Термин Август 2024 ♥ - тема 6

  • 19 515
  • 663
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 255
Аз си броя килограмите от деня на положителния тест и броя колко съм качила спрямо тях, иначе и аз първия триместър имах гадене без апетит и бях свалила.

Последна редакция: ср, 01 май 2024, 17:51 от kuklichka_

# 91
  • Мнения: 183
Аз ги броя също от началото на положителният тест, но и като цяло винаги си седях 52кг.
Миналата зима бях стигнала 57кг, но с яки тренировки в фитнеса.Висока съм и винаги съм искала да бъда 60-62кг, но не на корем Grinning уви лятото свалих 6кг (от жегите)
Таа започнах си 52кг (ноември месец) 175см.
Като първият триместър както знаете при мен беше ад, нищо не можех да кача-абе даже почти не можех и да ям 😶
От март си наваксах някак за всички месеци , като продължавам да си пия хапчето против повръщане (без него за съжаление не става)...
Таа ще видим до края сигурно до 80кг да стигна Grinning  ще видим...хубавото е, че съм висока ( сега корема си ми е доста голям) не ми се мисли след 2 месеца 😌 как ще се върви...

Ще месите ли козунаци? 🤔😆

# 92
  • Мнения: 237
Десии, ако имаш изпробвана рецепта - давай Grinning
Аз мисля да направя един опит Hug

# 93
  • Мнения: 149
Аз съм 26 + 3г.с и съм + 8 кг . Да ви питам има ли раждали нормално без упойка? И как е положението?
 Има ли някой който ще ражда в окръжна в Бургас, понеже разбрах , че там и да искаш упойка не слагат...

# 94
  • Мнения: 1 674
Аз без упойка, тамън два пъти 😁 Жива съм. Обаче сега се плаша...

Вики, дръж положението, дано те пусне скоро и да ти олекне 💚

# 95
  • Мнения: 226
Мама, мерси! Днес съм по-добре определено. Само ми е криво, че тези дни при нас времето е повече от прекрасно, а аз не смея да изляза, за да не си тормозя организъма допълнително с алергията и детето е малко като наказано вкъщи заради мен. Обаче днес пробвах с маска и с очила и засега съм ок, ако довечера не стане много тежко, така ще продължавам в следващите хубави дни, пък нека ме гледат странно.

Деси, аз месих за католическия Великден, понеже почивахме, сега нямам достатъчно сили за козунак. Иначе за който иска споделям рецептата, която аз пробвах. Първи опит ми беше и стана супер. Само че аз направих единия с течен шоколад и другия със сладко от боровинки, без да мешам вкусовете, защото съм злояда

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 13 589
Frisu, аз раждах естествено, без упойка - не е нещо, което да е приятно, но минава. Аз имах разкъсване на шийката и шиенето ми беше по-неприятно, усещах иглата, въпреки, че аг твърдеше, че нямало как. Та тогава се изпокарах с нея, защото ме влуди как едва ли не отхвърля нещо, което аз усещам в пълно съзнание /живяла съм седмица със счупена ключица, гледаща малко дете, та не е като да мрънкам ей така/. Като цяло беше много неприятна жена, за сметка на това, акушерката беше слънце, надявам се да раждам отново в нейно дежурство. След това в отделението също имаше една полякиня, която работеше с любов.

# 97
  • Мнения: 1 245
Аз в 25+5 (онзи ден) се измерих +7 кг, с дрехи и обувки. Обаче освен на корем, си личи и на краката, и на дупето, че съм понапълняла. Бебето продължава да върви 5 дни напред като тегло / големина. Дано не стане много голямо, че по-трудно се раждали (надявам се на естествено раждане).

Вики, съчувствам ти, доста време ги влачиш тия болести, стискам палци с този антибиотик най-накрая да се оправиш! Иначе и аз имам сенна хрема, още не е почнала обаче, най-зле е края на май и юни при мен. По принцип я държа в шах с един спрей, но той е с кортикостероиди и не става за бременни, та не ми се мисли как ще е тази година .. 😕 Без него съм имала дни, в които ми се разранява носа от непрекъснато кихане и бърсане, а през нощта няма спане от запушване 🥺

Фрису, една много близка приятелка роди скоро естествено без упойка, при нея много бързо са се случили нещата и не е имало време за упойка. Каза, че не съжалява, че е била без упойка, мисля, че много жени раждат без, тъй като епидуралната си има и редица недостатъци. Но би било хубаво да знаеш, че имаш избор - в твоята болница изобщо ли не предлагат, това е много странно?

# 98
  • Мнения: 183
Симбоbда си призная всяка година си меся по-различна рецепта, нямам все още някоя фиксирана. 😁

Викиииии, хайде да свършват тези настинки и боледувания при теб, измъчиха те..... Не се притеснявай за времето мисля, че оттук нататък ще си продължава така... При нас утре например го дават 23градуса, а след 17:00часа следобяд, дъжд с гръмотевици като в близките 14дни ще паднат малко температурите до 15-16градуса и всеки ден ни чака дъжд.. забравих ти къде беше ( сещам се, че си до Холандия, но къде по-точно?! Така, че нямам идея при Вас как ще бъде тези дни.
Ние сега ще празнуваме Великден и мисля да направя един два козунак. (ще ги споделя вероятно и тук, ако са сполучливи хаха 😁)
Смятам единият да е с течен шоколад също, как се получи при теб? Какъв шоколад използва- нутела?! 🤔

Последна редакция: чт, 02 май 2024, 00:39 от Desii Dimitrova 629644

# 99
  • Мнения: 226
Благодаря ви, момичета, за подкрепата! Днес определено съм по-добре, надявам се така да си остане.

Деси, аз съм в Мепен. При нас положението е сходно, днес 28 градуса слънчево, утре 26 и през нощта дъжд и гръмотевици да свалят температурите до 15, но в следващите 2 седмици дъжд и около 18-20 градуса през деня. Като се преместихме доста купувах и хапвах нутела, но после попаднах на ето този на едека, и не го сменям. С него правих и козунака.

# 100
  • Мнения: 183
Благодаря ви, момичета, за подкрепата! Днес определено съм по-добре, надявам се така да си остане.

Деси, аз съм в Мепен. При нас положението е сходно, днес 28 градуса слънчево, утре 26 и през нощта дъжд и гръмотевици да свалят температурите до 15, но в следващите 2 седмици дъжд и около 18-20 градуса през деня. Като се преместихме доста купувах и хапвах нутела, но после попаднах на ето този на едека, и не го сменям. С него правих и козунака.

Ще го пробвам определено.

# 101
  • Мнения: 1 856
Аз тази година ще си спестя месенето - ще минем с на мама козунаците и съм купила и от Бредленд вече, че при нас много се ядат. Напоследък гледам да си спестявам когато мога домакински задължения
Frisu, първият път раждах с епидурална. Аз преносвах, трудно правех разкритие, докторът бързаше да си ходи след нощна смяна и имах форсирано и ужасно болезнено раждане. Сложиха ми упойката на 5 см., веднага след това тоновете паднаха критично (за щастие се размина най-лошото) и това е причината повече да не искам епидурална. Иначе обезболява изключително, факт. От епидуралната нямах никакво усещане за напън. Вторият път отказах, но не бях подготвена за раждане без упойка. Бяха ме оставили да ходя известно време, на около пет см ми включиха окситоцин и си останах така и до края. Болеше ужасно. Страхувах се от болката, а хормоните на страха допълнително увеличават усещането за болка...омагьосан кръг. Когато стигнах до напъните нямах никакви сили. Третият път се бях подготвила. Практикувах техниките на Олга Дукат за справяне с болката. Имах контракции от сутринта, но се правех, че не ги забелязвам, защото знам, че раждам по-дълго време. През цялото време дишах, отвличах вниманието си, движех се, готвих. Интензитетът им беше с поносими менструални болки. Не съм седяла, не съм лежала въобще. Следобяд ми изтекоха водите, изкъпах се и тръгнах към болницата. Дежурната ме прегледа и бях с 8 см. разкритие. Родих след половин час. Несравнимо беше това раждане с предишните. Някои казват, че защото е трето, е било така, обаче аз си знам прага на болка, знам как ме боля втория път, когато уж трябваше да е по-леко, и съм сигурна, че е заради техниките, което прилагах. Така че,повтарям се, но за хубаво естествено раждане си вземете "Раждане с любов" Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 май 2024, 12:20 от Amelin

# 102
  • София
  • Мнения: 5 538
Момичета, говорих с АГ каза да не пия антибиотика щом вече нямам оплаквания , а тези левкоцити да не съм се притеснявала за тях . Какво мислите , бактерията беше тази иначе⬇Надявам се вече наистина да я няма, но ако имах все още сигурно щях да имам някакви симптоми нали ?? В началото имах често пишкане и напъни, и някак парене
Аз нямах никакви симптоми и резултата беше от микробиология, от урина не излизаше нищо
И аз съм го закъсала, но с Ешерихия коли във влагалищен секрет, която не се маха след втора доза антибиотик и вече от около месец си я отглеждам.
Странното е,че ми излиза само във секрета,в урината нищо нямам,пък имам симптоми на цистит ииии ... не знам вече.

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 13 589
Подкрепям Amelin, много вярвам в силата на мисълта. Не съм чела никаква литература по въпроса, но бях с нагласата как едва ли не раждането е най-якото нещо на света 😂 сама си следях контракциите за около 2 часа докато паднат на около/под 2 мин, това при мен се оказа 5см разкритие. 24 часа бях с изтекли води.
Аз също не лежах, а правих упражнения все едно въртя обръч, облекчаваше положението. Раждането траеше 40 минути, което всеки казва, че е бързо за първескиня.

И аз съм настинала, носът ми е дроб, та редувам морска вода и виброцил спрей.

Последна редакция: чт, 02 май 2024, 12:26 от Десиссслава

# 104
  • Мнения: 1 245
Книгата на Олга Дукат "Раждане с любов" наистина е много хубава и приятна за четене. Надявам се и да ми е полезна.

Общи условия

Активация на акаунт