Цезарово сечение след лапароскопия

  • 346
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте, знаете ли дали е проблем да родя чрез цезарово сечение след отстраняване на киста в яйчник - лапароскопия?  Преди няколко години съм се подлагала на въпросната интервенция. Казаха ми , че не е желателно, заради срастванията. Но искам още мнения.
Не намирам никаква информация в нета.

# 1
  • Мнения: 253
През 2019 година имам лапароскопия за съмнение за проблем при едната фалопиева тръба, киста на яйчника и много сраствания.
През 2021 г родих нормално първото си дете.
През 2022 г родих второто си дете със спешно секцио. И при двете раждания са ме питали за минали операции, но не са ми казвали лапарото да е проблем или да носи риск.
Ако всичко е наред с бременността, най-добро е естественото раждане. При медицински показания - секцио.

# 2
  • Мнения: 6 375
Здравейте, знаете ли дали е проблем да родя чрез цезарово сечение след отстраняване на киста в яйчник - лапароскопия?  Преди няколко години съм се подлагала на въпросната интервенция. Казаха ми , че не е желателно, заради срастванията. Но искам още мнения.
Не намирам никаква информация в нета.
Година и половина след отворена коремна операция заради ендометриозна киста с отстраняване на остатъците от яйчника и тръбата се роди детето ми със секцио. След операцията имах постоянно и силно дразнене в областта на шева. След секциото при което рязането е направено по белега от разреза при операцията всички дразнения на това място изчезнаха.
Все пак не взимайте решение на база чужд опит, а потърсете и второ, ако трябва и трето лекарско мнение, които ще са съобразени с вашия конкретен случай.
Леко и безпроблемно раждане ви желая!

# 3
  • Мнения: 17
Благодаря ви, ще взема и друго мнение. Посъветваха ме ако няма родова дейност след датата на термин да ме индуцират, било по-добре от секцио, заради предишната ми история. Но вече започвам доста да се настройвам против това индуциране и се замислям дали не трябваше от самото начало да си настоявам да ме срежат ако детенцето няма наченки да излиза.

# 4
  • Мнения: 253
При мен имаше индуциране, в България постоянно го правят независимо дали е нужно, или не, но и това се преживява. Опитайте се да бъдете спокойна. Важно е лекарят да ви обясни индивидуално за вас и бебчето кой начин за раждане ще е най-добър и безопасен.
Успех и леко раждане! ❤

Общи условия

Активация на акаунт