. Иначе може. Пляска с ръце, имитира някои звуци. Вече се бори за надмощие с брат си, но най-често отнася някое пошляпване от него 🙈 Научи се да слиза от дивана. Е, не винаги успява, но… 😁
С храненето буксуваме. Яйцата ги спряхме за 2 месеца. Не яде пюрета все още. От парчетата похапва, но минимални количества. Хляб не иска да яде. Не знам как да въвеждам глутен. Това, че не яде яйца е много ограничаващо… Напоследък се радва да хвърля храната по пода и много се ядосвам 😅
Та, така. Почти нищо човешко не яде и не знам вече как да въвеждам някои неща.

# 117
  • Мнения: 245
Днес се смяхме с мъжът ми, че явно това дете или ще яде, или ще спи. Пълно щастие все още няма. Освен тя де 😉. Сега ядем, но не спим. До преди седмица спяхме, но не ядяхме. 😂😂😂😂
Та по повод коментара, че са извънземни, ако мъжете са от Марс, жените от Венера, повярвайте ми, тези деца явно идват от друга галактика 😀😀😃😃

# 118
  • Мнения: 2 142
Ариел, представих си бебе Маугли като прочетох, че слиза от дивана 😀 Весело ви е вкъщи

Аз да ви развеселя с едно изказване на баткото, който е на 3 г и половина. Много обича да хапва яйца, варени все ги иска. Все гледам да имам и заради бебето.
Баба му беше направила яйца на очи и ни предложи да си хапнем от нейните. Той погледна в чинията и каза, че няма да яде разтопени яйца.

# 119
  • Мнения: 283
хахахаа това е много добро. колко са креативни мъниците

Общи условия

Активация на акаунт