Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 12

  • 16 665
  • 283
  •   1
Отговори
# 75
  • Canada
  • Мнения: 272
Rosemontia - тестовете са по преценка на лекаря (гинеколога - мисля че джи пи-тата не са много наясно с тези неща, или поне не всички), но обикновено ти ги предлагат. Разбира се ако си млада (под 30) и няма случаи на заболявания в родата, може да не ти ги предложат. Ако си поискала реферанс само за ехограф е възможно и докторката да не те е разбрала. Иначе ехограф може да си направиш в коя да е от двете клиники, срещу 100-125$, но тогава наистина си е за fun Laughing
p4eli4ka - на мен лекарят ми обясни че за моята възраст (за навършили 35) този интегриран тест дава най-висока вероятност за откриване на хромозомните изменения. Освен двете Trisomie, от кръвните тестове ми дадоха резултати и за spina bifida и за anencephaly. Освен това имам диск и снимки от ехографията, и ми се обадиха лично за резултатите, преди да ги пратят на лекарят ми. Явно че повечето взети пари си казват думата Laughing
Лека вечер на всички! Hug Hug Hug

# 76
  • Мнения: 369
  Аз нещо не разбирам. В Квебек кръвните тестове и ехографа т.е всичко различно от обикновеният преглед, при следящият бремеността доктор, се плащат  newsm78 ? Аз си мислех че там е по-безплатно отколкото тук. В Онтарио, всичко което е с направление си е безплатно. Вече ако нямаш направление и искаш някакво изследване се плаща, въпреки че понеже заплащането на мед. услуги, не е още много регулирано и  ако преценят, че искаш да го правиш за собствено удоволствие без някаква особена причина, може и да ти откажат.

  За настоящите и бъдещи майчета на бебета с колики да кажа, че в Shoppers Drug Mart видях да  се продават капките за колики Infacol, но бяха на друга секция, не при Овола. Понеже са много хвалени във форума, ние като бяхме на зор ги поръчахме от Англия. Не че на Ивет й помогнаха, бях по-доволна от Саб Симплекс-а от Бг, но всяко дете си е различно и при Вас могат да действат. Така, че е хубаво, че Shoppers-a са направили внос.  Peace
 

# 77
  • Мнения: 1 199
И аз съм много неприятно изненадана... Аз си мислех първоначално че на първия планиран преглед ще ме гледат на ехограф (бях останала с впечатление че има 3 ехографа за цялата бременност, за които не се плаща) и че тестовете също са предвидени и че са безплатни. И сега и то благодарение на форума разбирам, че трябва сама да предвидя и да си платя за всичко. Направо нямам думи... Те само щели да ми кажат какви тестове трябва да си правя, е аз вече се информирах. За какво изобщо да ходя на този преглед... Е, да изчакам още малко, дано не остана толкова разочарована.
При жени на 37 години вероятността бебето да е със синдром на Даун е 1 на 60. Как може това изследване да не се поема от касата при жени над 35 години, че и в частните клиники да искат толкова пари за да го направят Thinking По-евтино ли ще им излезе ако се роди дете със синдрома на Даун и трябва да го включват в разните им програми и да пръскат сума ти пари по него. И изобщо всички тестове през бременността ли трябва да се правят на частно #Crazy

# 78
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
rosist и аз ги правих в ОВО и застрахователя ми възстанови парите без да ме е питал за направление /но и да беше питал аз го имах/
p4eli4ka само да те предупредя да не очакваш да ти върнат всичките парички с данъците - ще получиш около 15,5 процента от тях. Просто занеси документа на този който ще ти попълва декларацията и той/тя ще ги впише където трябва. Ако имаш други разписки за платени медикаменти или изследвания /предписани от доктор с направление или рецепта/ също ги занеси.

# 79
  • Мнения: 822
Чета ви момичета и за сетен път се убеждавам,колко различно е здравното обслужване макар и в една и съща провинция...Имам приятелка,която очаква второ дете.Тя е (+) група,а съпругът й и първото й дете са (-).Не са й били инжекция нито по време на бременността,нито след раждането и като резултат сега в кръвта й има наличие на антитела...Ако броят им продължи да нараства може да се наложи да се прави точно такова кръвопреливане на бебето...Може и да става дума за груба лекарска грешка,но за мен поне това е реалното ниво на медицинско обслужване в района,където живея...
Каролина,и аз съм доволна от Orajel.Бях ползвала и от българските гелове,но от тях нямаше никакъв ефект.Но все пак спазвай указанията-не повече от 4 пъти на ден(не съм сигурна),защото съдържа лидокаин...Нощем наистина е незаменимо...

За детските градини не смея да пиша,защото не живея в Торонто,а явно и в това отношение има различия...Аз лично чаках малко повече от година,докато се отвори място.Бях кандидатствала поне на 5-6 места и ни се обадиха само от едно.Две години след кандидатстването и от още едно,като периодично звъняха за да проверят,дали не се отказваме от мястото си в списъка на чакащи.При всяко кандидатстване се плащаше такса само за вписването в листата на чакащи.Сумата не се връща,дори и да не приемат детето в дадена градина.Все пак бих посъветвала момичетата от Торонто да кандидатстват по-отрано.

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 06:25 от niara

# 80
  • Торонто
  • Мнения: 837
          1. Zdraveite Momi4eta ot Toronto, bihte li mi prepora4ali pediatar 4e takmo napravihme 3 meseca v Canada i ve4e imame pravo. Jiveia na Don Mills & Lawrence. Moje i da ne e v raoina ako e dobar.
          2. Polu4ihme detski ob6to 1606 $ - moje bi za 3-te meseca. Tova dali vklu4va i 100-te $ za dete do 6 god. Kak vi se struva kato vijdate sumata - pada se 535$ na mesec?

# 81
  • Мнения: 210
Моми4ета здравейте!

Кой ще ви прави таксите тази година?
Моля кажете ми някой добьр в тази област?

Благодаря ви предварително и лека нощ ви желая.

# 82
  • Мнения: 919
Добро утро на всички Grinning
Такъв хубав сняг се сипе навън, направо ми се допива горещ шоколад Blush Ние вчера се възползвахме от приятното слънчице да си направим снежен човек, и даже два. На Виктория много и хареса да си играе в снега и като се прибрахме ми носеше якето си и искаше пак да ходим вънка Laughing

kivito, таксите си ги попълваме сами в интернет, мисля че таксата е 15$, а можеш да променяш неща колкото пъти искаш и да гледаш как се променя сумата която ще ти върнат преди да събмитнеш. Струва ми се обаче че още е рано защото ние не сме получили всички бележки..

Sofi, за доктор можеш да потърсиш тук

heureuse, според мен имаш 3 безплатни ултрасаунда, но те са 12, 19 и 32ра седмици. не се отчайвай, просто всичко е страшно объркано докато не му хванеш цаката Wink

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 16:43 от Гаргамелчо

# 83
Zdraveite . Ne sym pisala dosega tuk , non poneje obsyjdate klinikite v Montreal koito praviat prenetalni testove iskamd a spodelia moia lichen opit. Men me izpratiha v Prokrea - biah vav frankofonska bolnica- te prashtat tam. Praviha mi exo i kryven test v 12 sedmica i vtori kryven v 16. Prichinata beshe che sam na 36 g i rezultata za Down ot pyrvia test mi beshe nad  1/1500 koeto bilo intermediate risk - polaga se vtori test bez pari . Vtroria test v 15-19 sedmca ako e za hora s low risk si go plashtat otdelno  - no go ima kato usluga syshto. Pyrvia test naistina e samo za dvete trizomii, a vtoria i za neural tube defects. NAdiavam se kato e bilo po-evtino ot OVO da ne e po netochno. Vijte www.procrea.qc.ca za info ot pyrva ryka. Ta tova ot men

# 84
  • Мнения: 327
.При всяко кандидатстване се плащаше такса само за вписването в листата на чакащи.Сумата не се връща,дори и да не приемат детето в дадена градина.

Ха така, тези хора и за записване в списък ли взимат пари?  Crossing Arms

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 18:39 от croco1

# 85
  • Мнения: 210
Гагамел4о,прати ми моля ти се този сайт кьдето попьлвате декларациите.
 
Между другото искам да те попитам ти от кой град си в БГ/да не е Хасково/ newsm78

# 86
  • Мнения: 13
Здравейте
Искам да попитам монтреалските мами. Дали някоя от вас ходи в Royal Victoria Hospital?
Аз ходя там на консултации, кръвни тестове, утразвук. А за раждането, живот и здраве, пак там смятам да отида. На мен кръвни тестове за Даун синдрома не са ми правили, може би защото резултатите от ултразвука в 12 г.с. бяха много добри. Ина4е за Прокреа знаех (моя позната работи там и ми донесе брошурата), но не сметнах за необходимо да правя тези изследвания. Колкото за ултразвука- полагат се само 2броя  Rolling Eyes ( в 12 и в 20 седмица). По-нанатък по преценка на лекаря. Е, аз имах три досега защото бебка се скри в 20 седмица и нищо не можеха да видят та ходих пак в 23-24 седмица.
Аха, да споделя 4е бях на тур из болницата и родилното. Беше много спокойно  Simple Smile и на мен ми хареса като обяснения и въобще като психи4еска подготовка.
Усмихнат ден ви желая.

# 87
Аз съм в ste-justine в Монтреал , засега сам доволна , но жсе пак съм още съвсем в началото, ако ниакой има впечатления да казва. Сорри ама не мохга дас е регистритрирам в момента   -проблем има ниакакъв явно с форума

# 88
  • Мнения: 319
Да се включа пак и аз. Мен не са ме пратили директно в Прокреа. Дадоха ми брошура на Прокреа, на която ми написаха координатите на една клиника по-близо до нас, и ми написаха и името на клиника Ово (т.е. сама да си търся координати). Звънях първо на близката до нас клиника, но не можаха да ми дадат час, всичко било пълно. По-късно разбрах, че лекаря, който ще ми следи бременността работи в тази клиника (близката). Може би затова са ми дали нейни координати. А този тест в 16-та седмица може би наистина да се полага само на тези, които са с по-голям риск за Даун или за бъдещите майки в по-напреднала възраст. На мен даже не ми споменаха за такъв newsm78
heureuse, само тия изследвания са на частно, всички останали се правят в болницата и са напълно безплатни. На мен на първия преглед ми взимаха вагинален секрет (не знам за какви изследвания), взимаха ми кръв и урина. За кръвта също не съм 100% сигурна какви точно изследвания са правили, знам само че едното е за кръвната група, другото за антитела на рубеола (защото не знаех със сигурност дали съм ваксинирана). Със сигурност са правили и други изследвания на кръвта, защото ми взеха 5, 6 или 7 епруветки с кръв, много ми се видяха ooooh! А на всеки преглед ми дават празно бурканче за урина, което им нося на следващия преглед с урина от деня на прегледа, т.е. сутринта пълня бурканчето и после го нося на прегледа. И както винаги се шегуват, заменяме пълно за празно Peace
В 26-та седмица ми взимаха кръв за гестационен диабет, а в 34г.с. ми взимаха вагинален секрет за стрептококи. Безплатните ехографи ми бяха в 18-та, 21-ва и 34-та седмица (като този в 21-ва беше по желание на ехографистката). А нормално ехотата трябваше да са в 19-та и 32-ра седмица, но при мен цикъла е доста объркан и съответно термина ми също.
thesara, аз не ходя в Royal Victoria, нито там ще раждам. Аз ходя в Sacre-Coeur и там безплатните ехота са в 19-та и 32-ра седмица (поне така ми каза моя лекар). Иначе за разглеждането на родилното, на мен ми дадоха час чак за 14-ти март (а термина ми е на 27-ми март) Rolling Eyes Тъй че може и да не дочакам, ако бебка реши да избърза ooooh!

# 89
  • Мнения: 417
Здравейте мили мами и бъдещи такива  Hug

Отдавна не съм се разписвала, но честно казано си ме и помързява  Embarassed

Виждам, че обсъждате изследвания и прочее. Аз останах малко изненадана от последният ми преглед преди 2 дни. Истината е,че имам много лека бременност. Досега съм гледана от фемили докторката, а тя сега ще ме прехвърли на доктор в близката болница, който ще ме следи докрая. До този мил момент ми е правен 1 ултрасаунд, 2 кръвни изследвания, и останалото е рутинна месечна проверка в кабинета. По отношение на изследването на Даун, аз нямах и намерение да го правя, но така се получи че тя и не се натискаше да обясни или да го спомене по-задълбочено. Тук по закон (поне така тя каза) се правело в 18тата седмица, а за мен това си е безмислено, тъйкато ако се окаже увредено бебе, то неможе вече да се махне ( при подобно решение).
При онзиденшната ми визита си бях занесла лист с въпроси, тя милата изглеждаше шокирана и привидно не и бе много приятно. При въпроса дали няма още поне един ултрасаунд, отговора бе че аз нямам усложнена бременност и едва ли ще се наложи.  Shocked За теста за кръвна захар - подобен отговор. Нормално ли е? Аз лично мисля, че не.
Рових се по интернет, но информацията е ограничена там.
Мисля, че ще си имам разговор с бъдещия доктор, който ще ме наблюдава до края.
При вас ме изненада, че трябва да си плащате повечето изследвания. Вярно, че всяка провинция е различна, но си мислех, че изследваниата са си покрити от държания медикъл план на съответното място.
Като цяло системата ми се вижда доста объркана и имаща нужда от промени, или аз имам нужда от по-добър доктор  Mr. Green

Добре дошли на новите мами!  Hug

Хайде аз да си се връщам на работа ( как хич не ми се работи вече  Rolling Eyes)   
  bouquet
 

Общи условия

Активация на акаунт