Стани богат - тема 22

  • 14 932
  • 693
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 2 060
Добре ги поизключи, ама не достатъчно. Одисей на Джойс
(ПП. После може и да проверя, позабравил съм подробностите, останал ми е духът..., но Под вулкана на Малкълм Лоури май също се развива в един ден; въпреки многото ретроспекции.
ППС. По вс.вероятност, наистина действието е в един ден. Има и стар филм на Дж.Хюстън. А това е книгата - държана в ръце пред очите ми, в която под линия - авторови, бел.прев. и бел.ред. - текстовете са близо 1/4 от самия роман. Тези препратки са още в съзнанието ми някак.)

Да не пиша нов пост.
Лека веселба за зрителите - за сметка на участниците - беше вечерта.
На всички тук - хубави, спокойни и щастливи почивни дни! На именниците утре - наздраве. На все още учАщите се - успехи и здраве да изкласят в намеренията си. Повече слънце и усмивки.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 18:58 от EmBrother

# 601
  • Другата България
  • Мнения: 37 830
Оффф.

# 602
  • Мнения: 41 953
Абе, аре оди сей Wink

# 603
  • Другата България
  • Мнения: 37 830
Как може да не си сигурен за Малееви?

# 604
  • София
  • Мнения: 44
Въпросът "Кой продукт не е сред задължителните за приготвянето на класическа салата Цезар"  не е коректно зададен. Close
Вариантите бяха 1) крутони, 2)пилешко месо, 3) ананас и 4 ) айсберг
Отговорът, който дадоха за правилен,  беше Ананас, но в случая трябваше да е Пилешко месо, защото класическата Цезар всъщност не съдържа пилешко месо... А този ананас въобще не трябваше да фигурира в картинката.
Напишете в гуугъл Класическа рецепта Цезар и ще видите, че навсякъде има инфо, че класическата рецепта всъщност съдържа аншоа.. пилешкото всъщност е съвременно "въведение"...

# 605
  • Русе
  • Мнения: 578
Разбира се, че оригиналната рецепта за салатата Цезар е с аншоа. В нашите ресторанти май наричат салата Цезар всичко, което е с маруля.

Тази докторка, според мен, е на възраст, когато би трябвало да е съвременничка на войните в Югославия. Това за мен беше потресаващо - война в Европа! Имаше всекидневна и всекичасна информация за това, което ставаше в бивша Югославия. Аз съпреживявах обсадата на Сараево и геноцида в Сребреница и Вишеград, както и на много други места. И днес Общото събрание на ООН прие резолюция, осъждаща геноцида в Сребреница, който се смята за най-тежкото единично зверство след Втората световна война, с над 9000 жертви. Не обичам политически невежи хора.

# 606
  • Мнения: 14 797
И на мен ми е много странно някой да не може да посочи имената на трите сестри Малееви.Освен ако изобщо не разбира български език.Все ще чуеш и видиш нещо по въпроса.Останах с впечатление,че д-рката е чела ''По пътя'' на Керуак.Въпреки това наби отговор,че в тази книга действието се развива за един ден.После,не била сигурна,че за този автор става дума.
Цитат
Разбира се, че оригиналната рецепта за салатата Цезар е с аншоа. В нашите ресторанти май наричат салата Цезар всичко, което е с маруля.
В бълг.вариянт и шунка слагат,и я кръщават Цезар.

# 607
  • София
  • Мнения: 27 376
22.05
Мъжът:
хаха, това с полярната мечка и пингвина трябваше да го зададат на ергенките ; не знам за регентския съвет, но нямаше да е логика да е Симеон ДВЕ ; Етиопия е за календара пак по изключването ; не знаех за Рене Магрит и картината
-
Жената:
Лора е щерка на Петко Каравелов ; Южен Судан е тук ; Армагедон е битка, ако не се лъжа и друг са го задавали този въпрос, може би под различна форма ; Не знаех за Вилидж Пийпъл


23.05
Жената, епизод 2:
Глазгоу е тук, хехе ; но сравнително добра игра на жената, не случи на добри въпроси като цяло.
-
Мъжът:
Дебелянов е тук ; венецианската комисия се занимава с правни въпроси ; не знаех за скакалците, най-накрая готин въпрос, на който наистина исках да науча отговора.
-
Жената:
обиден въпрос за Сараево, не знам за какво разсъждаваше толкова ; Барби е тук, жалко за името... ; Одисей е тук, една от най-тежките и тегави книги, които съм чел
-
Жената:
Цветана (предполагам визират Пиронкова) е излишна, излишен жокер и то 50 на 50, тц тц
1. Мануела
2. Катерина
3. Магдалена

# 608
  • София
  • Мнения: 2 060
Нещо като СБ у дома - без телевизора и Кън, с телефон или компютър:
Знаете ли, че не знаете нищо за Европа? (част 1)

https://www.24chasa.bg/mezhdunarodni/article/17924041

# 609
  • Мнения: 25 890
Благодаря!
За съжаление, само 10 от 15. Sad

# 610
  • Другата България
  • Мнения: 37 830
Моите са 7, умрях от срам.
При това сгреших въпроса за СП по футбол, от което ме е срам още повече....
Както и за сладоледа.

# 611
  • Мнения: 25 890
И аз сгреших за сладоледа, за футбола познах. Яд ме е, че за държавата с най-много съседи също сгреших, защото ме домързя да помисля повече. Поне наум да ги бях преброила...

# 612
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 505
За сладоледа ми е верен Simple Smile. Като познавам германците как целогодишно ядат и опашките за сладолед. Има празник на спагети айс. Аз съм объркала въпросите за футбола, за яйцата и островите.

# 613
  • София
  • Мнения: 27 376
Не ми показва отговорите.
Не ги изпраща и на имейла.
Стои празня бяла страница.

# 614
  • Мнения: 8 337
Не ми показва отговорите.
Не ги изпраща и на имейла.
Стои празня бяла страница.
И при мен е така.

Общи условия

Активация на акаунт