Какво следва при нисък хемоглобин?

  • 7 006
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 005
И при мен също леко ми падна хемоглобина в 7 м. и съответно ми изписаха един курс от 10 ампули мускулно В12 и до края на бременността си го поддържах с Легофер-сироп ,който не е противопоказен за бременни ,по 1 с.л. сутрин. newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 10 858
Зависи колко е.
По принцип при бремените е с по-ниски стойности, без това да е повод за притеснение  Peace

91 - акушерката каза, че това било доста ниска стойност Rolling Eyes

Здравей Вивиан, аз също бях с нисък хемоглобин и бях казала на доктора си, че няма да пия никакви хапчета. Започнах да се храня с храни богати на желязо предимно плодове и зеленчуци (аз съм вегетарианка) и за един месец ми беше в нормата. Мога да ти препоръчам да си хапваш цвекло, кестени и елда. Много са богати на желязо. За елдата бях чела, че се смила на брашно и се приема по една лъжичка преди храна. И така около 2 седмици. Желая ти успех.

Благодаря ти! Ще си взема цвекло и елда, и без това не ми се яде месо.

# 17
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Привет, Вивиан! Относно проблемите, които могат да възникнат при МНОГО нисък хемоглобин (примерно 70-80): Ако не се нормализира до раждането, и нямаш късмета да родиш лесно и набързо, е възможно просто да не ти стигнат силите и да изгубиш съзнание. При самото раждане също се губи  кръв, и после по-трудно се възстановяваш. Мисля, че риска за здравето на бебчо е минимален - твоят хемоглобин е нисък, защото то си е набавило колкото му трябва и за теб няма Simple Smile. Но не се шашкай - стойности над 90 са си направо нормални за бременни, а и има разни медикаменти и телешки пържоли, с които да се наливаш, лекарят ти най-добре ще прецени.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 826
И аз съм с нисък хемоглобин и през първата бременност ми падна още повече.
Изписаха ми желязо.Пиех го в комбинация със сок от касис. 

# 19
  • София
  • Мнения: 10 858
Много съм притеснена Sad
Днес като ми взимаха кръв за серумно желязо и още нещо там, ми обясниха, че в зависимост от тези резултати се определя и моята диагноза.
В единия случай става въпрос за просто липса на желязо и се предписва железен препарат, в другия - за таласемия Shocked
Доктора побърза да ме успокои, че това е почти невъзможно, но за всеки случай...

Искам да питам, възможно ли е, тъй като това ще ни е второ дете, ако има таласемия, тя да не се е проявила при каката?
Ще съм благодарна на всякаква информация.

# 20
  • Мнения: 1 925
Много хубава тема. Аз имам нисък хемоглобин, но в момента ми е мноооого нисък 82 и док каза, че съм развила анемия. От 4-ти месец пия Сорбифер, но резултат няма. Ям спанак, червено цвекло, месо, и се качва до към 85. Някой имал ли е толкова нисък и какво става на раждането ?  Thinking
Вивиан, извинявай, че се намесвам в твоята тема, но реших да не пускам отделна да се пълни форума с подобни теми Peace

# 21
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Stra4iatela, аз бях с подобни на твоите стойности, по принцип бях с анемия и преди бременността. По лентичката ти виждам, че все още имаш време да влезеш в норма до раждането. Понякога се оказва, че въпреки наливането с желязосъдържащи препарати костният мозък не реагира адекватно и не подава съотвтната информация и хемоглобинът остава нисък. На мен ми насипваха едни неща венозно, но беше много неприятно, по-резултатни бяха ампулите Тотема. При нормално протичащо раждане което не трае твърде дълго би трябвало да нямаш проблеми...При мен не се получи, но причината едва ли е била в хемоглобина.

# 22
  • Мнения: 596
Таласемията не е желязодефицитна анемия и не се повлиява от допълнителен прием на желязо. Това е наследствена анемия и се установява с електрофореза на кръвта. На мен  ми правиха електрофореза в Хематологията в Дървеница, оказа се таласемия ( баща ми и брат ми я имат също). Пих до края на бремеността фолиева киселина- 4мг на ден ( Неофолик форте). Благодарение на това хемоглобинът ми се вигна от 90 на 103. Успех!   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
Таласемията не е желязодефицитна анемия и не се повлиява от допълнителен прием на желязо. Това е наследствена анемия и се установява с електрофореза на кръвта. На мен  ми правиха електрофореза в Хематологията в Дървеница, оказа се таласемия.
Точно така.  Peace И аз съм с таласемия, откриха ми я преди 3 години. Хемоглобинът ми в момента е 87. Пия фолиева киселина в по-големи количества и витамини от група Б. Желязото ми е забранено, защото ми е в норма, даже понякога е завишено.
А ти не се притеснявай, таласемията (леката форма) не е нищо страшно. Може и цял живот да не разбереш, че имаш, ако не обърнеш внимание и не се изледваш. Ако имаш таласемия, е важно татакото да няма и тогава няма никаква опасност за поколението. Wink
Успех и лека бременност!  Laughing

# 24
  • Мнения: 536
Не се притеснявай виж и тук колко момичета имат този проблем аз също и ми изсписаха желязо.Пия го от третия месец и всеки път ми го пускат за изследване и много се учудих ,че миналия път беше паднал още при това вече приемах желязото и сега съм с двойна доза и на следващата консултация ще го проследим пак и така най- вероятно ще е до края на бременността .По важно е да те следят ,а д-рите си знаят работата и ще ти изспишат най-подходящия медикамент за твоя случай. Peace

# 25
  • Мнения: 44
На мен ми бяха изписали Тотема. Също ми казаха да ям повече дробчета, коприва, спанак, лапад.
И при мен беше така,а както чета и при доста други мами!Само не се шашкай!

# 26
  • Мнения: 596
Много хубава тема. Аз имам нисък хемоглобин, но в момента ми е мноооого нисък 82 и док каза, че съм развила анемия. От 4-ти месец пия Сорбифер, но резултат няма. Ям спанак, червено цвекло, месо, и се качва до към 85. Някой имал ли е толкова нисък и какво става на раждането ?  Thinking
Вивиан, извинявай, че се намесвам в твоята тема, но реших да не пускам отделна да се пълни форума с подобни теми Peace

Здравей! Ако желязото ти е в норма ( а то сигурно е ) явно причината за ниския хемоглобин е другаде. Трябва да си направиш изследвания, за да се установи типа анемия и да се приемат съответните медикаменти.  Повечето лекари , както беше случая с мен, още щом видят ниски стойности на хемоглобина веднага предписват желязо. Направи си необходимите изследвания!

# 27
  • София
  • Мнения: 10 858
Благодаря ви момичета за отговорите.
Дано няма проблем Praynig
По - късно ще се обадя да си проверя резултата.

# 28
  • Мнения: 5
Аз също бях с доста нисък хемоглобин,пих първо Малтофер но не ми помогна и се наложи да ми влеят 5 системи венофер защото хемоглобина ми беше паднал на 60 а при 50 преливат кръв. След това минах на Тотема и в деветия месец вече го бях качила на 120.
Не се притеснявай,при доста бременни го има този проблем!

# 29
  • София
  • Мнения: 10 858
Току що ми изписаха Сорбифер, нямам таласемия Whistling Whistling Whistling
Успокоих се! ooooh!
Благодаря на всички, които се включиха в темата Hug

Общи условия

Активация на акаунт