ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 116

  • 18 451
  • 282
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 7 891
Аник, днес ограничих плодовете и хапнах по- малко количество, ще пробвам така известно време.
Благодаря за съвета! Flowers Hibiscus

# 181
  • София
  • Мнения: 7 891
Къде сте всички, оставихте ме сама да си водя мой дневник.

# 182
  • Мнения: 3 490
Добро утро!
Тия дни едно момиче, съседка ми звънна на вратата и ми припадна в ръцете. Извиках линейка, отидохме в болницата и т.н. оправи се. Спонтанен аборт с много кръвоизлив, но сега е ок.
Вчера вечерта ми звънна с голяма торта в ръце. Нямаше как да не я пробвам и то едно голямо парче.. така че и да има отражение на килограмите ми, ще се преживее.
Днес съм на тренировка така или иначе. Simple Smile

Другото е че лятото вече е тук. Роклички, къси полички и панталончета..  също така питиета следобед по заведения.. но ще се внимава Simple Smile

Тук последно бяха само добри новини от към килограми. Как вървите?

Лек ден.

# 183
  • Мнения: 807
Аз не мога да вляза в ритъм и това е! Лятото дойде, а аз вместо да отслабвам, дебелея. От юни сменям офиса и детето заминава на село ваканцията, та ще опитам нещо по-хард. Мисля си за Eat Stop Eat. Или ден нормално НВ-ВМХ, ден само месо или яйца. Предложения?

# 184
  • Мнения: 7 809
тук сме, Иля Simple Smile
от понеделник до четвъртък бях на НВД, закуска 2 яйца, на обяд - месо и салата, без вечеря
днес закуска - супа с пиле и спанак, обядвам череши и дано нищо повече да не ям днес,
от утре започвам моното на Ваня Ч., ще се опитам да е ОМАД

килограми не съм свалила (много са ми), но вкарах малко ред

z.2012, детето като е на село може и ти да не вечеряш, свиква се за една седмица
за Eat Stop Eat трябва много дисциплина, все излиза РД или друго парти, особено лятото
избери нещо трайно, НВД  със средни мазнини например,
или виж зоната, сестра ми непрекъснато дъвчи нещо, а много отслабна

ЧЕСТИТ 24ти МАЙ, ДЕВОЙКИ! BookBlue BookBooks

# 185
  • Мнения: 807
Херци, зоната не мога. Само веднъж цял месец мерих храната и смятах макроси, и накрая бях пред нервна криза. Много ме натоварва това.
Драстичното го искам за мах месец, постоянно не се заблуждавам, че ще мога. Това с вечерята е добра идея. Или без, или символична в началото.
Днес закусих малко фует и ягоди с маскарпоне. Обяд току що шопска салата с овче сирене и пуешко на тиган. Десерт, ягоди с маскарпоне Simple Smile. Свършиха и двете. Вечеря планирам като обяда, но без десерт. Или яйца, ще видим.

# 186
  • Мнения: 2 941
Аз съм с два килограма нагоре покрай проблема с гастрита и седмица на ол инклузив. От днес стартирам яйчен фаст за да ги махна бързо и да продължавам по план, че на есен се връщам на работа, а униформата не ми става 😆 Надявам се да нямам проблеми с гастрита и после ще продължа след фаста с НВХ. Още умувам колко дни да съм на яйца, ама ще са поне 5 и след тях ще се измеря и ще преценя дали да не ги направя повече 🤔

# 187
  • Германия
  • Мнения: 3 462
Значи за 3м съм - 11 кг, започнах обаче по-бавно да свалям 😭

Отделно сега сме 1 седмица в Италия и ме е страх какво ще каже кантарът като се върнем 😝 Вчера пристигнахме, за сега се въздържам от теста и сладкиши, но има време да съгреша. Закуската в хотела за съжаление е под всякаква критика за хора на low carb или кето, единствено мога да ям бъркани яйца, бекон (но този тук нещо не ми е по вкуса) и кисело мляко 😭 няма гол зеленчук 🤬

# 188
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен! Blush

Пиша за първи път тук, затова накратко ще се представя.
Преди няколко години от често преяждане и липса на движение качих 10-15 килограма. Есента миналата година реших, че е крайно време да подобря храненето си и върна движение в ежедневието си. От 68-70 килограма, в моментта съм 62-63, като цел ми е 56 килограма, стегнато тяло и подобряване връзката с храната. (Висока съм 167см.)
Към момента тренирам 4 пъти в седмицата, правя разходки, храня се с цели храни, като не изключвам хранителни групи. Не искам бързи резултати и йо-йо ефект, както се е случвало в миналото, затова избягвам големи калорийни дефицити.

Green Heart

# 189
  • Мнения: 4 636
Хелоууу!
Последните дни нямам много време да пиша, но то и няма какво де.
Килата ги държа стабилни. Имах едни 2 дни, в които изядох света, и то все храни, които бяха калорийни бомби. Надхвърлях 2500 калории. Точно като по книгата за хормоните, тогава бях в прогестероновия пик, та вече не се учудвам откъде идва динозавърския ми апетит в определено време. Килата към момента - 50 бетон.
3-дневния уикенд правихме дълги походи с приятели. Случихме и на хубаво време, та се отчитам с много хиляди крачки. Сега ме е треснало ПМС-то, но живея с мисълта, че отброявам последната седмица до морето.

Последна редакция: ср, 29 май 2024, 12:02 от sharpy

# 190
  • Мнения: 3 306
Честито на бременеещите момичета! Всичко да завърши с хепи енд и да гушкате едни пухкави бебоци на финала.
Шарпи, браво за резултатите! Оф, за 50 кила мога само да бленувам. Аз последните седмици тренирам много малко и ям като свиня, следователно съм 57 кила, 2 кила отгоре. Демотивирах се и тръгвам пак нагоре. Аз целях 53, имах да свалям 1,2 кг, сега вече са 4. Помощ

# 191
  • Мнения: 78
Здравейте.
Искам да ви попитам дали сте открили лек срещу този проблем. През деня се движа храня се регулярно и здравословно, не изпитвам глад. Обяд- салата, междинка в 16.00  някакви нарязани зеленчуци или шипа ядки.Обаче прибера ли се около 17 часа вкъщи след работа умирам от зверски глад и съответно развалям всичко.

# 192
  • Мнения: 13 736
Ами и аз цял ден да не ям нищо съществено, също ще искам да седна  ида се наям мъжката след това, нищо странно не виждам. То ще е странно ако и вечерта не търсиш да ядеш, тогава вече бих си помислила че наистина имаш проблем.

# 193
  • Мнения: 4 636
И според мен, проблемът ти е в непитателната храна през деня. На обяд да хапнеш салата и междинка зеленчуци... да, гладна ще си. Вкарай солидно количество протеин и няма да си вечно гладна. Този организъм не може да живее само на зеленчуци и точно това идва в един момент - озверява. Със салатата си сложи една хубава пържола и виж дали вечерта ще си така гладна.

# 194
  • Мнения: 3 490
Ако имаш навика да ядеш следобед, стомаха започва да произвежда доста кисилини по това време в очакване на храна и това е усещане за много силен глад. Аз така съм сутрин. Към 8 просто ми става лошо от глад, защото съм свикнала на голяма закуска и тялото започва да я търси.
Ако имаш това усещане, газирана вода се отразява добре. Аз сода не мога да пия, но ако не ти е гадна, една лъжичка сода също действа добре.
С времето тялото свиква.

От пихологична гледна точка и на мен следобедите са ми тежки, но гледам да си слагам много задачки извън дома, за да не го мисля.
Също спортувам вечер което ми тежи, аз със сутрешен човек, но дните в които имам тренировки вечер, не ми пречи да не вечерям въобще.
Както каза Шарпи, също е важно обяда да е питателен. Ако ядеш месо, нещо местно с зеленчуци ще те държи сита повече време.
Ако не, голяма салата с гъби и варено яйце на пример.

Общи условия

Активация на акаунт