На море в Турция - тема 83

  • 29 998
  • 469
  •   1
Отговори
# 150
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 468


hris.g, няма да се "плашиш" 😀 - аз тази година (на 7.06) ще тръгна абсолютно сам-самичка 😀, ни семейство, ни приятели 😀..подозирам, че много ще ми хареса 😁

То сигурно сама щеше да ми е по-спокойно, но сам доплащаш повече за единична стая.  А и при нас стана много бързо решението - от неделя , в понеделник платих, неделя пътуваме...
Само здраве да е- ще ни хареса:flushed:
Да, така е, за единичната стая..Яд ме е много, ама желанието ми за анталийско море е по-голямо. Ако бях със синковеца, щях да резервирам по-добър хотел, но само за мен просто не ми се даваше цената на единичната стая в същия. Та, малко "слязох" по отн. на настаняването...

Роже, безкрайни благодарности! 🌹 Добре, че се отвори темата за е-сим, че смятах скоро да те "притеснявам" 😊...
Малко тъп въпрос, че и риторичен ще дойде 🤣, но тел. може да работи с е-сим само и без да има физическа друга сим карта в него, нали?!

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 00:26 от AIR

# 151
  • София
  • Мнения: 1 861

Роже, безкрайни благодарности! 🌹 Добре, че се отвори темата за е-сим, че смятах скоро да те "притеснявам" 😊...
Малко тъп въпрос, че и риторичен ще дойде 🤣, но тел. може да работи с е-сим само и без да има физическа друга сим карта в него, нали?!
Да, Air, може само е-сим карта да е инсталирана в телефона, без да има в него друга физическа карта.

# 152
  • Мнения: 429
Роже, едно питане:
Ориентирай ни какви пакети да закупим-основно за навигация и разговори-1 или 2 GB  ще стигнат ли?

# 153
  • София
  • Мнения: 1 861
Роже, едно питане:
Ориентирай ни какви пакети да закупим-основно за навигация и разговори-1 или 2 GB  ще стигнат ли?
мога да ти кажа аз какви пакети ползвам. През зимата като ходим  за по 1 седмица купувам 5 Гб, дори и да ми останат не е голям проблем, цената е такава че дали ще платя 8$ за 3гб или 4$ повече е все тази. Дори и не си заслужава коментар.
През лятото купувам по 20Гб, тъй като стоим по 1 месец в Турция и понякога не ми стигат, защото има дни, когато подавам интернет и на телефона на жена ми, и на таблета, и лаптопа ми ако сме по цял ден навън и няма възможност за WiFi. Като не стигнат зареждам още.     
Нямам представа за колко дни искаш 1 или 2 гб. Но за навигацията отиват бързо гб-тите.
Няма да забравя преди няколко години все още не си бях инсталирал е-сим карта и с пакета на виваком /тогава беше 500Мб за 1 ден/ с навигацията навъртях от Сиде до летище Анталия доста повече от тези 500Мб. Всъщност тогава за последен път ползвах тези пакети, защото сметката ми беше с над 13лв. отгоре заради надхвърлените мб. А и още веднъж ми бяха начислили стотина лв. заради това, че макар и на ръчен режим за търсене на оператор телефонът ми уж беше на няколко пъти прескачал към оператор, който не трябва....     
Та ако не са ти проблем десетина лв. отгоре и ще ти трябва повече навигация и разговори може да  си купиш по-голям пакет, защото като заредиш още веднъж и ще ти излезе по-скъпо....

# 154
  • Мнения: 429
Абе едно странно питане:
Сега закупих и исталирах всичко както го каза Роже,но това приложение само за интернет ли се ползва т.е. не мога да звъня през телефона си на други номера? трябва да звъня през приложенията вайбър,месинджър предполагам ако искам да чуя някой?

# 155
  • Мнения: 815
Абе едно странно питане:
Сега закупих и исталирах всичко както го каза Роже,но това приложение само за интернет ли се ползва т.е. не мога да звъня през телефона си на други номера? трябва да звъня през приложенията вайбър,месинджър предполагам ако искам да чуя някой?
Точно така, това е само интернет .

# 156
  • София
  • Мнения: 2 881
Изписали сте света, докато ме нямаше. Прибрахме се благополучно. Бяхме от 12ти до 20ти май за 7 нощувки в Liberty-то в Кушадасъ. Времето беше ок, ще ви изчета и ще пиша отзив за хотела и как е с новите собственици положението тази година (бившия Seven seas).

# 157
  • Русе
  • Мнения: 7 090
Здравейте от Aquasis De Luxe Resort & Spa Дидим. Времето е топло и слънчево, единствено водата ми е малко хладна.Стаята ми харесва,храната също.Минус за мен е плажа,че не е само пясък,а примесен с камъчета.
Влизайте в морето максимално най-вляво. Там е пясък. До платформата е по-каменисто. И да знаете, че има хапещи рибки (ако вече не сте го разбрали и сами Wink  )

# 158
  • Мнения: 110
Ето, че и нашата почивка в Mylome Luxury вече е към своя край. Последен ден и утре рано излитаме.
Организация и пътуване: от 19 до 26 май с резервация направена още началото на октомври към Тез Тур - 4възрастни (2 от които тийнейдъри). Полета от Варна беше в 12:30 часа (една седмица по-рано го бяха променили, беше за 11:30). Около 13:40 бяхме на летище Анталия. Насочиха ни на бусче само за Алания. Пътя до хотела го взехме за около 1час и 30 - 2 часа. Оставиха ни ттрети. Спря по пътя за междинна почивка. Обратният път утре ще е около 5 сутринта взимане от хотела и полет около 9:30.
Настаняване: настаниха ни във фамилна стая на 3ти етаж. Бях отправила още при резервация, че искам по-висок етаж и го пишеше на ваучера. Но те ми казаха, фирмата не ги е предупредила и да отида на следващия ден да я сменят. Не го направихме, стаята ни хареса. Още като влезеш е стаята на децата, огромна стая с гардероб, телевизор, мини бар и 2 легла, но без прозорец. След това е баня и тоалетна отделно с мивката между тях. Много удобно, че са 3 отделни помещения. Заредено всичко: сапун, шампоан душ гел, балсам за коса и най-вече крем за тяло. Козметиката е на Roots. Отделно четки за зъби, клечки за уши, тампони за грим, шапки за душ и т. н. След това има дрешник или място за багажа, също много удобно. И продължава към другата стая, която е спалня и отново голяма с телевизор, огледала и мини бар. Мини бара се попълваше ежедневно с кенчета безалкохолни, вода, бира ефес, фъстъци, чай и нес кафе (кана за вода). Отделно в стаята имаше 2 фотьойла и малка масичка. И накрая любимото ни място - терасата. Гледката дори от 3ти етаж е прекрасна. Имаше 2 стола и масичка. Тъй като сме 4ма, извадихме двата фотьойла и се наслаждавахме конфортно на всичко, което виждаме.
Централни климатици и в двете стаи.
Вратите и стените са плътни и нищо не се чува.
Леглата са с дебели матраци, не много меки, но пък възглавниците много ми харесаха. Всеки имаше по една голяма и една нормална. Много удобни и приятни. Чистеха всеки ден по различно време. Стараеха се да е сутрин, но един ден дойдоха в 15:30.
Като цяло чистотата в хотела е на много високо ниво. Личи си, че всичко е ново, не е захабено.
Територия: малка, компактна, но достатъчна и ни допадна (до сега все в хотели с огромни територии сме били). Добре поддържана с много интересни цветя и палми.
Басейни: 3 големи басейна, 1 за над 18 г., 1 с бар във водата и 1 активити, на който водата се подгрява. Водата в басейните беше 25 градуса, а на подгрявания 30.
Отделно детски с пурзалки и аквапарк, който не сме посетили (не сме любители).
Плаж: има пясъчен плаж с плавен преход, без вълни понеже е като заливче. Водата беше 22 градуса. Има и пирс с много шезлонги.
Като цяло ние ставахме рано и места винаги сме си намирали. Може и хотелът да не е пълен.
Контингентът основно беше Литовци. Другите са от всички по малко.
Интернет много добър навсякъде. Децата бяха много доволни.
Храна: ядене и пиене имаше навсякъде. Основният ресторант е на 3ти етаж с външна тераса и страхотна гледка. Храна всякаква с различни тематични вечери. Единствено не съм доволна, че нямаше добри супи. Супите им са много слаби. И грила на терасата не работеше.
Всичко останало беше на ниво. В снек баровете има бургери, пици, гофрети, сладолед (насипен и пакетиран) ...
Алкохол има и марков: Чивас регал, балантайс и др., бира Хайникен в бутилка и др.
Анимация: от 10 часа на активния басейн имаше игри, водна гимнастика, следобяд с колела във водата аеробика. Имаше стрелба с лък, тенис на маса, дартц, боча, волейбол.
Вечер от 21 различни програми на амфитеатъра, за мен много слаби. От 22 на пирса или жива музика, или дискотека. Имаше една вечер бинго (платено).
Като цяло хотелът си струва, на нас много ни хареса. Изкарахме си една пълноценна и слънчева почивка. Улучихме страхотно време. Всички дни беше около 30 градуса през деня, без дъжд, връщаме се с тен.
Пожелавам на всички страхотни почивки!

Последна редакция: сб, 25 май 2024, 07:25 от Daniela_Nikolova78

# 159
  • sofia
  • Мнения: 726
Страхотен отзив! Ето така се пише, дай сега някоя снимчица , да ни стоплиш душите!  Flowers Hibiscus

# 160
  • Мнения: 110
Страхотен отзив! Ето така се пише, дай сега някоя снимчица , да ни стоплиш душите!  Flowers Hibiscus
Да добавя, че има бистро ресторант от 21 до 7 сутринта, където можете да се нахраните, ако сте пропуснали или летите рано. 24 часа бар. Обслужването е на много високо ниво навсякъде в хотела.
Сега е водната гимнастика, ето снимка:
П. П. Забравих да кажа на такъв добър интернет не бяхме случвали до сега. Навсякъде има прекрасен нет.

Последна редакция: сб, 25 май 2024, 11:57 от Daniela_Nikolova78

# 161
  • Мнения: 44
Изписали сте света, докато ме нямаше. Прибрахме се благополучно. Бяхме от 12ти до 20ти май за 7 нощувки в Liberty-то в Кушадасъ. Времето беше ок, ще ви изчета и ще пиша отзив за хотела и как е с новите собственици положението тази година (бившия Seven seas).
Нямам търпение да прочета отзивите Ви от Liberty Kusadasi. Там сме след една седмица.

# 162
  • Мнения: 1 183
Привет от мен и топла Алания. Тук сме от вторник, 21.05.2024. Пътувахме с Аква тур. От София излетяхме в 12 ч., полет на Пегасус. Спазиха предварително обявените часове. От летището ни натовариха на автобус за Алания и около 16 часа бяхме в хотела ни Сапфир Вилас. Не сме спирали никъде по пътя, оставиха ни втори. Резервацията е от м. март, трима възрастни 3050 лв.
Настаниха ни веднага в основния корпус, тройна стая. Чисто, удобно, за една пълноценна почивка. Има централен климатик и ежедневно зареден мини бар. Леглата са удобни. Въпреки оставения бакшиш няма екстри и лебеди от хавлии.
Хотела има осовен и четири ала карт ресторанта, пет бара, анфитеатър и дискотека. Храна има през целия ден, от всичко по много. Вкусно е, с качествени продукти. Кафето е еспресо, алкохола е местен и някои вносни марки. По цялата територия има хладилни витрини с бутилирани безалкохолни, натурални сокчета,  айрян, вода и млека тип Данонино.
Басейните са два плюс един детски. В спа центъра има и вътрешен басейн. Пързалките са три. Плажа е пясъчен,  подхода в морето е дребни камъчета. Има достатъчно шезлонги и пирс в морето. Там също има две пързалки, спускаш се направо в морето.
По цялата територия на комплекса и на плажа има Wi-Fi.
Анимацията е много активна. През целия ден те канят да участваш. За малки деца има занимания и целодневни активности. Вечер детска дискотека и шоу програма за възрастни. От 22ч има дискотека на плажа.
Територията е много зелена,  поддържана и красива. Все едно си в ботаническа градина. Хотела се намира в Конаклъ, на 12 км от Алания. Района е много комуникативен. Много магазини, заведения, пазари и места за разходки. Просто кипи живот. Цените са като за туристи. Предпочитат евро.
Ходихме на разходка до Алания. С кабинковия лифт се качихме до крепостта. Цена на двупосочен билет 690ТЛ. Много ни хареса, направихме снимки от панорамните площадки.
Времето е много топло, през деня 27 - 32 градуса  на въздуха и 22 на водата.
Възхитена съм от персонала на хотела. Трудолюбиви, любезни и всеотдайни. По цял ден не се спират.

# 163
  • sofia
  • Мнения: 726
katka72, благодаря, наистина е красиво!

# 164
  • Мнения: 954
Катка72, Wi-Fi стабилен ли е?  За този хотел има пресен отзив, че Wi-Fi е слаб.  Иначе наистина е красиво.   Приятна почивка!

Общи условия

Активация на акаунт