Хитринки за всякакъв случай 39

  • 11 501
  • 151
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 094
Здравейте! Приключихме основен ремонт на кухнята и сега следва чистене. Бихте ли ми дали идеи с какъв препарат да изчистя лицата на шкафовете, защото са целите на петна. Лицата са мдф мат. Благодаря предварително!
МДФ е материалът, но какво е покритието - боя или друго? Освен това липсва информация от какво точно са петната. Така поставен въпросът, просто не може да има коректен и полезен в конкретния случай отговор.
От горните две обстоятелства ще зависи и с какво може или не може да се чисти, за да не се увредят вратичките, а освен това петната от различни замърсявания може да се почистват с различни препарати.

Ako MDF-ът няма никакво покритие, което би било доста странно, каквото е попило в него -- няма вадене. Единствено боя отгоре.

# 91
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 865
Направо нови вратички и следващия път умната 😁

# 92
  • Мнения: 3 682
Здравейте! Приключихме основен ремонт на кухнята и сега следва чистене. Бихте ли ми дали идеи с какъв препарат да изчистя лицата на шкафовете, защото са целите на петна. Лицата са мдф мат. Благодаря предварително!
МДФ е материалът, но какво е покритието - боя или друго? Освен това липсва информация от какво точно са петната. Така поставен въпросът, просто не може да има коректен и полезен в конкретния случай отговор.
От горните две обстоятелства ще зависи и с какво може или не може да се чисти, за да не се увредят вратичките, а освен това петната от различни замърсявания може да се почистват с различни препарати.

Ako MDF-ът няма никакво покритие, което би било доста странно, каквото е попило в него -- няма вадене. Единствено боя отгоре.
То не е възможно да няма, но може да е боя с лак, може и да е фолирано - съответно и методите на почистване са различни.

# 93
  • Мнения: 1 028
Пишеше, че е ламинирано. Петната са от пръсти по-скоро и прах, няма никакви строителни материали по тях. Съжалявам ако не обяснявам като хората, но никаква ме няма в тази област.

# 94
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 865
Пишеше, че е ламинирано. Петната са от пръсти по-скоро и прах, няма никакви строителни материали по тях. Съжалявам ако не обяснявам като хората, но никаква ме няма в тази област.
А вече опита ли с нещо? Вода? Сапун? Гъба?

# 95
  • Мнения: 1 028
Влажна кърпа, но си иска нещо повече.

# 96
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 765
Правилно ли разбирам, че сте правили ремонт и след това са ви монтирали нови шкафове? Ако е така, пробвайте с препарат за стъкла. Моите така ги почистих.

# 97
  • Мнения: 4 851
Има ли безболезнен начин да махна голяма лепенка за рани част, от която е залепена за вътрешната част на бедрото? Така е залепнала, че ако я дръпна сигурно ще махна и кожата, на която е залепнала.

# 98
  • Мнения: 2 094
Има ли безболезнен начин да махна голяма лепенка за рани част, от която е залепена за вътрешната част на бедрото? Така е залепнала, че ако я дръпна сигурно ще махна и кожата, на която е залепнала.

След известно време под душа всички лепенки омекват.

# 99
  • Мнения: 39 746
За лепенката- намажи с олио, зехтин, някакво масло...

# 100
  • Мнения: 4 851
Има ли безболезнен начин да махна голяма лепенка за рани част, от която е залепена за вътрешната част на бедрото? Така е залепнала, че ако я дръпна сигурно ще махна и кожата, на която е залепнала.

След известно време под душа всички лепенки омекват.
под лепенката има оперативна рана, която трябва да се пази суха.
Ще опитам с мазнина.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 027
Да я полеете с кислородна вода?

# 102
  • Мнения: 434
Йод-бензин от аптеката, намокря се лепенката и пада много лесно и в същото време дезинфекцира раната,изсъхва веднага.

# 103
  • Мнения: 1 028
Да, точно така. Досега не съм имала мат шкафове и ме беше страх в желанието си да ги изчистя да не ги съсипя. Ще пробвам, благодаря ви!
Правилно ли разбирам, че сте правили ремонт и след това са ви монтирали нови шкафове? Ако е така, пробвайте с препарат за стъкла. Моите така ги почистих.

# 104
  • Мнения: 4 828
Йоко не разбрах, лепенката те дразни ли, че искаш да я махаш?
Ако е само, за да запазиш оперираната част просто навий стреч фолио стабилно около крака, мен така ме беше посъветвал ортопеда когато си счупих ръката и не е имало проблем докато се къпех.

Последна редакция: сб, 25 май 2024, 13:58 от ccvet

Общи условия

Активация на акаунт