тъжно ми е

  • 1 574
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 677
Синът ми изобщо не е кърмен. От момента, в който се роди, е на АМ. Пък какво от това! Жив и здрав е, нищо не му е станало от това, че не знае какво е кърма.
Ако имаш желание да кърмиш, не се отказвай и прави непрекъснати опити. Ако не се получи - здраве да е! Никаква драма не е това.  Peace

# 16
  • Мнения: 2 553
Аз също бих те посъветвала да даваш да суче възможно най-често - винаги когато поиска.Така ще стимулираш лактацията и кърмата ще се увеличи. Опитай  Peace Успех и спокойно - толкова много дечица не са вкусвали кърма, пък са здрави и палави като всички останали  Peace

# 17
  • Мнения: 3 334
Хриси никога не е опитвала кърма.Хранена е само с АМ Аптамил.Качваше нормално и не е боледувала.Не  мисля,че е  проблем ако е само на АМ.Сега да не се самоубиеш като нямаш кърма. NaughtyРазбирам депресивното ти състояние,но съм го преживяла /не ми се говори за това/ и те съветвам да гледаш по-спокойно на нещата.Нито ще е първото нито ще е последното бебе на света,което не е кърмено.Все пак не е умишлено от твоя страна Hug

# 18
  • Мнения: 6 164
Този момент с депресията от спиращата кърма е неизбежен, но минава. Не знам на какво се дължи, но и аз изкарах много тежко срещата на Крис с биберона, гледах как лапа гумата и ревях, но... Ще ти мине! Hug
Все пак си му давай и по-спокойно, колкото има - толкова, не е проблем.

# 19
  • София
  • Мнения: 676
Ние също от 1-вия ден сме на АМ. Слагах го на гърдите, но почти нищо нямаше. Цедях се 20 дена и едвам събирах по 10-20 мл от 2-те гърди. После съвсем нямах. Така, че не се тревожи  Hug. Важното е да е живо и здраво детенце  Peace.

# 20
  • Мнения: 4 784
Ако ще те успокои - има и по-тежки случаи - имам кърма, обаче я хвърлям. Храним се с АМ по препоръка на лекаря, понеже бебо не наддава. Много тежко го преживях и аз, но какво да се прави....Спрях кърмата за няколко дни, за да се направи обмяна в организма на бебо на въглехидрати, почнах пак АМ и кърма, той пак спря да наддава, почна да повръща много и сега пак минахме само на АМ и е видимо по-добре. Странно, но..... ето че ми се случи....

# 21
  • Мнения: 222
Здравей щастлива майчице, да растете здрави и послушни, аз имам син на 1год и е хранен само с аптамил, на расте здраво и жизнерадостно ммченце , колкото и да говорят ,че кърмените бебета не боледуват и се развиват па бързо , не е вярно той е боледувал само веднъж  и вече ходим т 2 месеца , но и да нямаш възможност да кърмиш не се тревожи а се радвай ,че имаш едно прекрасно съкровище, радвайте се  newsm07

# 22
  • Мнения: 1 043
о въобще не се притеснявай пиии мнооого течности ,, слагай бебока на гърда по често отколкото иска , предлагай му колкото иска но по чести искам да кажа  Mr. Green и ще видиш че ще имаш мнооого кърма занапред Hug

# 23
  • Мнения: 173
Не се притеснявай - минах го същото и за съжаление преди да вида този форум попаднах направо в кърмаческия, а оттам направо ме разкъсаха и се депресирах още повече. Първите дни и аз слушах този съвет - без АМ само бебето на гърдата и т.н., да но 6 дни след родилния стигнахме до доктор и се оказа, че не само е отслабнала ами е пред дехидратация, казаха да дохранваме, но тя беше до такава степен отслабнала, че едва искаше по 10-20 мл, а трябваше вече да изяжда по 100-110. Какъв рев му дръпнах - не е истина, на като че ли взе да ми минава - все пак виждам, че малката е добре и видимо наддава. А аз за да си увелича кърмата, макар че все още не стига, но поне колкото може да й давам си купих хубав помпа, чай за лактация, пия много течности и ям ядки и да ти кажа подейства - така че опитай и най-най-най важното е да си спокойно и отпочинала. Успех и дори и да не се получи не се депресирай - дете ти има нужда от теб .  Hug

# 24
  • Мнения: 24 467
Не знам защо битува становището, че всяка майка може да кърми?! Е, не може всяка майка! От древността са познати проблеми с обективна невъзможност на дадена майка да си кърми детето, затова хората са си търсили и дойки и кърмачки. Това, напр., е съществувало и по времето на баба ми, разговаряла съм с нея по такива въпроси и майките не са отказвали просто да кърмят, тъй като не е имало АМ в изобилие като днес. Просто тъй както има хора без зъбни зародиши, тъй както има хора с всякакви физиологични проблеми, така има и майки, които просто не могат да кърмят, ами нямат жените кърма и това е! Затова давам пример с майка си, която си е отгледала и двете бебета на АМ и двамата сме възрастни хора в цветущо здраве. И майка ми далеч не е била манекенка и не се е стремила да си запази фигурата или бюса и не е имала излишни пари да си купува мляко, ако е можела да кърми е щяла просто да го направи. Аз също далеч нямам никакви скрупули по отношение на фигурата и малко поотпуснат бюст, нито пък съм държала да си купува АМ при положение, че е можело да си го спестя поне за 3-4 месеца.
Просто здравият разум казва, че не може да се остави едно бебе гладно дни наред и ако държането на бебето на гърдата при една майка предизвиква лактация, то при друга, както при мен, освен разраняване на гърдите и неистов глад и отслабване на тегло на бебето до нищо повече не може да доведе. Затова и писах в тази тема по- долу, не за да възхвалявам храненето с АМ или кърменето, а да посъветвам майките да проявяват здрав разум, а не да се водят по модни увлечения. Един човек може да бъде еднакво здрав и ако е хранен в бебешка възраст с АМ и ако е бил кърмен. Въпросът е да не се прекалява с храненето, да се следва определена здравословна схема при захранването и най- вече да се съобразяваме с нуждите на детето от храна и емоционален контакт, а не да се мъчим взаимно- и майката и детето, само и само да се стремим да го гледаме като майката Х или майката У.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 606
Не давай добавка. Давай му да суче по често и чак като видиш резултат от качване на края на месеца тогава решавай. АЗ така се прецаках грубо звучи тая дума ама е така. Педито ми вика, че щом плаче да дам добавка да видя е да ама от там и папкането по малко и кърмата спря а първия месец и 20 гр не изцеждах. Качи 1500 за месец и после с добавката още толко втория и накрая кърмата спря. Пиши в кърмаческия както ти е казала другата мама там са много на ти с нещата ще те посъветват
Даааа и аз така се "прецаках", защото направо минахме на добавка, че ми "било малко млякото". Но така кърмих едва 2,5 месеца. Наистина пиши в кърмаческия. з твърде късно го зачетах...иначе сигурно още щях да си кърмя. И ако искаш да стимулираш кърмата не спирай нощните кърмения.

# 26
  • Мнения: 8 917
За кърменето - кърмена съм 20 дни/на майчето ми й спряла кърмата изведнъж/ и не се оплаквам от здраве, така, че я се стегни. А при теб нещата са налице - имаш кърма. Просто  давай на бебче да хапва ои-често Hug

# 27
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
всяка майка може да кърми. не всяка знае КАК.
аз дохранвам с АМ от третия месец, въпреки съветите. не абсолютизирам кърменето. и до сега имам кърма, по-малко, но давам всеки ден.
не се чувствай гузна!! и с АМ детето щи ще порстне живо и здраво Hug

# 28
  • Мнения: 630
здравейте мами! чувствам се ужасно депресирана,затова пиша с надежда малко да ме успокоите Praynigимам син на 13 дни-родих секцио(така се случи)в родилния дом ми се запушиха каналите- с много мъки ги отпуших едва преди 2 дни.Но кърмата ми спря ooooh!и с много мъки изцеждам едва по 20 грама.храним се с Аптамил още щом се прибрахме-много ми е мъчно,че не мога да кърмя.Има ли и други като мен на АМ от първия ден?много ми е болно от това,че имах кърма а не можах да кърмя Cry
Приема ли да суче от гърдата? Ако да, значи наистина го слагай възможно на-често както са те посъветвали. Моята бебка не желаеше да суче от гърда изобщо -родена е секцио и имахме и проблеми след раждането. мъчихме се известно време да суче от гърда, но тя се скъсваше от рев и не желаеше, изцеждах и давах. Така изкарахме три седмици само на кърма, после дохранвах и на 3,5 месеца вече нямах почти нищо - изцеждах цял ден през час общо за целия ден 15гр. от двете гърди. Имах огромно желание да кърмя, но не зависеше от мен. Като се сетя сега какъв стрес изживяхме след раждането, цяло чудо е че изобщо имах и толкова кърма. Освен това, за да имаш достатъчно кърма, освен че бебето е най-големият стимулатор с неговото сучене, трябва да се храниш редовно и много да си почиваш. Моята дъщеря имаше ужасяващи колики 2 месеца и през деня спеше около 15 мин., в които аз се опитвах да се изцедя. Много се терзаех, опитвах се да стимулирам производството на кърма по всякакви начини, прекарвах всички свободни минути в изцеждане, направих каквото можах. В началото ми помагаше чаят на Хип. Така че опитай всичко, за да даваш колкото се може повече кърма, но като няма, няма. Не се измъчвай. Успех.

# 29
  • Мнения: 6 461
здравейте мами! чувствам се ужасно депресирана,затова пиша с надежда малко да ме успокоите Praynigимам син на 13 дни-родих секцио(така се случи)в родилния дом ми се запушиха каналите- с много мъки ги отпуших едва преди 2 дни.Но кърмата ми спря ooooh!и с много мъки изцеждам едва по 20 грама.храним се с Аптамил още щом се прибрахме-много ми е мъчно,че не мога да кърмя.Има ли и други като мен на АМ от първия ден?много ми е болно от това,че имах кърма а не можах да кърмя Cry
Не се тревожи .
Нали все пак детенцето гладничко не е останало. Wink
Това е най-важното .За това има АМ .
Ако детенцето не отказва и иска да суче ,ти го слагай редовно на гърдата и може да ти се възстанови лактацията.
Повече инфо и помощ ще получиш в кърмаческия форум
.

Общи условия

Активация на акаунт