Хубави къдрици за по-дълго - как?

  • 19 762
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 328
Трайно /студено/ къдрене. Направих го точно преди Нова година и никак не съжалявам. Е, малко по-трудно я разресвам след сън /особено на тила/, обаче като мине малко време, вече не е така проблематично. Косата ми е дълга, тъмна и много податлива на къдрене, така че сенадявам да издържи в това си състояние поне половин година. В момента е на вълнИ, които завършват по края с красиви едри букли  Flutter

# 16
  • Мнения: 4 451
Веси, и моята майка е със същата коса като твоята. Дори фризьор не е в състояние да я накъдри. И като за майтап - и тя е Веси Laughing

# 17
  • Мнения: 966
мойта коса е дълга ,гъста и като я накъдря на фризьор под каска и издържа цяла година

# 18
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ха сега кажете - аз съм естествено къдрава на едри къдрици, след миене косата ми е разкошна, обаче на другия ден къдриците се обезформят. Какво да й слагам? Пробвах със Сън силк, ма не става!

# 19
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 408
Nansen пробвала ли си с пяна за коса за къдрици?Моята коса също е естествено чуплива на едри къдрици и така ги задържам. Сега ползвам Тафт / не знам как се пише на латиница  Mr. Green / и съм доволна. Много ми допада професиналната пяна на Seri - купувала съм я от фризьорски салон, а още повече професионалната на Вела, специално за къдрици.
Последно открих балсам без отмиване Пантен, който ме изненада приятно.
Ако си ползвала пяна и къдриците се обезформат е достатъчно малко да ги намокриш - най-лесно е с някакъв флакон с вода - и с ръка да намачкаш косата.

# 20
  • Мнения: 104


P.S Не мога да си представя да се нацапам с белтък на чиста коса.

Ми и аз не можех,но пробвах и не съжалявям!Ако искаш пробвай преди да си измиеш косата,НО внимавай после с миенето/измий с хладка вода/, че да не си направиш омлет!  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 354
А я ми кажете аз с какво да се накъдря. Praynig
Искам големи букли,а не някви ситнички
Водна ондулация или дифузер и си променена .Довери се в ръцете на добър фризьор . Flutter
Ъ-ъ-ъ какво в "вoдна ондулация"? newsm78

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А я ми кажете аз с какво да се накъдря. Praynig
Искам големи букли,а не някви ситнички
Водна ондулация или дифузер и си променена .Довери се в ръцете на добър фризьор . Flutter
Ъ-ъ-ъ какво в "вoдна ондулация"? newsm78

И аз това се чудя.  newsm78
И моята коса е от не податливите на всякакви фризури. Преди години се къдрих, но ефекта беше нулев, не стига, че не се накъдри, ами и взе да цъфти като за световно. Сега си правя руси кичури, но и те стават едни... всеки кичур е с различен нюанс на русото, а в краищата е по тъмна задължително.  Close Абе голяма гадост. Като погледна косъма ми е на 5-7 нюанса на русо. А косата ми е с тънък косъм, на свекърва ми косата и е с дебел косъм и страшно гъста, и с боя повече от 5-10мин. не може да стои, за къдрене да не говорим, подчинява се напълно пущината. А аз като се боядисвам стоя по 30мин. и накрая тук хванала, там не.  Close

# 23
И моята коса е естествено къдрава...и проблема ми е същия.... когато я измия  става на хубави едри букли, но на втория ден вече на нищо не прилича  Close
 Доскоро ползвах балсама на Пантен без отмиване, но сега искам да то сменя. Снощи ходих на фризьор и ми сложиха от пяната на Шери, но косата става много твърда и на клечки.

Nansen пробвала ли си с пяна за коса за къдрици?Моята коса също е естествено чуплива на едри къдрици и така ги задържам. Сега ползвам Тафт / не знам как се пише на латиница  Mr. Green / и съм доволна. Много ми допада професиналната пяна на Seri - купувала съм я от фризьорски салон, а още повече професионалната на Вела, специално за къдрици.
Последно открих балсам без отмиване Пантен, който ме изненада приятно.
Ако си ползвала пяна и къдриците се обезформат е достатъчно малко да ги намокриш - най-лесно е с някакъв флакон с вода - и с ръка да намачкаш косата.

Incandescent , какви точно продукти си ползвала на Tафт и Вела?

# 24
P.S. Искам къдриците ми да стават .... като на снимката на аватара на Karimma , но те не щът!! Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 90
С термо ролки стават най-добре. Пръскаш всеки кичур с лак после навиваш горещите ролки. Стоиш с тях поне 4 часа. Издържа 3-4 дни.
Пробвай и кажи доволна ли си. Успех!

# 26
  • Мнения: 7 430
Аз ги правя с ролки, каквито ползват фризьорите - взимам кичур коса, слагам пяна, навивам - оставям повече време така - даже и съм спала с тях - когато бързам - ползвам сушуар  newsm78 и съм доволна Peace

Косата ми става много къдрава, но като я раазделя след като махна ролките - и се оправя  Wink
Снимката в подписа ми е след 3 ден къдрене някъде Thinking...много съм доволна и само така си я къдря от 10г.
Първият ден даже след като съм се направила всички мислят, че е трайно къдрене Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 039
Mи хубаво начупване се прави с белтък(само) на суха коса,мисля че и ако си се направила с ролки и след това вместо с пяна за коса ги стилизираш с белтък   bouquet
Sick Sick Sick ooooh!

# 28
  • Мнения: 32
Аз съм ползвала желе за къдрици на Лонда /Londa/,на следващия ден може да намокриш леко косата и да дооформиш-резултата при мен е по-добър отколкото когато слагам пяна или гел.Дано да съм ти полезна Hug

# 29
желето на лонда в новата опаковка същотото ли е като старото..?

Общи условия

Активация на акаунт