Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 80 (м. май)

  • 28 062
  • 1 008
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 13 694
Е аз и от нашенската извара не всяка бих яла, хем я обичам на общо основание. Ама пак си избирам.
Дано бързо да ти минава тоя грип, тук също гледам тия дни доста болни пак и не изглежда весело хич.

# 691
  • Paris, France
  • Мнения: 14 405
Ще ходим по жегите в Сицилия на море. Така че дайте акъл за манджи - режимни и не чак толкоз. Нещо плажове, забележителности, места дето са интересни, а не са фрашкани. Трудна работа, но вероятно има. Simple Smile

Манджа - закуска каноли, обяд 2 броя каноли и вечеря същото. За разнообразие второто каноли може да се замени с касАта, но аз до касАта не стигам. Вкусна е, мога да я ям ако няма каноли в радиус 50км. Ядете я вътре, в климатизирано заведение и далече от прозорци, на сянка.

Интересните места са климатизираните заведения, в които предлагат каноли. 🤭🤣 Всякакви ресторанти, кафета, тратории, сладкарници, хлебарници. Да не е фрашкано лятото - хм, хотелската ви стая ако не поканите гости. Носете си надуваеми възглавнички за плажа или дебели хавлии, освен чехлите, дето danilu ги препоръча за да ви е удобно да седнете и да си изядете канолите рано сутрин. Аз, хм, не знам къде е плажа. 🤣

В Сан Вито Ло Капо през септември има панаир на кус куса с риба, но мисля че и лятото ще намерите в заведенията. В Палермо са канолите,😋😉Невена, които не можете да не си поръчате. И в Катания също. А и Cassata siciliana!?
Днес закуска яйца.
 

Рееееспект 👍🤝. Героиня. Да закусваш яйца в Сицилия е голямо постижение. Аз не бих могла. По-добре, че не можем да си ги поръчаме, да ти кажа 😇. До мене никъде не се продават фунии за това нещо, дето ми предизвиква "мокри сънища" според natka.  Трябва да ходя до един италианали магазин, но ми е далеч. Дъщеря ми ме кара да и купувам макарони, спагети и пенне La Molina от там, че Barilla i De Cecco от кварталните супермаркети били брашнени. Винаги се прибирам с кашон фунии и си ги ям сама. Всъщност кремът си става и със 100г захар на 3 кутии рикота. Троша черен шоколад и шам фъстъци и така. Начесвам си крастата. От поне 5г не съм вкусвала таквоз нещо. За касата не примирам. Не обичам марципан, а децата ми умират за него.

Оооох, видях издевателството ти, мръсницата му с мръсница 🐖. Мерси за красотата. На снимката 6 Contento? - A stomaco vuoto, mai.   Отивам да си ям ягодите натюр.

Бързо да ти минава грипа! Завиждам ти и съвсем не благородно. За канолите, не за грипа.   

Дорис , аз ходя в Цибалаб до Пирогов. Ако няма място на пейката в чакалнята, отивам в близкия парк, който е на 50-100м и сядам на пейка там. Намерете лаборатория до парк и готово! Ходи се бавно, не се припка. Ако сте с кола, седи в колата.

Дара20, Не е малка дъщеря ти. Над 2500 не е ниско теглото. В днешно време така ни се вижда, но си е ОК. Ти роди леко преждевременно май, в смисъл малко преди термин. 5lb7oz e по английски тертип теглото. Вече сте си в къщи, предполагам. Да сте живи и здрави и тичай И яж повече, та да имаш кърма!

250кг в Англия не ме учудва. До сина ми в кувьоза имаше бебе почти 7 кила с изкълчено рамо от дърпането при раждането. Майката не се е следила в края на бременността и не са очаквали такова голямо бебе. Всъщност, следила се, но от сланините и не са могли да видят фетуса и да го измерят с ехографа. Излиза главата и..... останалото не ще да излезе, та дърпали 5 часа. Беше гигант до недоносените. Майката и тя, но беше ужасно разкъсана. А бащата беше слаб, висок и красив.

В Англия не можех да си намеря дрехи. Само в M&S, размер 8, който в днешно време е вече размер 6. Сутиени пак от там, 34АА.

# 692
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 715
Абе, канолите не ме дърпат много, ама аранчини бих хапнала с удоволствие.

Помислих, че съм  объркала темата Joy

# 693
  • Мнения: 32 456
Не знам за какво говорите, не съм яла от тия неща никога, ама бих яла.
Пратете ми малко Joy

# 694
  • Мнения: 4 695
И аз не съм ги опитвала, ам и не бих, че ако ми харесат ще иде коня у ряката Joy

# 695
  • Мнения: 32 456
Ох, гугълнах.
Канолката бих апнала. Даже знам къде има и ще са качествени. Там  където в центъра продават чистата арабика. Видях такива - малки и големи.
На мц някой ден ще отида натам без да искам.
После ще се самонакажа с поне час разходка пеша.
От аранчинито бих апнала само едно кюфтенце за накуска.

# 696
  • Paris, France
  • Мнения: 14 405
Аранчини обичам, но винаги мога да си направя сама. Всички продукти се намират лесно, включая шафрана. Канолите не мога, защото хич не ме бива да точа. ако си купя прътове за каноли и машина за макаронени като лазаня, ще мога да си ги точа и конят е отишъл у реката.

Елора, след каноли с техния размер, ще трябва да си доставиш удоволствие чрез 3-4ч бърза разходка, а не да се самонаказваш с час.

# 697
  • Мнения: 4 632
Честит имен ден на празнуващите в темата! Flowers Hibiscus
Здраве и дълголетие да има!

И на другия ми любимец честито Trollface

# 698
  • Мнения: 32 456
Невенче, какви са тия каноли? Половин кило ли? Joy

# 699
  • Мнения: 849
Дани ❤ тия блюда ще ги готвиш ли?
Идваме у вас 😃
Честит Имен ден Здрави да сте 💐
Имам и лоши новини .Нали знаете когато нещо хубаво се случи то задължително радостта трябва да се плати🙄
Баща ми ... Има рак. Като ми каза днес брат ми щях да припадна . Добре че бях с бебето в ръце та се освестих къде съм.  Уж открит навреме но все пак .  Да ни изпишат , да дръпне малко кг и да може да пътува и пак  ще си ходя към 🇧🇬
Ех животе

# 700
  • Paris, France
  • Мнения: 14 405
danilu да кажа, че не мога да преценя, но са огромни. Не съм ги теглила. Преценям ги като половин кило, но може и повече да тежат. Едвам успявам да омета 4 дневно и засищат. Не са като тортите, след които след 3 часа съм зверски гладна. 4 каноли  за ден ми е рекорда и на следващият ден не бях гладна до вечерта, с ходене, плуване, дискотеки. Огромни са. Струват ми се над половин кило. Ето подобни до човешка ръка и стандартна, пластмасова чаша за кафе:





Сервирали са ми и по-големи. Извън Сицилия са малки. Има и мини. Малтийските са леко по-малки. Имаше един тунел (саноло - тунел, канал значи) с лимонов крем, уау. Абеее, невкусен канноло не съм яла. Тук са малки. Няма ги големите.

В Тунис подобен сладкиш се нарича ламхах (означава кост, пълна с костен мозък. Има форма на макаронено канелоно и е пълна със сладкарски крем, като жълтия за еклери. Не е лош десерт, но не ми е уау като сицилианския.  

Кускусът им с риба не е лош, но предпочитам сенегалския и мароканския.

Там ми се яде само канелоно. Същата работа в Малта.

Оле, Дара20, кураж! Чак сега виждам поста ти и редактирам моя. Зная какво е да си далече от болен близък. Кураж и дано лечението да е успешно. При старите хора много видове рак са бавни. Днес има успешни терапии. На баща ти пожелавам оздравяване и бързо.

# 701
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 817
Ох, Дара🤗😱Добре е, че са го открили навреме! Кураж, мила!
Шарпи,😂
Честит Имен Ден на а всички празнуващи с малко закъснение, ама от сърце💐
Дара, не готвя такива блюда, защото ги има  в изобилие. Лятото май не правят, че е много горещо. Идвайте , ще черпя.

# 702
  • Мнения: 32 456
Ех, не знам сицилианските канелони. Едва ли ще ги опитам.
Но сладкарницата е на ниво и трябва да е вкусно.
Имат мънички.
Не знам как си омела 4 броя.
Но явно са били с много мазнина, щом не си огладняла.

# 703
  • Бургас
  • Мнения: 4 110
И от мен честито на Дара и на всички празнуващи днес Heart Иначе и аз от тази есен след посещението на Сицилия съм почитателка на канолите, срам ме е да кажа за една седмица колко бройки изядох, тук после опитах някакви бг версии, но даже и жалко подобие не бяха… аранчините не ми харесаха обаче…Гущерчо, на мен сицилианското меню ми беше главно паста, октопод и някакви манджи с патладжан. Тази есен ще обиколя Малта и от сега точа лиги и се настройвам за кулинарни прегрешения

# 704
  • Мнения: 363
А нещо режимно да предложите или да се готвя за глад?

Общи условия

Активация на акаунт