Великденски подарък - бебче за януари 2025

  • 15 479
  • 638
  •   5
Отговори
# 150
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 892
10 дни след закъснение е достатъчно за сакче,,вчера в 5+3 се видя 10мм сак при мен.
Със зацапване и ако не се види сак на този етап (след 5 навършена седмица) е задължително да започне да се следи чхг на 48 часа за изключване на извънматочна бременност!

# 151
  • Мнения: 45
Вчера и днес имам страшен световъртеж, ниско кръвно… вие как сте, възможно ли е да е от времето?

# 152
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 892
Не, от утрогестана е.

# 153
  • Мнения: 95
Здравейте! Благодаря за препоръките! Относно Стоилов в Добрич - няма часове за месеци напред.

Днес мина 3тият ни преглед (последния при репродуктивния специалист) - всичко се развива много добре, според приложението съм в 7+4, според ехографа - 6с.6д +-4 дни - 0,86см. Доктора ми увеличи екрана видях сърцето и пулсациите, но не го е пускал да го чуя. Той е репродуктивен, вмятам само за момичетата които не знаят историята ми. Според него доплер до 10 седмица не се пуска, защото имало случаи на спрели сърца заради силните вълни 🤷🏼♀ Не знам дали някоя от вас е чувала подобно нещо, обяснявам си го с факта, че не е обикновено АГ, а репродуктивен 🤷🏼♀ (знам че масово пускат още в 6та седмица). От следващия път си продължавам при моето си АГ, ще видя той какво ще каже относно това, но за момента нямам притеснения защото го видях как пулсира сърчицето.

# 154
  • Мнения: 7
И моят преглед мина днес. Според приложението съм 6+4, според АГ съм 5та седмица, аз не съм и засичала овулацията, де. Видя се сакчето, спря ми пикозитола - явно си е свършил работата, и след 2 седмици съм отново при нея.

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 2 470
Момичета, вие на кого казахте, че сте бременни? Или кога смятате да кажете на приятелки?

# 156
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 892
На брат ми, нашите и една приятелка знае, защото се досети сама.
С първата бременност казахме веднага на всички и греда - мисед в 3 месец.
Със сина ми казахме след 3 месец, баш на Коледа влизах в четвърти.
Сега имаше разни притеснения в моята рода, та им казах да им повдигна духа малко.

# 157
  • Мнения: 42
Момичета, вие на кого казахте, че сте бременни? Или кога смятате да кажете на приятелки?

Само на родителите и брат ми съм казала за сега. Имам гооолямо желание да кажа на приятелки, ноо ме е страх като чета и си представям колко кофти би било при евентуален проблем…( не че не е възможно да се случи по всяко време, но уж сега е по-рисков период)
На работа също се чудя кога да им казвам..

# 158
  • Мнения: 297
Знаем само двамата, аз попринцип не обичам да споделям новите неща, които ми се случват, а и искам да си спестя въпроси от рода на…”ама къде ще живеете”, “ в тоя малък апартамент, не знам”, “ трябва да махнете котката”.
Общо взето около мен всички са философи. Ще кажем като почне да проличава.

# 159
  • Мнения: 2 758
Не пипай котката! Grinning

Аз казах на почти всички. На работа не съм карала още. Така се получи просто. Даже малко съжалявам, че толкова хора разбраха. Но така или иначе скоро ще се вижда, аз съм пълничка и с второ бебе коремът по бързо расте

Последна редакция: пт, 24 май 2024, 08:52 от Дух (:

# 160
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 892
За котката единствено е хубаво мъжът да сменя котешката тоалетна. Макар че ако доказано животното не е носител на токсоплазмоза и е изключително домашно без достъп навън (ако излиза на тераса където кацат птици има мъъъъничък риск), тогава риск няма.

# 161
  • Мнения: 118
Добро утро.
Честит празник! Book
При нас най-близките от семейството и 3 мои приетелки знаят, но защото сме след инвитро и някой трябваше да гледа бъдещия батко. Simple Smile
На работа не съм казала, но мисля че се досещат, от месец не съм на работа и мисля да не се връщам.

# 162
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 892
Мацки, за работата - като информирате пуснете го писмено с копия до прекия ръководител и ЧР/ТРЗ, по възможност искайте входящ номер на уведомлението, но и без него е ок. Това ви защитава законно да не ви освободят бременни, ако имате притеснения от некоректен работодател. Устно никой нищо не може да докаже. Уведомлението е свободен текст, можете да прикачите амбулаторен лист с установената от АГ бременност.

Покрай котките се сетих за няколко съвета с какво да внимавате при храните, ще се опитам да ги синтезирам в един пост следобед.

Честит празник Simple Smile

# 163
  • Мнения: 297
Котката е само вътрешна, има всички ваксини, намерих я като беше на три дни и ми е първото бебе 🤭 Няма шанс да я махна.
Моето семейство не одобрява животните, харесва ги само я чиния.

# 164
  • Мнения: 75
И ние не сме казали на много хора. Знаят само майка ми и шефът ми. Искаме да чуем сърчице и да сме сигурни , че всичко е ок. Аз също не обичам да говоря за личния си живот. Казах на шефът ми, защото е невероятен човек и ще направи всичко възможно да ме покрие с работните задачи и да ми даде съвет кое , кога и как да се съобщи във фирмата.

Общи условия

Активация на акаунт