Термин Август 2024 ♥ - тема 6

  • 22 325
  • 735
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 236
Благодаря за поздравите, момичета! Честити покупки!

Марбела, разбирам те и стискам палци да не ви се наложи раздяла. С Макси за пръв път се разделихме малко преди да направи 2г, защото ме вкараха в инфекциозно отделение (все такива ни се получават с прибирането в България, нищо чудно, че хич не ни се прибира). При нас тогава се получи още по-гадно за него, защото бяхме дошли при моите родители само двамата и той още не беше съвсем свикнал с тях, а се наложи от болницата да си тръгне само с дядо си, без мен. Раздра ми се сърцето тогава как плака, и сега ми сълзят очите като се сещам.

Аз също не съм прала още, гладене споделих, че у нас няма да има. Другия месец от 24ти излизам в майчинство и сигурно около това време ще започна събирането на багаж и подготовката на нещата на бебето. Като знам Макси колко дълго си почака след термина сега някак не мога да се настроя от рано, че има смисъл да ги подготвям, а знам, че това не ми е фактор дали второто няма да реши друго.

Да ви се оплача и аз накратко, сутринта преди да тръгнем насам Макси беше вдигнал температура, и сега продължава от време на време да вдига и после да сваля. Мъчно ми е как не може да се нарадва на почивката, толкова искаше да плува в морето и в басейна, а сега не му се иска.

# 496
  • Мнения: 1 895
Me, Myself and I, имала съм и двете - според мен зимното чувалче си е равностойно на коша. Количката, която ще ползвам е със зимен кош, защото дъщеря ми се роди октомври и прецених, че ще се ползва цялата зима, но за момчетата, които са родени през февруари и юли, не съм взимала и имах зимни чувалчета в напълно легнало положение на количката - топличко им е било
Вики, честито Heart малчо да се оправя бързо и да се радва на морето
Марбела, и аз си нося един страхове от преживяванията ми последните две години. Ама с тях или без тях вече си започнах 29 седмица, така че по-добре ги пропъждай като ирационални. Всичко ще е наред Flowers Four Leaf Clover
Нищо не съм подготвяла, гледала и купувала. Няколко дрешки само и то много отдавна, защото ми харесаха и за да предизвикам положителни събития. Не че има какво да купувам - едно некст то ми, шезлонг и помпа (ако реша да цедя този път)...малкият ми е седми клас и се занимавам активно с него. Така ще е до 21.06, след това ще се посветя на подготовката за раждането

# 497
  • Мнения: 86
Здравейте, момичета! Страхотно е, че темата е така активна, колкото беше и в самото начало. Признавам си, че вече я посещавам през няколко дни, но наваксвам с четенето и винаги сте ми полезни Hug

Позволявам си да се върна на тема от преди 2 страници някъде назад - със злополучията. Прочетох, че някои от вас са паднали, други са се ожулили, аз пък се залях с гореща вода Astonished Безумна беше ситуацията, защото просто на мозъка ми му отне време да усети, че намокрянето не е със студена вода, а гореща и си стоях по средата на кухнята с тавата в ръцете и гледайки водата по пода Laughing Добре, че мъжът ми дойде, че да се освестя. Уплаших се, че съм попарила бебето и съм я изплашила, че то точно корема залях. Сложихме дефламол, бях се зачервила, но повече се притесних, че стресирах бебето… Тъпа ситуация, отдавам я на бременността.

Иначе да докладвам, че си сложих ваксина срещу коклюш на 23.05. Нямах зачервявания, неразположения или каквото и да е. За статистиката да имате предвид. Обясниха ми, че в чужбина даже ваксинират и възрастни хора (баби и дядовци), които планират да са в контакт с бебенцата.

За количка, ние сме поръчали шаси, кош за новородено и седалката. Може би при близнаци е друга сметката. Но пък си спестихме кошницата за новородено за кола, взехме директно столче, което е минало тестове за недоносени деца от 40 см.

Вики, честито за новината! Било е страхотно преживяване!

За дрешките - аз взимам и по 2-3 дрешки от размера 50, макар че нашето бебенце върви големичко. Приятелки ми казват, че 56 на някои марки е твърде голямо. Примерно, имаме познато родено момиченце 54 см, на която 56 й е бил голям като размер. People Eyes

Последна редакция: нд, 26 май 2024, 22:24 от Polina1310

# 498
  • гр. София
  • Мнения: 487
Амелин, благодаря за споделения опит! Hug И аз клоня към този вариант с порт бебе или зимно чувалче вместо цял кош.

Аз с предната бременност някъде след 30 гс прах и гладих и към 33-34 гс оправих багажа. Всичко друго също беше готово към този момент и оттам нататък само си почивах и гледах онлайн лекции за раждане, кърмене и първи грижи.

Сега съм 30+2 и още не съм свършила нищо от тези неща, но ще се задействам скоро и до 2-3 седмици ще съм готова.

Използвам момента да споделя и моето кратко списъче с багаж за родилното:

1. Телефон, зарядно, пари, документи (за последното зависи от болницата, на мен например ми искат само лична карта)
2. Лекарства/витамини - мисля да си взема само комбинираните витамини за бременни и евентуално някакъв лактогонен чай или Лактил направо
3. Кърмене: помпа за кърма, крем за зърна, сутиен за кърмене и подплънки за кърмачки (последните 2 просто за всеки случай, реално не ги ползвах предния път, защото на мен лично първите дни кърма не ми е текла така от само себе си без никаква стимулация, съответно си бях гола под нощницата за по-удобно)
Иначе нощници аз лично не обичам и никога в живота си не съм си купувала (вкъщи съм по потник/тениска и само вдигам/свалям за кърмене). В болницата ползвах техните, сменят ги колкото често е необходимо, чиста работа.
4. За след раждане: еднократно бельо, превръзки за родилки (само няколко за всеки случай, иначе в болницата осигуряват) и Цикатридина спрей (не видях да го споменава никой, а на мен ми помогна за по-бързо възстановяване; и в болницата го ползват, но ни напръскаха точно веднъж, така че си нося мой)
5. Чехли за баня (болничните се хлъзгат на мокри плочки)
6. Хигиенни принадлежности и козметика за коса, лице, тяло (тук аз включвам четка и паста за зъби, балсам за устни, клечки за уши, душ-гел и гъба, интимен гел, самобръсначка, масло против стрии, дезодорант, четка и олио за коса, почистваща пяна и серуми/кремове за лице)
Шампоан, балсам и сешоар няма да нося, ще ползвам пак услугите на фризьорката в болницата.
7. Гримове (само за изписването)
8. Рокля и обувки за изписването (нямам набелязан тоалет обаче, та или ще нося 2-3 рокли и универсални обувки и ще решавам на момента или ще инструктирам мъжа ми коя рокля да донесе след като родя и видя колко точно ще ми спадне коремът Grinning)
9. За изписване на бебетата: дрешки (взела съм боди с дълъг ръкав и ританки от много тънка дишаща материя), пеленки (отново същата материя) и бибки (просто за всеки случай)

Последна редакция: нд, 26 май 2024, 23:37 от Me, Myself & I

# 499
  • Мнения: 1 826
Амелин, благодаря за споделения опит! Hug И аз клоня към този вариант с порт бебе или зимно чувалче вместо цял кош.

Аз с предната бременност някъде след 30 гс прах и гладих и към 33-34 гс оправих багажа. Всичко друго също беше готово към този момент и оттам нататък само си почивах и гледах онлайн лекции за раждане, кърмене и първи грижи.

Сега съм 30+2 и още не съм свършила нищо от тези неща, но ще се задействам скоро и до 2-3 седмици ще съм готова.

Използвам момента да споделя и моето кратко списъче с багаж за родилното:

1. Телефон, зарядно, пари, документи (за последното зависи от болницата, на мен например ми искат само лична карта)
2. Лекарства/витамини - мисля да си взема само комбинираните витамини за бременни и евентуално някакъв лактогонен чай или Лактил направо
3. Кърмене: помпа за кърма, крем за зърна, сутиен за кърмене и подплънки за кърмачки (последните 2 просто за всеки случай, реално не ги ползвах предния път, защото на мен лично първите дни кърма не ми е текла така от само себе си без никаква стимулация, съответно си бях гола под нощницата за по-удобно)
Иначе нощници аз лично не обичам и никога в живота си не съм си купувала (вкъщи съм по потник/тениска и само вдигам/свалям за кърмене). В болницата ползвах техните, сменят ги колкото често е необходимо, чиста работа.
4. За след раждане: еднократно бельо, превръзки за родилки (само няколко за всеки случай, иначе в болницата осигуряват) и Цикатридина спрей (не видях да го споменава никой, а на мен ми помогна за по-бързо възстановяване; и в болницата го ползват, но ни напръскаха точно веднъж, така че си нося мой)
5. Чехли за баня (болничните се хлъзгат на мокри плочки)
6. Хигиенни принадлежности и козметика за коса, лице, тяло (тук аз включвам четка и паста за зъби, балсам за устни, клечки за уши, душ-гел и гъба, интимен гел, самобръсначка, масло против стрии, дезодорант, четка и олио за коса, почистваща пяна и серуми/кремове за лице)
Шампоан, балсам и сешоар няма да нося, ще ползвам пак услугите на фризьорката в болницата.
7. Гримове (само за изписването)
8. Рокля и обувки за изписването (нямам набелязан тоалет обаче, та или ще нося 2-3 рокли и универсални обувки и ще решавам на момента или ще инструктирам мъжа ми коя рокля да донесе след като родя и видя колко точно ще ми спадне коремът Grinning)
9. За изписване на бебетата: дрешки (взела съм боди с дълъг ръкав и ританки от много тънка дишаща материя), пеленки (отново същата материя) и бибки (просто за всеки случай)

Може ли да споделиш линк от къде взе дрешките и пелените?
В голяма чужденка съм за дрехите за изписване.
Много полезно списъче , благодаря!🌸

# 500
  • Мнения: 250
Момичета, можете ли да ми препоръчате някакъв крем за зърна? От миналата седмица от време на време имам ужасен сърбеж / чувствителност не знам и аз точно какво е на лявата гърда Confused

# 501
  • Мнения: 1 895
Аз съм ползвала лансинох, но мисля, че всеки с ланолин ще ти свърши работа

# 502
  • София
  • Мнения: 262
И аз ползвам лансинох, защото забелязах, че са доста сухи и е въпрос на време да ми причинят дискомфорт. Само да предупредя, че оставя мазни следи по дрехите. Аз ползвам еднократни памучни  подплънки за гърди, които си лепя в сутиена, за да не се цапа.

# 503
  • гр. София
  • Мнения: 487
Марбела, да, разбира се.

Дрешките са от h&m, има ги и в други десени.

https://www2.hm.com/bg_bg/productpage.1195525003.html

А пеленките са от Barbaroni Kids. Още не са пристигнали, но съм взимала други неща от тях и ми допада качеството.

https://barbaronikids.com/item/%D0%BB%D1%83%D0%BA%D1%81%D0%BE%D0 … 0%BD%D0%B5%D0%B6/

# 504
  • Мнения: 269
Ехоо, мамчета, скромен отчет и от мен Simple Smile Днес бях на преглед, 29+5, девойките са вече по около 1500 г всяка, главично разположени и готови за излизане, нооо доки каза да стискам кълки още 5-6 седмици, ако мога 😃 Интересното беше, че шийката ми рязко се е скъсила - както си беше между 5-5.3 см през цялата бременност, сега изведнъж е станала 3.5 🙄 Тя пак си е добре за седмиците, в които съм, но си е сериозно скъсението, което докторът каза, че често се наблюдава при бременност с близнаци в последния триместър. За да сме спокойни, от днес в продължение на три дни ще ми бият инжекции Дексаметазон, които ще подготвят дробчетата на бебетата за самостоятелно дишане. Така, в случай, че решат да излизат по-рано от предвиденото, ще имат по-голям шанс да дишат самички.  Тъй че, мили мои, на финалната права сме, още ми е трудно да го осъзная напълно, но е факт Simple Smile
Приятен шопинг на тези от вас, които са в разгара на покупките Simple Smile Ние взехме по-големите неща, остават дреболийки и вероятно още дрешки ще са нужни, но ще изчакаме да видим колко големи ще се родят госпожиците и тогава ще докупуваме.
Хубава вечер и целувки на тумбачетата! ❤️

# 505
  • Мнения: 1 826
Ivchoni, супер мерки на малките госпожици!
С близнаците наистина нещата се случват бързо и неочаквано.Аз точно в 30-31 седмица получих скъсяване, но моето беше доста повече от твоето.
Съвет , наблюдавай Бракстън хикс колко на често са , аз бях спряла да ги усещам , а точно те са ми направили белята.И лежи и почивай максимално , наистина малко остава!🥰

# 506
  • Мнения: 237
Здравейте, избрала съм шишета , но не знам дали ще ми свършат работа. Трябва ми за новородено, за адаптирано мляко още в родилното. На някои марки пише поток 1 2 3 на други размер С М Л, дали тези са добре?    

# 507
  • Мнения: 67
Здравейте, избрала съм шишета , но не знам дали ще ми свършат работа. Трябва ми за новородено, за адаптирано мляко още в родилното. На някои марки пише поток 1 2 3 на други размер С М Л, дали тези са добре?    
Аз като раждах преди 12 г в родилното бяха точно като първото на Авент, като се прибрахме си го купих (предваритвно си бях взела на Tommee Tippee,но по голям грамаж, също бях доволна

# 508
  • Мнения: 8
Здравейте, днеска бях на последна фетална морфология в 29гс и и лекарката каза че вижда лека асиметрия в камерите на сърцето…. на някой случвало ли му се е?

# 509
  • Мнения: 1 895
Здравейте, днеска бях на последна фетална морфология в 29гс и и лекарката каза че вижда лека асиметрия в камерите на сърцето…. на някой случвало ли му се е?
Чак сега ли го видя? "Проблеми" с камерите и клапите се виждат още при ранната фетална. Въпреки че, като се замисля от двама фетална морфолози, при които ходих в 12 г.с, само единият видя връщане през една от клапите на моето бебе  Последва преглед при доц. Маринов, който установи, че сърцето е функционално здраво и каза, че това се израства. В 21 г.с ходих втори път при него, положението беше по-добре, сега съм на трети преглед в четвъртък. Ако не се е оправило пренатално, ще имам преглед и след раждането на бебето. Мисълта ми е, че за всякакви съмнения на феталните морфолози относно сърцето, е хубаво да се ходи при фетален ехокардиолог. Сигурна съм, че всичко ще е наред с бебето, просто за твое спокойствие 🍀

Последна редакция: ср, 29 май 2024, 15:22 от Amelin

Общи условия

Активация на акаунт