Помощ - газове при новородено

  • 9 447
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 677
Най-вероятно са колики.
Синът ми нямаше кой знае колко, но аз му давах Еспумизан. Много добре му понасяше.  Когато спрях да му давам, веднага се появиха газове.
Консултирай се с педиатъра. Има и други капки за колики и облекчаване на газовете при малките бебоци.

# 16
  • Мнения: 574
Всъщност коликите се причиняват от газове. В упътването на капките против колики пише че ефектът им е да събират малките балончета газове в по-големи, така че по-лесно да се изхвърлят от организма.
Не знам на какво АМ сте точно, но понеже моята Магдалена понякога повръща, известно време се дохранвахме с Фризовом. Направи ми впечатление, че на опаковката пише че действа разхлабващо и против колики. Във всеки случай мога да кажа, че от Фризовома Магдалена акаше по-често, явно това облекчава коликите.
Но не искам да кажа да сменяш млякото. Естествено се консултирай с педиатъра си.
PeaceСамо да допълня аз профилактично давах капки за коликите,колкото до газовете щом ги изхвърля значи и работи добре стомахчето!

# 17
  • Мнения: 1 272
Всичко, което описваш е КОЛИКИ.  ooooh! Търпение и много гушкане е спасението.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 191
Преди време бях открила линк за закупуване на инфакол онлайн.
Не съм поръчвала лично, така че не мога да гарантирам че всичко е ОК, но все пак го пускам:

http://www.britsuperstore.com/acatalog/Infacol_Relieves_Colic.html

# 19
  • Мнения: X
 И аз мисля, че са колики, на нас ни свъшиха чак в 4-тия месец и се опитвах да се справя с тях само със Саб симплекс.

# 20
  • Мнения: 26
Моят син също има страшно много газове и пръцка направо като голям човек! Уж си даваме капки Babinos 3 пътри на ден но сутрин след 9.00 направо е неукротим Cry. Прочетох че няакой от вас дават Sabsimplex по колко капки и колко пъти на ден го давате? Току що му дадох 10 капки и видимо се успокои. Но от педиатърката знам, че ако се дава на всяко хранене ще се появи разтройство. Иначе пробвах и с Espumisan L 3 пъти на ден но ефекта беше рев, рев и пак рев! Sad

# 21
  • Мнения: 6 461
Според мен са колики .
Давай капките които ви е изписала педката и бързо отшумяване на коликите Hug

# 22
  • Мнения: 173
Момичета така като чета отговорите ви и като прочетох упътването на капките се убедих, че са колики. От снощи и давам по 15 капки Sab Simplex преди всяко хранене и мога да кажа, че сме значително по-добре. Пак си помрънква по малко предида пръцне, но пък вчера направо беше ад. Надявам се скоро да мине, че направо  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт