“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема №6

  • 36 411
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 142
Чак не мога да повярвам, че минаха 10 епизода, а все още няма ясни следи към убиеца.
Поведението на Тороманов е много странно. Разбра, че демона го следи и, че и той му е в списъка, но накара да изтрият следата от гюдерията и не сподели на никой от разследващите. А реално това би било начин и те да го изненадат и евентуално да го хванат. Какво толкова крие Тороманов, че разкриването му да го плаши повече, отколкото това да умре.
Накрая дадоха как фенерче светна в тревата до него. Това ме кара да мисля, че беше капан и ранения не е истинския демон. Пак ме навява на мисълта за Фичето и Кърджиев.

# 736
  • Washington,USA
  • Мнения: 931
Ако им е бил съвипускник и след някаква пиянска студентска шега са го бутнали и са се скатали? А после всеки от тях е преуспял, само той е бил лишен от този шанс?

Да като оня филм,, Знам какво направи миналото лято ".

# 737
  • USA
  • Мнения: 7 363
На мен този епизод ми беше най-интересен досега.Този епизод и епизод 1.
Има някаква развръзка в различните сюжетни линии.Има раздвижване.

За Заимова,според мен,толкова е травмирана от изнасилванията,че й е трудно да бъде с мъж, но с жена по би се съгласила да има сексуални отношения.Не,че е обратна.
Въпреки това мисля,че наистина харесва Харитонов,но психическата бариера засега пречи.
Какъв й е мотива да убива всички тези хора,с които тя няма общо? Освен те да са причина втория й баща да е на свобода,следователно да се ожени за майка й и да я изнасилва?

Тороманов е следващ,ясно е.Добре,че поне той даде съпротива и този пък на психопата няма да му е толкова лесно.
Моя човек Елдъров се завръща.. с улики. Котешки. Ще я видим тази работа.

# 738
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
Аз мисля, тоест, почти съм сигурна, че Тороманов знае/досеща се какво се случва, и най-вече - ЗАЩО.
И се досеща и кой е убиеца. Затова изпрати съпругата си по-рано от предвиденото далеч, затова и реагира така, когато Мия отиде да говори с него относно оставката му, затова и не оповести публично резултата от гюдерията /или там каквото беше/. Затова и някак очакваше тази поява, само не разбирам как ще си позволи същия да го изиграе....и как Мия, която също е наясно, че Тороманов е следващия, не заложи “капан“ в дома му, не го обгради с полицаи, не отиде дори тя лично......много, много тъпо.
От гледна точка на сценария.
Да знаеш кой е следващия и да го пуснеш сам......

# 739
  • Мнения: 4 671
Всичко отново сочи към Кърджиев.

# 740
  • Washington,USA
  • Мнения: 931
Всичко отново сочи към Кърджиев.

Сякаш като показваха в гръб неговата фигура видях. 🥴

# 741
  • Мнения: 94
Много се изнервих с този сериал. Адски много! То е някакъв напън и гадаене! Нищо не ни подсказват. Въртят ни на шиш, вече сме на 10 серия. Гледам го дотолкова, колкото да разбера в крайна сметка "истината". Но не се прави така....

# 742
  • Мнения: 393
Всъщност май хвърлят доста подсказки, но са разни подвеждащи и многозначни следи, дето яко провокират въображение. И толкова много и различни струпани едно след друго, че объркването е неизбежно. Ако това е търсен ефект са се справили. Че е напрягащо съм съгласна.
А някои сцени са толкова нелепи, че се чудиш означават ли нещо или само сеят още объркване. Колани, би- целувки, wtf.

# 743
  • Мнения: 2 081
Не успях да гледам внимателно и ще го изгледам пак, но мисля, че Демонът е жена. Вече и в Заимова се съмнявам, до вчера бях само за Дора и Мия, която днес каза на Илчев, че си е поставила сама психиатрична диагноза.
Заимова веднага защити Хаританов ( в който също  имам малки  съмнения) и се обади на детето.

# 744
  • Мнения: 94
на 10 серия сме на нищото...какви подсказки. То не бе лишено от логика, че са свързани като свинки черва и го разгадахме още в първа серия. И оттам - никакво развитие. А това са 10тина четвъртъци подред ...

# 745
  • Варна
  • Мнения: 1 858
От снимки в коментари във Фейсбук смятам, че сега като се стреляха беше жена! Силуета висок, дънките по тялото, ръката по къса предмишница и малка китка. На Заимова ми бие от днешния епизод ама не ми се вярва наистина да е тя. Започвам да мисля че това беше капан и демона не е това, а е някъде зад тороманов и ще го причака и бутне там от където.

# 746
  • Мнения: 2 399
Жертвите са били състуденти, но с изключение на журналистката. По-скоро от там датира ОПГ-то, познават се, помагат си в далаверите, покриват се един друг. Има някакъв трагичен случай, който са скатали и вероятно Тороманов се досети.
Всичко с тези послания се върти около професора- или е самият той, или някой, който иска да стигнат точно до него.

# 747
  • Галифрей
  • Мнения: 4 325
Като гледам щом Куката и Професора явно знаят кой е демонът,защо не казват? Познават се.
Промото за следващият епизод,че котката на Шон Конъри е “ хванала” демонът 😁Какво?

# 748
  • Мнения: 94
Като гледам щом Куката и Професора явно знаят кой е демонът,защо не казват? Познават се.
Промото за следващият епизод,че котката на Шон Конъри е “ хванала” демонът 😁Какво?

точно така. Даже и Десподов знае кое е.

# 749
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
https://www.bg-mamma.com/?topic=1652703.new#new
Нова тема с нова анкета.

Резултатите от старата кой НЕ е убиецът очаквано са с предимство за Мия, Филип, Харитонов и....Дора.
Която за мен е начело на листата от заподозрени. Blush

Общи условия

Активация на акаунт