Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 12

  • 16 693
  • 283
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 22
heureuse в 13-та седмица съм

# 196
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честит Празник Момичета
Бъдете много обичани и щастливи.

# 197
  • Мнения: 37
....ima li i drugi v north york ili naokolo ili sme SAMIIIIIIIIII
Аз живея в markham, което ще рече наоколо, но north york ми е като комшулък. Има и други от там, не сте сами. Simple Smile

# 198
  • Мнения: 1 199
Дорето, ще ти правят изследвания за синдрома на Даун и още някои хромозомни отклонения. Ще те гледат на видеозон, като там те няма какво толкова да ти задават въпроси, те ще си видят какво трябва и ще дадат доклад на лекаря ти. Също така ще ти вземат кръв от вената. Ще искат да ти обяснат някои неща, но дори да не ги разбереш не е важно. Важното е че гинекологът ти ще си получи резултатите от тестовете от тях. Това което ще искат да ти обяснят е че видеозонът и кръвния тест утре няма да дадат дефинитивен отговор дали бебето има синдром на Даун или не, а че дава вероятност до 90 процента че няма. Ако резултатите покажат "рискови" стойности, това още не значи че бебето има синдром на Даун. Окончателен отговор ще може да се даде след амниоцентеза, която е в по-късна седмица, при която обаче има риск между половин и един процент от спонтанен аборт. Но тези неща можете и да ги обсъдите по-късно с гинеколога, при който можеш да отидеш и с преводач.
При мен веднага след видеозона ми казаха че там не са видели проблем, а за кръвния тест казаха че резултатите ще дойдат след две седмици и че ако има проблем ще ми се обадят. Предполагам че и при теб ще бъде така.  Не го пропускай този тест, защото трябва да се направи точно сега. Само трябва да разбереш в коя стая да отидеш за изследванията. Ако трябва да ти напишат номера на хартия. Въпроси на този етап няма нужда да ти задават. Успех!

Какво съвпадение обаче, и аз съм в 13-а седмица Grinning Аз трябва да родя на 15 септември. На мен ми правиха изследването миналия петък. Заповядай тук и във форума на "септемврийските майки".

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 06:16 от heureuse

# 199
  • Мнения: 449
...ima li i drugi v north york ili naokolo ili sme SAMIIIIIIIIII

Е-еее най-накрая да се появи някой и от North York.  Hug
Аз живея близо до Fairview Mall. А ти в коя част на North York си?

# 200
  • Мнения: 2 093
Привет и от мен, надявам се че сте имали прекрасно осмомартенско настроение и мьжете в живота ви са ви дали заслужаващото се внимание.
Снеже благодаря за кординатите на Ели, още не сьм и писала, но ми е доста да интересно да науча за тези частни клиники.
rayaivanova аз сьм далече от Норт Йорк, но както виждаш има мами от там. Ние торонтонските мами се виждаме от време на време, макар че аз последно време имам отсьствия  Embarassed, така че винаги си добре дошла, стига да ти се патува. За сьжеление всички сме доста разпраснати в Торонто.

Zabrawiх да ви попитам, лесно ли се стига до Скуеьр оне в Мисисага с метрото или се взима и рейс.

# 201
  • Canada
  • Мнения: 231
Здравейте всички!
Имам въпрос към монтреалки: Къде мога да ходя на йога за бременни? Чрез гугъл попадам все на някакви дневни курсове, няма ли в този град работещи бременни, които да посещават този вид йога?
Другият вариант е да се снабдя с някакво видео и да се мъча вкъщи, но нали знаете, като си сам и ти пада тонуса за такива неща... Все пак, дори да е от време на време, би било по-добре от нищо.
Цялата работа е, че съм качила 5 кг, а съм в самото начало на 5-ти месец!  Shocked Не ми се ще да се ограничавам от сладко например, така че остава физическата активност.

Избрахте ли място за ходене на Cabane à sucre? Или не посещавате редовно? Ние ходихме миналата година в една в Mont St-Grégoire, сега ми се ходи на друго място. Ще се радвам да препоръчате някое.
Бъдете щастливи и хубав уикенд ви желая!

# 202
  • Мнения: 3 932
Привет на всички,
миналата седмица ходихме младежа да кара ски, падна голяма веселба и за наше най-голямо учудване хлапетата се справиха блестящо.

За монтреалки, които искат да си разнообразят зимата, курсовете са в парка на Лонгьой, с инструктор и са безплатни.

Прилагам снимков материал :
http://images14.snimka.bg/002359569.jpg
http://images14.snimka.bg/002359570.jpg
http://images14.snimka.bg/002359571.jpg

# 203
Здравейте всички !
Какви хубави снимки Минерва!
Радвам се , че има и други мами в Норд Йорк , но дори и да не сте в  махалата за мен виртуалното общуване с всички вас е истинско удоволствие.Особено в  студовете доскоро! Дано времето да се оправи по-трайно та поне с по-близките съседи да се запознаем и наяве Simple Smile
Искам да попитам мамите с по-дълъг опит тука, сега по време на ваканцията къде може да си заведе човек децата ( или да прати по-големите сами да се забавляват Grinning)  Търся нещо подходящо за младежа ми който е почти на 9 и за кака му на 16 . Приемам инфо и за разни неща и места в Торонто които се посещават семейно Laughing.
На всички мами и вашите семейства желая приятна неделя !

# 204
  • Мнения: 198
минервата,поздравления на малкия юнак!!!аз съм много запалена по ските и 4естно да ти кажа си мислех да пусна дъщеря ми тази зима,но срещнах голяма съпротива у мъжа ми- била още много малка..къде във тоя студ и нея..  ooooh! тя е на 2.7мес ..
та така ме разубеди да поиз4акам до следващия сезон..
как се справи твоя син?предполагам му е било доста забавно.а вие с таткото ски карате ли?
има ли и други мамита 4иито деца сса скиьор4ета и кога запо4наха да практикуват този спорт..
аз ли4но бях на 11, а брат ми на 7-8..
приятна неделя на вси4ки!
  bouquet

# 205
  • Мнения: 3 932
минервата,поздравления на малкия юнак!!!аз съм много запалена по ските и 4естно да ти кажа си мислех да пусна дъщеря ми тази зима,но срещнах голяма съпротива у мъжа ми- била още много малка..къде във тоя студ и нея..  ooooh! тя е на 2.7мес ..
та така ме разубеди да поиз4акам до следващия сезон..
как се справи твоя син?предполагам му е било доста забавно.а вие с таткото ски карате ли?
има ли и други мамита 4иито деца сса скиьор4ета и кога запо4наха да практикуват този спорт..
аз ли4но бях на 11, а брат ми на 7-8..
приятна неделя на вси4ки!
  bouquet

Privet,
ей сега се връщаме от ските, както виждаш възрастта на децата ни е горе-долу една и съща, та проблем със ските нямаше, днес даже (2 урок) Дамян не падна нито веднъж, то и пистата не е много налконена, но по общи впечатления децата се справят чудесно (имаше и по-малки от нас), в началото са леко стъписани докато разберат какво точно се иска от тях, но след това няма спиране, винаги оставяме ските с рев...а и времето вече не е толкова зловещо.

А колкото до нас, караме, но любителски, догодина със сигурност ще практикуваме всички.

# 206
  • Мнения: 2 093
Имам едно питане. Заслужава ли си да се копуват детски обувки от Бьлгария. Днес тьрсих за Криси обувки и избора е доста жальк, а цените са нещо от рода -до $20 не толкова качествени и над $40. Тези над $40 найстина са много хубави, ама прекалено скьпи за 3-4 месеца, през които ще ги носи. За това се чудя, дали няма да ми излезе по евтино да пратя пари на наще ( включително и пьтните разноски) и да ми купят няколко чифта обуща.

МИНЕрВАта браво че си толкова инциативна и водиш малкия на ски. Аз сьс сигорност ще запиша моя на зимни кьнки когато е на 3 год. Пьрзалката е до нас и е супер удобно. На ски сьщо ми се иска, но може бии като стане по голям.

# 207
  • Мнения: 319
Rosemontia, аз на йога за бременни ходих само веднъж в Диетичния диспансер. Но има само веднъж в месеца, за 2 часа и лично на мен не ми харесаха упражненията, със сигурност с тях не можеш да повлияеш на килограмите. На мен не ми харесаха, защото уж са за бременни, ама в същото време са малко труднички ако си в напреднала бременност. Аз бях в 32г.с. и корема ми определено ми пречеше, а след това 2-3 дни ме боляха костите на опашката и долната част на гръбнака. Но първо, че ти търсиш курсове в извънработно време (тези бяха от 10 до 12ч. ако не бъркам) и второ трябва да си записана в диспансера, а за да си записана, трябва да си минимум в 20г.с. Ако все пак те заинтересува, телефона на Диспансера е 514 937 5375.

# 208
  • Мнения: 327

Zabrawiх да ви попитам, лесно ли се стига до Скуеьр оне в Мисисага с метрото или се взима и рейс.

Крисимам,
до Скуеъра де стига с метро и два рейса - поне аз знам така - с метро до Ислингтън, оттам вземаш рейс 1 до Дъндас+Хюронтарио и после друг рейс, който ще те заведе до Скуеъра. Може и да има и друг маршрут, ама аз не го знам.  Embarassed
А тъй като ще стигнеш до Дъндас+Хюронтарио, може да минеш през нас на кафе и после на Скуеъра.
А колкото до обувките - и аз скоро си задавах същият въпрос и ще вземе да се разровя из нета, за да видя как вървят цените в Бг и после ще докладвам.  Wink
Девойки от ДжиТиЕй  мислете кога през седмицата отново ще атакуваме Скуеъра.

# 209
  • Мнения: 919
Добър вечер  Grinning
Не съм писала отдавна май.. Wink Ние днес ходихме на една голяма разходка до лейк Simocoe и се порадвахме на снега и доброто време Mr. Green Накрая като тръгнахме да се прибираме Виктория такъв рев му удари, сигурно искаше да я оставим там Wink пък ако можеше да и сложим някой впряг да дърпа шейната Joy

Кроко, смятам че обувките тук са много по-добри. Много съм против всякакви там ортопедични подметки за прохождащи дечица та затова, но всеки сам си решава. В интерес на истината майка ми беше изпратила едни много симпатични велурени обувчици с цип които не бяха никак лоши. Но пък и цените тук са по-приемливи си мисля..  H&M винаги имат много хубави обувчици за по 14$
Айде трябва да изчезвам, че нейно величество много се умълча и съм сигурна че ми приготвя някоя изненада....

Общи условия

Активация на акаунт