Болки ниско долу между апендисит и яйчник

  • 299 739
  • 281
  •   1
Отговори
# 105
hallooo, az ot nqk meseca imam tezi bolki nisko v dqsno, hodih po kvi li ne lekari, sq se typ4a s lekarstva... provedoh i nqkolko ginekologi4ni le4eniq, vkl. i s injekcii gentamicin i uj se bqh poopravila, no sq pak si gi imam tezi bolki, ve4e si zapisah 4as za ginekolog, za jalost e sled sedmica, no pone znam, 4e tosi e mnogo dobyr i si zaslujava 4akaneto Grinning

# 106
Ами какво да ви кажа, аман от смотани лекари, вчера се ядосах и отидох и си пуснах кръвни изследвания, да видя в крайна сметка имам ли повишени левкоцити или не, че почна да  ми се струва, че ме боли точно апандесита макар че при нас жените нали знаете че е мн трудно да се локализира какво точно ни боли от дясно, та левкоцитите ми нормални се оказаха, сега съм решила да ходя на гинеколог разбира се на частно...че тея личните лекари с техните вечно свършващи направления до гуша ми е дошло.....

# 107
Здравейте пак.
Ами да ви споделя какво се оказа в крайна сметка, днес отидох на гинеколог и се оказа, че имам киста пак на същия яйчник както и миналата година, гинеколожката каза, че е твърде вероятно да образувам фолекулярни кисти преди цикъл...кофти, пак ще ходя на втори преглед след цикъла, дано пак да е фолекулярна..., че иначе незнам...
Но да знаете тази болка май май при нас жените си е от яйчниците...поне при мен май все така се оказва.

# 108
  • София
  • Мнения: 3 669
Здравейте и от мен!
Честита Нова година на всички и да сте здрави и щастливи!  bouquet

Сега ще се разпиша и аз , за следващите които се чудят какъв им е проблема при евентуални подобни болки.

Симптоми:
1.Отначало тъпа болка ту отляво, ту отдясно долу ниско – реших че са нормални болки в яйчниците
2.Подуване на корема – предположих от преяждане по свинските празници
3. Да ама в 3ч нощес зверска режеща болка, от двете страни, която не ми позволяваше да се помръдна и на мм.  Cry Реших да викам линейка , ама като не мога да сляза да отворя.(живея сама) Започнах да мисля че е апендисит и не знаех какви да ги къдря. След 20-25 мин болката започна да намалява и към 5ч утихна.
4.Станах следобяд и започнах да чета тук , поне да се ориентирам малко към какъв лекар да се запътвам.  newsm78 Защото освен това от 3-4 дена имам, незнам кое е по правилно зацапване или кървене , което е около овулацията. И друг път съм го имала , ама за 1 ден. И така реших да ходя на гинеколог с евентуална диагноза киста ( за уточнение , не съм от хората които тръгват ей така на лекар, ама много се изплаших)
И така айде в частната клиника.

Резултат от прегледа:
1.Нормално кръвно - 70/110, Нормален пулс – 71, Температура - 36.9;Език и очи – ОК, Корем – мек, без подуване; Малко съм бледа , неясно защо
2. Ехограф – няма кисти , няма течност, няма нищо
3. Диагноза – не е киста, не е апендисит, евентуално спукан фоликул.
Лекарката искаше и ПКК , ама предвид че сега по празниците са двойни тарифите , каза че няма нищо опасно за момента и по-добре след това да си ги пусна. И другото, което каза че е добре да направя изследване на хормоните. Успокоих се поне малко.

Така че, симптоми доближаващи се, диагнози различни  Wink

# 109
Здравейте!Искам да се включа в темата,защото от 8 години имам същият проблем и се поболях да ходя по лекари и да не откриват нищо.Преди 4г.родих големия си син и болката зачести,но откакто родих пак преди 7м. немога да си намеря място от болки около12 дни след началото на цикала(т.е.това трябва да е времето на оволация.)Казаха,че имам киста и я премахнаха чрез лапароскопия,но...болката остана.Казаха,че съм здрава,но имам болезнена овулация,а това не е проблем.Но за мен е проблем!Страх ме е да пътувам,да ходя на почивка и въобще да планирам нещо,защото това положение буквално ме изкарва от строя за 4-5 дни.Боли ме целия корем,подува се,а в областта на яйчниците имам силни пробождащи болки.Моля, ако има някой със същите проблеми да ми каже как се справя със ситуацията(физически и психически).Благодаря ви предварително! 

# 110
Здравейте,имам  същия  проблем имам диагноза.киста на яйника и хрони4ен пиелонефрит .болките от бъбрека се излъ4ват от кръста през дясната 4аст на корема и отиват в крака,а от яй4ника са в свивката парещи с истръпване винаги има нару6ение в цикъла.при въспалението на бъбрека 4есто има температура.дано да сам била полезна

# 111
здравейте! искам да ви питам, понеже с моята приятелка правихме секс на 28 декември около 02:00 , то си е направо на 29 сутринта, та на 28-ми и беше последния ден от М, а на 1-ви Януари ми каза че корема я боли ужасно много, все едно че ще и идва отново, и тази болка продължи до 5-ти  Embarassed някой може ли да ми обясни на какво може да се дължи това, а между другото на Нова година тя беше много леко облечена а ние бяхме повечето време навън и се чудя дали не е настинала, болките и почнаха сутринта като се събуди  Sad дали пък не е бременна  newsm78 Cry и ако е, кога можем да направим тест и аборт  newsm78 Cry

# 112
теста е Sure check работи още на първия ден а аборт до третия месец

# 113
да изчакам до 21 когато трябва да и дойде пак или още сега да направим, ние направихме на 5-ти когато още я болеше корема и показа отрицателно Embarassed

# 114
теста е Sure check работи още на първия ден а аборт до третия месец
но според мен не е бременост овулацията е 3 дена между двата цикъла

# 115
нещо въспалително е да ходи на гинеколог

# 116
иначе за сега няма никакви симптоми за бременност, постоянно я питам как се чувства и ми казва че всичко е 6 и не трябва да се притеснявам, но има време до 21  Embarassed

# 117
ами казах и, но я било страх да иде, все едно ще я изяде  Sad , а такава болка 3 дена след края на месечния цикъл, която е като че ли ще и идва отново на какво може да се дължи ?  newsm78  Sad

# 118
Може в много редки случаи да забременее и по време на цикъл, но в никакъв случай няма веднага да я заболи корема. Може да сте прекалили с интензитета на "упражненията". Може да е настинала, а може и да има някакъв гинекологичен проблем. Абе възможности много, но най-малко вероятната е да е бременна и от това да са болките.

# 119
ами всъщтност като го правихме ми беше доста сух, но упаржнението не продължи дълго и го извадих доста преди да свърша, а не сме правили нищо от близо месец, но корема я боля 5 дена и сега и няма нищо, та ще направим още 1 тест сега на 14 и ще видим какво е положението Sad

Общи условия

Активация на акаунт