🌷ИСТАНБУЛ🌷 [тема 65]

  • 19 580
  • 382
  •   2
Отговори
# 255
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 368
Ох,да,от телефона е...

# 256
  • Мнения: 5 975
Това също беше много добро и имаше страшна опашка Sokak Lezzeti Tarihi Balık Dürümcü Mehmet Usta https://maps.app.goo.gl/FBdzodALdziguxMZ9

Кои миди в Кадъкьой препоръчвате? Ние сме яли тук в Каръкьой и наистина бяха уникални. https://maps.app.goo.gl/u5DS8F2zBfq4J5Ne9

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 12:37 от Аncy

# 257
  • Варна
  • Мнения: 10 688
Роксалана, може да видиш снимки на мястото в гугъл, защото е буквално една скара на улицата с 5 от най простите стола отпред и 2 маси.
Изглежда едно такова никакво, но аз исках точно там да ям, заради отзивите в гугъл.

Бях показала снимки на мъжа ми и разказала и той каза, че на такава мизерия няма да яде 😂

В крайна сметка не само яде, ами и му беше много вкусно 😂

Мисълта ми е да не подведа някой как изглежда мястото.

# 258
  • Sofia
  • Мнения: 1 458
Не само Яде, ами и ушите му плющяха  би казала баба ми Stuck Out Tongue Winking Eye
Много ми се доядоха миди и балък дюрум... Опасни сте! Heart

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 14:31 от Сиена М.

# 259
  • Варна
  • Мнения: 10 688
А, точно!
И аз го знам тоя израз 😉

# 260
  • София
  • Мнения: 508
Продължавам с разказа най-вече заради небостъргача Сапфир, който посетихме привечер, за да сме там и по светло и на тъмно. Но каква изненада! Влизаме през централния вход откъм площада и полицаят на скенера ни казва: Шопинг йок!
Поглеждам навътре - целият Мол опразнен, няма жив човек! Правят ремонт.
Аз питам: А Сеир тераса? Оказа се, че за нея пускат и тръгнахме по указателните стрелки и пред касата за билети. Купихме си и за киното 4Д и ни качиха на покрива. Все още беше светло, разгледахме панорамата, снимахме се и видяхме залеза.Удивително е да си там точно преди да залезе слънцето! На терасата имаше10-15 човека. Отидохме при киното и се чудех какво да правим, бяхме само двете.Преди се чакаше по цял час и повече за това кино, а сега ни пуснаха само двете  и гледахме сами в залата.
След това на връщане слязохме на Шишхане и отидохме на кулата Галата, от там надолу през моста и отново хапнахме Балък екмек и късно вечерта - в хотела.
В неделя сутринта спокойно си пазарувахме на Египетския пазар,по- късно стана лудница, но ние си оставихме покупките и тръгнахме да хапнем кюнефе. Не беше най- доброто, но там където бях планирала го сервираха без каймак и затова седнахме на друго място. Една порция си разделихме, защото е много сладко(195 т.л.). Така и не ми се дояде баклава и дори не опитахме, но на доста места ни черпеха с локум( особено този на фитил - уникален).
За мен най - любима сладост в Истанбул е Бал суджук( с орехи и не прекалено сладко).
Последния ден моята приятелка искаше да ходим на пазар в Лалели, но много набързо минахме, както и през някоя аптека и в хотела на обяд да освободим стаята.Оставихме багажа на рецепция и отидохме на Кадъкьой.
Там хапнахме вкусно пиде с кашкавал, купихме си по нещо от пазара и си взехме Садвич с риба за пътуването, много добре опакован и вкусен. Там Балък екмек е 100 т.л. С ферибота на Еминюню, взехме багажа от хотела и към Мармарай и гара Халкалъ. На връщане проверяват багажа на скенер още на гарата преди качване, така че не се сваля на митницата. И 15 -16 часа път към България. Тръгнахме в 20 ч. и стигнахме към 11:45.
Рибния пазар в Кадъкьой.

Обяд в Саръйер за 12 лв.
Долма бахче сарай от Босфора.
Румели хисар.

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 18:56 от Bqla breza

# 261
  • Мнения: 3 952
Здравейте!
Моля да ме подсетите за името на търговския център след “Цираган палас” Simple Smile
Както и за хубав ресторант с гледка към моста. Благодаря 🍀

# 262
  • Sofia
  • Мнения: 1 458
От двете страни на хотела са все други луксозни хотели и училища, университет. Какъв е този търговски център?
Над улицата пък са паркът, общината, библиотека...
Всичките тези са в отсечката между Бешикташ и Ортакьой. Не се сещам там да има търговски център.

# 263
  • Мнения: 3 952
От корабчето го видях. Доста популярно място е, как ми изскочи от главата…?! С място за разходки и нещо стъпаловидна площадка с насядали хора.
Някъде в ляво, посока към моста. Често съм виждала красиви снимки от там, в заведения, с хубава гледка. Като ориентир е малко преди тази част на снимката:

# 264
  • Sofia
  • Мнения: 1 458
Това е Ортакьой районът. Има фериботен терминал там, някои линии спират. Да, има множество заведения, магазинчета, улична храна. Приятно е, силно туристическо, но става.
Има доста сгради там, търговски център не знам да има. Но и да няма, Ортакьой си струва посещението Simple Smile

# 265
  • Мнения: 3 952
Много благодаря!
Ще потърся хубав хотел с паркинг в района. Ако някой може да сподели ще се радвам. Била съм няколко пъти в града, няма да посещавам туристически обекти. Само разходка и хапване планирам Simple Smile

# 266
  • София
  • Мнения: 1 524
От корабчето го видях. Доста популярно място е, как ми изскочи от главата…?! С място за разходки и нещо стъпаловидна площадка с насядали хора.
Някъде в ляво, посока към моста. Често съм виждала красиви снимки от там, в заведения, с хубава гледка. Като ориентир е малко преди тази част на снимката:


Най-вероятно говориш за площада между Ортакьой джамията  (Büyük Mecidiye Camii (Ortaköy Camii) и място за събития Есма султан (Esma Sultan Yalısı), което е доста известно от сериалите.

https://maps.app.goo.gl/GiSooQRNCauFW3MW7
Скрит текст:

# 267
  • Мнения: 3 952
Не е това Simple Smile
По спомен бешв доста преди моста, но той се виждаше. Изглеждаше доста по-модерно, имаше стъпаловидни нива, на които бяха насядали хора, сякаш с декимг направено. Ох, обърках ви и вас! Гледам клипчета сега из нета, дано от някои разходка с корабче е хванато мястото.

# 268
  • София
  • Мнения: 13 301
От корабчето го видях. Доста популярно място е, как ми изскочи от главата…?! С място за разходки и нещо стъпаловидна площадка с насядали хора.
Дали не е новото пристанище на Кабаташ? Сградата е доста шантава, има нещо като площадка за наблюдение и отгоре се разхождат хора. Аз я видях само отзад, но мисля, че Шебек беше пуснала снимка или клипче как изглежда откъм морето. През април я бяха открили, но не беше съвсем довършена.

Ето коментара на Шебек със снимка - https://www.bg-mamma.com/?topic=1632344.msg47771816#msg47771816

Другия път се сети да направиш снимка. Ще е доста по-лесно за разпознаване. Simple Smile

# 269
  • Мнения: 3 952
Дааа, това е! Много благодаря! 🌷🌷🌷
Досега мъжът ми ме убеждаваше, че се бъркам със съвсем друго място, в друга държава! Чакам да се появи и да му покажа снимките! Снимки на проекта съм гледала явно при разни търсения за града и те малко са ме подвели. Създала съм си някаква реална картинка само за мен.

Общи условия

Активация на акаунт