Термин Август 2024 ♥ - тема 6

  • 22 432
  • 735
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 1 434
Във Вита ми искат, за издаване на 45 дневния също ще искат. Но! По закон е отпаднало, но все пак ми искат.. И в Токуда ми искаха, тъпо, ама това е.

# 421
  • Мнения: 270
На мен не ми искат ЛАК.

# 422
  • Мнения: 1 694
Mom to be, определено е някакъв недостиг на магнезий поради бременността... Имала съм крампи в прасеца докато спя при предишните бременности. Сега с тази пия много отрано магнезий и не съм имала нито веднъж. Може би се получава натрупване, не си го обяснявам по друг начин. Питай си лекаря какви мерки могат да се вземат. Много е болезнено...

# 423
  • Мнения: 1 903
Аз имам едно въпросче, към тези, които ползват болничен преди 45 дневния. Говорих със следящата ме по ЗК да ми пусне две седмици преди тези 45 дни, защото вече ми тежи да ходя на работа, а и си свърших всичко, което исках преди да изляза майчинство, не ми е споменавала нищо за лична амбулаторна карта, но сега чета, че може да ми я иска. На вас искат ли ви ЛАК, когато АГ пуска болничен и трябва ли при прием в болница за раждане? Досега болничен ми е издавала само личната лекарка и не ми е искана ЛАК (не съм сигурна и къде е и дали имам).
За всеки болничен си нося ЛАК. Ако нямаш, си купи от книжарница и личната ще ти го завери

# 424
  • София
  • Мнения: 391
Здравейте ,момичета:)
И аз имам понякога леки крампи през  нощта.  Пия Алеракт и Магнерот,но днес ми увеличиха дозата на магнезия.
Бях на преглед при следящата ме АГ в Щерев. Бебанка  е 792 грама. 25+5 седмица.
Взех си за първи път болничен сега  тази бременност и не ми искаха ЛАК.
9 кг съм качила до сега...все очаквам да ми се карат, но не са коментирали.

След 1  месец иска да направя обременяване с глюкоза.  Искала го на всички над 35 . Аз съм точно на толкова и  рутинни изследвания и започва да ме вика на 2 седмици.

Имам една чуденка  .
За тази лекарка съм чела мнения ,че е много ЗА естественото раждане (което е супер).
Но сега се притесних предвид ,че баткото ми е преди 7 години със секцио..да не ме кара да раждам нормално. Имам от дете проблем с очите и ме кара да ходя пак на преглед ....за да видим как е положението с раждането, това бяха думите,тъй като било минало много време .

Преди години ,когато разбрах,че ще раждам секцио много тежко ми беше ...
А сега ме е страх от другото и искам секцио Grinning
Знам ,че е сериозна операция...

Измрънках си.

# 425
  • Пловдив
  • Мнения: 13 611
На мен с предходната бременност ми иска ЛАК. Реално трябва на всеки специалист различен от джипито.

malinkiii, на очния преглед няма да сверяват диоптри и т.н., а преглеждат ретина и околоочно дъно. Подготви се, че ще ти разширяват зеницата, че аз първия път не знаех и два часа киснах в колата, след това.

# 426
  • София
  • Мнения: 391
На мен с предходната бременност ми иска ЛАК. Реално трябва на всеки специалист различен от джипито.

malinkiii, на очния преглед няма да сверяват диоптри и т.н., а преглеждат ретина и околоочно дъно. Подготви се, че ще ти разширяват зеницата, че аз първия път не знаех и два часа киснах в колата, след това.
Да да знам ....  мен това ме ядоса малко,защото едва ли ще ми се е подобрили състоянието на ретината за 7 години Grinning

# 427
  • гр. София
  • Мнения: 490
Malinkiii, ако си решила да раждаш в Щерев, имай предвид, че не само самата лекарка, а и цялата болница е ЗА естественото раждане. Политика на болницата, да кажем. Ако няма медицински показания за секцио, се дърпат да правят или правят, но тогава се води секцио по желание на пациентката и се таксува на по-висока цена.
Затова според мен най-добре да отидеш на преглед за очите и ако ти потвърдят, че с този проблем е противопоказно да раждаш естествено, ясна работата. Ако пък ти дадат зелена светлина за естествено, вече тогава ще го мислиш.

# 428
  • Варна
  • Мнения: 247
Аз също получавам много крампи, с първата бременност също бях така. Освен това си ме мъчи виене на свят и гадене и до ден днешен, това ми е ново за разлика от първата бременност. Качила съм 5 кг от началото на бременността- от днес съм  27 гс, за цялата първа бременност качих 7, тази явно ще  е повече, но не съм с голям апетит, даже никак предвид гаденето, ям колкото да съществуваме.
За раждането, предния път държах на 100% секцио, имах и планувана дата, но дни преди нея раждането си започна нормално. Тази също мисля да натисна за секцио, пък каквото стане в крайна сметка.
Вие от към имената до къде сте, ние този път абсолютно сме до кривата круша и нищо не мога да се спра..

# 429
  • София
  • Мнения: 391
Me,myself, аз имам едно секцио по медицински причини точно там. 
Ще видим какво ще каже очната .

# 430
  • гр. София
  • Мнения: 490
Me,myself, аз имам едно секцио по медицински причини точно там. 
Ще видим какво ще каже очната .

Аха ясно. Е значи сигурно пак ще е така. Пиши като минеш прегледа.

А имената при нас са ясни отдавна, аз ги бях предложила на мъжа ми още преди 2 години 😀 като се роди синът ни. Казах му, че би ми се искало второто ни дете пак да е с буквата А и му дадох един вариант за момче и цели 3 за момиче. Идеята му допадна. Та 2 от тези 3 варианта за момиче директно влизат в употреба. Grinning

# 431
  • Мнения: 2
Здравейте, днес бях на преглед и се оказа, че бебка върви с няколко дена назад, а досега е нямало такъв проблем.. Всичко останало е както трябва, но ми казаха да увелича протеините, понеже аз действително не ям достатъчно месо, яйца и тн, но от днес се хващам сериозно и искам не искам ще ям. Казаха ми също да пия pregnaco 2 пъти по 2 дози на ден. Има ли някой със сходна ситуация?

# 432
  • Мнения: 1 832
Здравейте, днес бях на преглед и се оказа, че бебка върви с няколко дена назад, а досега е нямало такъв проблем.. Всичко останало е както трябва, но ми казаха да увелича протеините, понеже аз действително не ям достатъчно месо, яйца и тн, но от днес се хващам сериозно и искам не искам ще ям. Казаха ми също да пия pregnaco 2 пъти по 2 дози на ден. Има ли някой със сходна ситуация?

За сега не съм в тази ситуация , но и с близнаците и с това бебе пия pregnaco.С близнаците бях по-стриктна , защото албумина ми беше много нисък , отделно имаше вероятност да родя преждевременно и  пиех двойни дози , за да са по-едрички.
Сега го пия когато се сетя,но ще си увелича приема .Определено е добре дошло за бебчето.
Аз също не ям месо , яйца -случва се.

# 433
  • Мнения: 240
Не ми се е случвало нито с предната нито с тази бременност да върви назад. Аз също съм много зле с месото и яйцата, с първото по едно време пиех протеинови шейкове (не специално за бременни), сега не съм.

# 434
  • Мнения: 1 694
Привет и от мен. Започнах да умувам раждането, а досега не е ставало дума с Вецев. Знам че той прави и секцио без рязане. В една своя лекция казва, че не се прилага, ако вече една жена има консервативно секцио. Аз имам един разрез от отворена операция на миома. И сега се притесних, че ако ми кажат не може да раждам естествено, че ще трябва да ме реже, а не искам. Имам седмица до следващия преглед. Някъде четох, че ако едното бебе е главично, другото напречно, пак се правело секцио...

Официално приключих с работата и веднага ми стана по-спокойно, но снощи мъжа ми вдигна температура и май някакъв вирус пак се навърта...

Общи условия

Активация на акаунт