Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 85

  • 23 600
  • 707
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 23 428
Само прецени слънцето като е ниско дали няма да “влиза” под тентата.На пергола може да сложиш щори, пердета и тн.Ние затова не сложихме тента, нямаше да ни върши работа.

# 286
  • Мнения: 2 082
В града няма как да видя ниското слънце, щото около нас е гъстонаселено и застроено. Обаче сега живея в къща нависоко и следобед както и да въртя и накланям един триметров чадър, все отнякъде се промъква слънце и постоянно ми атакува ботокса😂

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 09:17 от Чи лу

# 287
  • Мнения: 23 428
Да, ние сме в къща и баш така се случва, макар да не сме нависоко, но сме на открито.Въртим чадър, да.😂

# 288
  • Мнения: 6 393
Само прецени слънцето като е ниско дали няма да “влиза” под тентата.На пергола може да сложиш щори, пердета и тн.Ние затова не сложихме тента, нямаше да ни върши работа.
Ама то може да има тента на тентата. Laughing

# 289
  • Мнения: 23 428
О, супер, нещо
ново е откакто съм ги гледала.

# 290
  • Мнения: 11 495
Аз съм в къща на морето и много духа през голяма част от времето. Единственият вариант тук е неща стабилно - дървена пергола, например, но за сега не ми е опция, защото прозореца ми на кухнята гледа към площадката и ако сложа нещо стабилно ,масивно ще ми затъмни кухненската част, а аз обожавам дневната светлина. Ще продължавам да мисля по въпроса.

# 291
  • Мнения: 23 428
Ами слагаш пергола с прибиращ се
покрив.Като си навън го отваряш, като си вътре го затваряш.

# 292
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 928
Ами слагаш пергола с прибиращ се
покрив.Като си навън го отваряш, като си вътре го затваряш.
С такива сме, има такова микротечение  на терасата, че ми мести мебелите, а тентата за 2 години е успяло да я разнищи.
В морската къща сме с перголи. Една огромна на патиото и по-малки на другите балкони. Над перголата сложихме и оцветен поликарбонат. Няма такъв кеф да си полегнеш на дивана, а край теб да вали (особенно както беше сега по празниците, топъл дъжд)

# 293
  • Мнения: 6 374
Ами слагаш пергола с прибиращ се
покрив.Като си навън го отваряш, като си вътре го затваряш.
С такива сме, има такова микротечение  на терасата, че ми мести мебелите, а тентата за 2 години е успяло да я разнищи.
В морската къща сме с перголи. Една огромна на патиото и по-малки на другите балкони. Над перголата сложихме и оцветен поликарбонат. Няма такъв кеф да си полегнеш на дивана, а край теб да вали (особенно както беше сега по празниците, топъл дъжд)
Ако е удобно може ли снимка или такава от интернет на това, което описваш. Искам и ние да монтираме нещо на част от нашите тераси, но не знам още какво да изберем.

# 294
  • Мнения: 4 474
И в София внезапно излиза много силен вятър. Колкото по-високо, толкова по-силен и ако не е хванато здраво става опасно.

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 12:57 от mamamari

# 295
  • Мнения: 2 082
Аа, на морето такива приспособления са опасни. При нас минават понякогаШ миниторнада, веднъж едно метна мотора на комшията в басейна😂 и редовно от двора отлитат дюшеци, пояси, делфини. Махам им за сбогом от прозореца😆

# 296
  • Мнения: 1 131
Спорем плюс на перголата е, че може да използваме колоните да сложим някакава визуална защита..... че срещу нас е един много много грозен блок. Тентата е по-бюджента, въпреки че ММ разглеждал някакви, които при силен вятар сами се прибират.
В момента сме с един не малък чадър, който явно грешно сме позиционирали, някак светлината от прозорците се отразява и пече там където трябва да е сянка Joy

# 297
  • Мнения: 23 428
Всички тенти могат да се приберат ако са електрически и със сензор.Има и сензор за слънце.Но и големината на тентата нещо влияяеше.Ние се отказахме от такава.Някога ще
сложим пергола с опция да се затваря отвсякъде и да става и за по-неблагоприятни условия.

# 298
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 928
Ако е удобно може ли снимка или такава от интернет на това, което описваш. Искам и ние да монтираме нещо на част от нашите тераси, но не знам още какво да изберем.
Ето така изглежда
Скрит текст:

# 299
  • Мнения: 6 374
Ако е удобно може ли снимка или такава от интернет на това, което описваш. Искам и ние да монтираме нещо на част от нашите тераси, но не знам още какво да изберем.
Ето така изглежда
Скрит текст:

Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт