Термин Август 2024 ♥ - тема 6

  • 22 225
  • 735
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 147
Аз имам пък страх да не ме накарат нормално да раждам, че тук (чужбина) гледат винаги ако може да е нормално. 🤨
Привет и от мен. Започнах да умувам раждането, а досега не е ставало дума с Вецев. Знам че той прави и секцио без рязане. В една своя лекция казва, че не се прилага, ако вече една жена има консервативно секцио. Аз имам един разрез от отворена операция на миома. И сега се притесних, че ако ми кажат не може да раждам естествено, че ще трябва да ме реже, а не искам. Имам седмица до следващия преглед. Някъде четох, че ако едното бебе е главично, другото напречно, пак се правело секцио...

Официално приключих с работата и веднага ми стана по-спокойно, но снощи мъжа ми вдигна температура и май някакъв вирус пак се навърта...

# 436
  • Мнения: 8
Здравейте бъдещи мами,
Имам питане към тези от София дали вече избрахте педиатър и съответно да споделите кой и къде се намира?
Благодаря Simple Smile

# 437
  • Мнения: 233
...Знам че той прави и секцио без рязане...

Аз нещо пропускам тук, как така секцио без рязане? Какво представлява? Може ли да споделиш на кратко? Стискам палци да ви се размине вируса. Иначе и аз се замислям все повече за раждането, сега като ми започна и курсът съвсем. Чакам си почивката и ще си получа книгата, която препоръчахте. Предният път по това време ми беше спокойно и бях убедена, че ще родя естествено и няма да е нищо страшно, сега нещо започва да ме притеснява и естественото и секциото и нито едното не ми харесва.

За педиатрите да се похваля (въпреки че на никой няма да помогне), питах при нашия педиатър, казаха, че винаги приемат братчета и сестричета на някой техен пациент, само трябва като се роди бебето да се обадя да запиша час за първия преглед.

Чакам си днес в 12 прегледа и се надявам да няма пак стресови ситуации и утре да пътуваме. Още малко и ще знам дали Sparkling Heart или Blue Heart очаквайте включване уикенда.

# 438
  • Мнения: 1 683
Вики, оказва се, че има тема по въпроса:

https://m.bg-mamma.com/?topic=1128282

Предстои ти цялата емоция при научаването на пола! Наслади се на цялото събитие! 💜

Аз имам час с педиатър да се запознаем. На прима виста не е отказала и очаквам да има места. За мен е важно да не е вманиачена по определен подход спрямо бебетата, да подкрепя кърменето и да дава разумно направления при нужда. Та... Предстои да разбера, но категорично няма да записвам при частен педиатър, не съм за да ни приучават към рази алтернатива, както към частните ясли и детски градини. Скандално е държавата да не може да осигури тази грижа за бъдещето на нацията!

# 439
  • София
  • Мнения: 262
Вики, все се чудя как издържаш да не знаеш, ние при първа възможност и на 70% сигурност веднага поискахме пола. Smile Желая ви една хубава почивка и да се похвалиш с новини! Yellow Heart

И на мен днес ми е последен работен ден и вече нямам търпение да си ходя.

За педиатър малко губя надежда. Много трудно се намира по ЗК (аз не успявам), пакетът в Поликлиника България е 1000лв (и има смесени отзиви), а в Токуда гледах за периода 0-18месеца - 3000лв.
Понеже ще се местим ще сменя нашия личен и лекарката, която съм избрала преглежда бебета, деца и възрастни (но няма специалност педиатрия), та мисля да запиша бебето при нея, а при нужда да дава направление за педиатър или друг вид специалист.

Днес съм на ЖК и много се вълнувам, не съм виждала бебето от 10 дни и ми се струват цяла вечност. Heartbeat

За раждането аз съм странно спокойна, ще видим до кога. Изчетох доста материали за естественото раждане, все още не съм се задълбочила за секциото и изводът ми е, че това е нещо, което трябва да се случи, пък дано е по най-безболезнения начин. Sweat Smile

# 440
  • Мнения: 1 683
Кукличка, аз съм намерила педиатър по ЗК недалеч от поликлиника България. Мога да дам отзив след срещата ни, защото препоръка в момента няма как да дам. Освен ако нещо не ме фрапира, тази ще е. Нямам намерение да обикалям съседни квартали също, а искам да мога да стигам до нея на пешеходно разстояние. На мен ще ми е 15-20 мин. ходене. То при нас няма по-близо така или иначе.

Да попитам тези от вас, които имат час за трета ФМ, в коя седмица ви се пада? Току що си записах час при Чавеева, която ме иска между 31 и 34 гс, но по свободните дати се оказа, че съм го записала за 30+6. Не че е фатално, но ми се иска малко отстояние да има с другите прегледи и се чудя в зависимост от това как са бебетата другата сряда, дали няма да искам да изместя ФМ...

# 441
  • Мнения: 269
Mama2288, аз ще съм в 31+1 на третата ФМ, т.е. почти както и ти. При двуплодна бременност може и дори в 29-30 гс.

# 442
  • София
  • Мнения: 262
Ще съм благодарна за отзив. Blush Ние се местим от другата страна на Южния парк, но пак горе-долу този район ще ми е полезен.

На мен д-р Павлова ми каза за трета ФМ 33-34г.с. Simple Smile (но аз съм с едно бебе)

# 443
  • Мнения: 1 822
Моята трета е в 29+1.Искаха ме между 29 и 31 , но свободна дата имаше само за тогава.
Аз все още не мисля много за раждането , че не мога напълно да преодолея страха да не ми се случи пак като миналия път.Опитвам се да съм спокойна, за да не си предизвикам сама нещата.
Иначе най-вероятно секцио, тъй като имам едно класическо с близнаците.Отделно имам разширени вени на пубисната кост и на срамните устни .. и при напъни може да стане беля.

# 444
  • Мнения: 233
Кукличка, само мисълта за емоцията от партито ме държи, иначе любопитството ще ме изяде. С първото бебе не можахме да го направим с роднини, то даже заради ковид имаше вероятност изобщо да се наложи да отпадне партито до последния момент. Сега се вълнувам, че моите родители и брат ми също ще могат да присъстват. А като знам майка ми колко се вълнува (тя организира всичко) някак се зареждам.

Иначе мъжът ми още от началото обяснява, че чакаме момиченце, абсолютно е категоричен, че момиче е правил и такова ще излезе. Буквално от началото, още с първите споделяния, че чакаме второ (преди Коледа още). С първото позна, сега дълго време се опитвах да не се влияя, ама той си говори за момиченце, все е "бебка" и вече и аз се хващам честичко да говоря в женски род. Ще имам период на свикване, ако пак се разсипят сини конфети.

Мама, и аз не искам педиатър, който да ми определя подход за гледане на детето. В крайна сметка не им е това работата. Чувала съм от други мами за какви ли не и съм доволна от нашият. Препоръча ми го тогава акушерката. За нищо не ми се е месил, единствено си следи детето да е добре и да се развива правилно. Ето например от миналата година следихме по-често размера на главата (защото сме си с големи глави) и следим крачетата понеже стъпва все още малко не съвсем хубаво. И ако има нужда праща на специалист, миналата година беше чул лек шум при сърчицето, обясни ми, че не е повод за притеснение на първо време, защото Макси тъкмо беше боледувал и често се случвало да се чува леко, но за всеки случай го прати на кардиолог. Изобщо... имам късмет засега с докторите тук. Какви ли не има и тук и при вас, късмет пожелавам на всички ни да си намерим тези, които ни пасват и по-рядко да се налага да се виждаме с тях!

# 445
  • Мнения: 1 683
Благодаря ви, момичета!

Кукличка, ще дам отзив след седмица. Става дума за д-р Зорница Емилова в 29 ДКЦ. Там ни е и личния лекар, който не е педиатър.

Относно секцио методът Щарк, най-накратко след като се среже кожата, не се режат мускулни тъкани, а с пръсти и по-малко инструменти се отместват конкретни мускули и се достъпва до матката.

Ивчони и момичетата с близнаци, не помня правихте ли пренатален? Аз не съм и сега като че ли ме хваща малко шубе дали са ми напълно здрави бебетата. Досега на всички прегледи много ги харесват и все възклицават как всичко им е наред. Дано си остане така!

# 446
  • София
  • Мнения: 5 547
Mama2288 и аз ще раждам със секцио при д-р Вецев,но още не сме коментирали подробности.
Имам предходно класическо секцио,сега сряда съм на лекар при него и предполагам че ще го обсъдим.Ще споделя какво ми е казал.

# 447
  • Мнения: 233
Мама, благодаря за инфото, поразчетох се по темата. На немски не намирам за Щарк, а за такъв метод кръстен на израелска болница, не съм сигурна дали са идентични. Но като чета не мога да преценя какво е моето първо раждане. Може да питам доктора после дали може да каже нещо по въпроса. Макси е роден в 14:08 като ме раздвижиха на следващата сутрин, но пък ми дадоха да се храня много скоро и то нормална храна. Изписаха ни на 4тия ден. Не знам как да преценя какви са били болките. Не бих казала, че са били супер тежки, но не беше и приятно. Гледам пише на места, че разрезът бил по-високо, ама то пък високо и ниско са относителни понятия. Стана ми интересно, поне ще си имам какво да чета после (най-вероятно пак ще записваме тонове).

# 448
  • Мнения: 326
Здравейте, аз идея нямам как ще раждам 😀 не съм се притеснила. Имам киста, имам уреаплазма и дори всичко да е наред не знам дали тези две неща предпоставят да е секцио.
Вчера бях на преглед и макар стяганията, от време на време, шийката е 4 см, та пей сърце за сега.

Педиатър имам - на каката, та поне това няма да мисля.

Никакви покупки не съм правила още. Не ме и гложди. Супер спокойна съм.

Чувствам се добре с равнение с целия период до сега. Знам че яко ще започне да тежи, но сефте нямам никакви болки и мога да се движа спокойно.

Яко ми се яде всичко и едвам се спирам. Опитвам се някакъв режим да имам, макар и не много ограничаващ ама се вредно ми се хапва 😀

# 449
  • Мнения: 1 683
Lallz, браво за позитивизма! Това е най-добрата нагласа възможна! "🌺

Аз имам умерен страх от нормално раждане, който обаче няма да ме откаже от желанието ми да се получи. Просто второто ми нормално раждане беше също много болезнено, макар и само за 3 часа общо. Този път няма да се докарвам до физическо изтощение преди това, което ми изигра лошата шега.

Bubble, другата сряда съм при Вецев и аз 😊 от 14ч. Ще му е ден за обсъждане на раждането май.

Общи условия

Активация на акаунт