Хитринки за всякакъв случай 39

  • 12 127
  • 157
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 993
60 градуса в пералнята с прахообразен ариел без проблем ми махат петна от шоколад.

# 76
  • Мнения: 5 828
Аз пак да попитам за премахване на петна от шоколад и портокал?
Със Спот.
Успешно съм махала такива петна, но не бяха стари.

# 77
  • Мнения: 5 638
И при мен такива се изпират на 60°С. Ако дрехата не го позволява, на марката Бекман има препарати за различни видове петна.

# 78
  • Мнения: 4 628
Рошличка, аз бих пробвала да обработя петната предварително с обезмаслител и след това бих изпрала с прах за бяло пране на максималната възможна температура. Обезмаслител ползвам за всякакви петна. Само ръжда не може да махне. Grinning

# 79
  • Мнения: 592
За петна - стик за петна на Тианде. Успях да изчистя китайско мастило върху светлосиня блуза, което беше на поне година и неуспешно третирано с всякакви препарати. Няколко пъти намокрих петното и търках със стика да се запени и запирам. На третия път се изчисти.

# 80
  • Мнения: 7
Имам много църковни книги, чисто нови, по няколко повтарящи се. Майка ми, мир на душата ѝ беше силно вярваща. Имам няколко детски библии, напътствия при изповед и т.н. Къде мога да ги дам?
Здравейте , носите ги в най близката до вас църква  няма проблем приемат ,носила съм книги
детски дрехи,детско корито...успех

# 81
  • Мнения: 1 302
Петната и с веро се махат също, намазва се и се оставя малко да постои, после направо в пералнята. Даже съм махала петна, които Meglio не сваля.

# 82
  • Мнения: 4 510
Рошличка, аз бих пробвала да обработя петната предварително с обезмаслител и след това бих изпрала с прах за бяло пране на максималната възможна температура. Обезмаслител ползвам за всякакви петна. Само ръжда не може да махне. Grinning
Не ги махна.
Едно на Фрош за петна също не успя.
Но и прах на 40° само.

Вениш имам, още не съм тествала с него. Явно и Спот ще търся.

Благодаря ви! Hug

# 83
  • Мнения: 3 708
Най-често ми се налага да махам шоколад от бели памучни салфетки - с това се справям:
 https://velizaraonline.bg/product/sano-oksijen-za-petna-0750
После пера с Ариел за бяло.
Много зависи обаче и от материята, някои материи се почистват трудно.

# 84
  • Мнения: 1 028
Здравейте! Приключихме основен ремонт на кухнята и сега следва чистене. Бихте ли ми дали идеи с какъв препарат да изчистя лицата на шкафовете, защото са целите на петна. Лицата са мдф мат. Благодаря предварително!

# 85
  • Мнения: 3 813
Медикс за дърво. Вкъщи всички мебели са такива и само с това ги чистя

# 86
  • Мнения: 9 923
Всички мебели чистя успешно с препарат за стъкло, нищо не съм съсипала досега.

# 87
  • Мнения: 42 124
Трябвало да да ги завиете. Някои петна се чистят трудно и оставят следи. А и при чистенето може да повредите шкафовете.

# 88
  • Мнения: 4 628
Скрит текст:
Рошличка, аз бих пробвала да обработя петната предварително с обезмаслител и след това бих изпрала с прах за бяло пране на максималната възможна температура. Обезмаслител ползвам за всякакви петна. Само ръжда не може да махне. Grinning
Не ги махна.
Едно на Фрош за петна също не успя.
Но и прах на 40° само.

Вениш имам, още не съм тествала с него. Явно и Спот ще търся.

Благодаря ви! Hug
Ех, жалко. Мен не ме е предавал. Понякога, когато петното е упорито напръсквам и втори път. Чакам и повечко време да подейства, ако ми се струва че може да не излезе.

# 89
  • Мнения: 3 708
Здравейте! Приключихме основен ремонт на кухнята и сега следва чистене. Бихте ли ми дали идеи с какъв препарат да изчистя лицата на шкафовете, защото са целите на петна. Лицата са мдф мат. Благодаря предварително!
МДФ е материалът, но какво е покритието - боя или друго? Освен това липсва информация от какво точно са петната. Така поставен въпросът, просто не може да има коректен и полезен в конкретния случай отговор.
От горните две обстоятелства ще зависи и с какво може или не може да се чисти, за да не се увредят вратичките, а освен това петната от различни замърсявания може да се почистват с различни препарати.

Общи условия

Активация на акаунт