Какво ѝ липсва на София?

  • 5 276
  • 162
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 459
Много? Да не преувеличаваме "At the city level, public transport is free in Luxembourg, Tallinn and Valletta". Целогодишна карта е около 300 лв.  и прекосяваш цяла София с едно метро (1.60) за 50 мин. Много ми е интерсно как това ще се постигне с такси, особено ако мине през, както сама го нарече, Лудницата в центъра. Не знам

# 106
  • София
  • Мнения: 23 173
Море ми липсва, но не мисля, че може да се направи нещо по въпроса. Grinning
Иначе по отношение на услугите в нашия квартал нямаме лаборатория и това определено ми липсва.

# 107
  • Мнения: 1 388
Много така на едро и на изуст ги пишете. На теория звучи "муци", на практика е "греда". Ако ще тръгна да прекосявам цяла София, ще си мина по Околовръстното и ще се кача на кола, няма да се мачкам на скарида в метрото. Отделно в този пример, така както е даден, от къде до къде точно пътувам? Щото аз и от София до Варна имам път, даже от Търговище до Варна е магистрала. Ама като тръгнеш да го караш...

# 108
  • Мнения: 15 313
София не е само шофьори. Крайно време е да има някакво ограничение. Или ще спре на зона, която стеснява платното, или ще засече и пречи на автобус,  тролей или трамвай с 20-100 човека, или ще се качи на тротоара пред майките с колички, пенсионерите и учениците. Аман.

# 109
  • Мнения: 1 388
Нарциса, безобразните шофьори са такива, защото няма солени глоби и достатъчно контрол. Като минат границата с Гърция, се оказва рязко, че "всичко може" - и ограничение да спазят, и да паркират правилно. Да, София не е само шофьори, но това не прави градският транспорт чудесен.

# 110
  • Мнения: 15 313
Мъхъм, и все другите шофьори са безобразни,  нали?
Ок, удобно ти е в колата, но има доста други, на които тази кола пречи със самото си наличие на платното,  спряла или в движение.

# 111
  • Мнения: 459
Ок, пример Дружба-Обеля. Но то виждам е безсмислено да обяснявам. Живея в държава, където да вземеш влак за 100 км е по-скъпо от това да се прибера до България. Еднократният Билет с автобус/трамвай е 6лв. Единственото, което мога да кажа против бг публ. Траснпорт, е че не са го направили по минути, както е в Чехия примерно, а 1 или 10 спирки , все е 1.60.

# 112
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 456
Точно в момента се правят велоалеи, така че който има някакво желание да се превозва по този начин, не може да се оплаче.

# 113
  • Мнения: 1 388
Мъхъм, и все другите шофьори са безобразни,  нали?
Ок, удобно ти е в колата, но има доста други, на които тази кола пречи със самото си наличие на платното,  спряла или в движение.

Нито ме знаеш как и къде се придвижвам, нито как шофирам, нито къде паркирам. Simple Smile

МДД91, с колко транспорта се стига от Обеля до Дружба? И за колко време? Не съм против градския транспорт, не ме четеш правилно. Но според мен има много какво да се желае от него в София, за да стане предпочитана алтернатива. В момента с градски от Обеля до Дружба ще тръгне някой, който има мноооого време или съвсем няма друг вариант.

# 114
  • Мнения: 18 939
Градският транспорт е мислен предимно като лъчи от периферията към центъра, масово липсват напречни връзки между кварталите. Това е нещо, върху което би могло да се работи, но едва ли.

# 115
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 017
Море липсва.

# 116
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 456
Дружба-Обеля има метро, със сигурност се стига бързо. Аз съм работила до летището преди години и знам колко време отнемаше пътуването, вярно не от Обеля, ама сега е песен. Нали заради тези връзки между кварталите се изграждат метро линии.

# 117
  • София
  • Мнения: 13 790
Дружба-Обеля с метрото е бързо, удобно и само за 1,60 лв.

# 118
  • Мнения: 15 313
Мъхъм, и все другите шофьори са безобразни,  нали?
Ок, удобно ти е в колата, но има доста други, на които тази кола пречи със самото си наличие на платното,  спряла или в движение.
Нито ме знаеш как и къде се придвижвам, нито как шофирам, нито къде паркирам. Simple Smile
Не е нужно да те знам,  достатъчно е да прочета как пренебрежително пишеш за транспорта, колите, нешофьорите. Само като прочета как било безобразно движението, ама не ти харесва да бъдат ограничавани шофьорите - вече ми е ясно.
Виждам как се държат шофьорите навън. Все ми е тая дали пишат в бг-мама или бг-баварци. На мен лично ми пречат. Засичат автобуса, в който се движа, паркират и ми разбиват тротоара, по който се движа, не ме пускат на пешеходни пътеки и светофари, минават на яркочервено, когато за мен вече е зелено, не мога си вляза в сградата заради паркирани коли... Мога надълго и нашироко да описвам случки с шофьори с претенции, за които общественият транспорт не е удобен и евтин. Не само в София, а и в Бургас, Русе, Варна, Пловдив... Не виждам смисъл да давам примери, след като срещам такова отношение към въпроса. Ограничения, спуснати отгоре, ще оправят нещата и ги приветствам с всички крайници.

# 119
  • Мнения: 1 388
В смисъл?! Simple Smile Придвижвам се основно пеша и с градски.

Общи условия

Активация на акаунт