Има ли смисъл да си даваме парите

  • 5 302
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 354
така като чета, живот и здраве да доживеем и надживеем Лили Иванова, май на всички ще ни се иска да изглеждаме като нея тогава Joy, а Веси права си че много агресия се вихри напоследък във форума Shocked
Никак не ме учудва нарастващата агресия.
Всеки се смята за толерантен,ама никой почти не търпи чуждо мнение и поправка.Като дойде момента да има контра с някоя съфоромка,аз лично,обръщам гръб и нека се плюнчат мислейки се за "много интелигентни".Ти как постъпваш в такива моменти? Hug

# 16
  • Мнения: 5 622
 Понекога ефектът от използването на една козметика, идва след време..Тоест не се проявява веднага след като започнете да използвате определен крем. Но като цяло сте прави, важното е да се грижим за кожата си, да бъде добре ходратирана и подхранена, а с колко точно скъп крем, това няма чак такова значение.  Peace

# 17
  • Мнения: 2 492
Не виждам абсолютно никаква разлика, ползвайки евтина и не ча толкова евтина козметика. Последно и взех Юсерин Q10 флуид и не виждам никаква разлика в състоянието на кожата ми, същата, като ползвах и Ейвън, само, че последния е пъти по-евтин.Rolling Eyes Ползвала съм Ла рош-никакъв ефект. Нито ми се свиха порите, нито ми се заличиха първите бръчки Sad Като чета тука темата за Талодерма, се питам какъв е мисъла и има ли такъв да се дават пари. Може да има кремове с видимо действие-Е.Арден, Шанел и пр., но там вече наистина говорим за цифра. Ще кажа и на мен какво ми помогна за косопада-Себорал от аптеката с цена..... 1.70 лв!

Незнам доколко определяща е цената , но при мен ако крема ми струва 5 лв , се поражда едно съмнение ... точно какви съставки са вложени в него за тази сума , така , че да остане и за реклама и за печелба и най - важното да е полезен за мен и кожата ми .
Честно си признавам - не харесвам евтина козметика !
Когато имам възможност си купувам само най - доброто .
А когато нямам свеждам нещата до основните без които неможе и се стремя поне те да са качествени .
Няма как да разбереш , кой крем е точно за теб , ако не опиташ различни - нормално е да един да ти действа от друг да не виждаш никакъв ефект .
На принципа проба грешка стигаш и до твоя крем .

# 18
  • Мнения: 9 095
така като чета, живот и здраве да доживеем и надживеем Лили Иванова, май на всички ще ни се иска да изглеждаме като нея тогава Joy, а Веси права си че много агресия се вихри напоследък във форума Shocked
Никак не ме учудва нарастващата агресия.
Всеки се смята за толерантен,ама никой почти не търпи чуждо мнение и поправка.Като дойде момента да има контра с някоя съфоромка,аз лично,обръщам гръб и нека се плюнчат мислейки се за "много интелигентни".Ти как постъпваш в такива моменти? Hug
аз по принцип не обичам такова отношение, няма значение къде, ама хората като са нещастни, какво да правиш Rolling Eyes, то избива на някъде Wink, и аз не обичам да се заяждам и определено мога да кажа че съм толерантна, във форума съм не за да си изкарвам гнева/ щото нямам/, а за да споделям мнение и да науча нещичко Peace

Понекога ефектът от използването на една козметика, идва след време..Тоест не се проявява веднага след като започнете да използвате определен крем. Но като цяло сте прави, важното е да се грижим за кожата си, да бъде добре ходратирана и подхранена, а с колко точно скъп крем, това няма чак такова значение.  Peace
права си, ако се грижим за кожата си, няма да ни бърка колко пари за козметика ще даваме! Peace

# 19
  • Мнения: 3 576
Моето мнение е, че прекалено скъпата козметика - говоря от порядъка над 100лв не си заслужава парите, защото месечно дневен + нощен + околоочен = мин 250-300лв.

За няколко месеца човек събира пари да си направи един качествен лифтинг на лицето при хирург и резултата ще е 100% по-добър от несигурния ефект на кремовете.

На моята възраст ползвам среден клас козметика, като повече от 30лв за кремче не давам.
Като мина 30г сигурно ще започна да отделям повече пари за това, но със сигурност ще заложа на редовни хим.пилинги и подобни процедури, които имат по-голям ефект.
Свекърва ми тази година си направи няколко процедури хим.пилинг и кожата й светна, а е на 50 години.
Бях се наканила и аз да ходя, но реших да изчакам поне до другата зима, когато ще съм на 28г.

# 20
  • Мнения: 4 176
Скъпото не е гаранция за качество. Но и евтиното излиза по-скъпо понякога. Wink
Peace

# 21
  • Мнения: 133
Според мен козметичните продукти се делят на 3 групи - тези с цена до около 15 лв, тези с цена от 15 до 35 лв и всички над тази цена. По себе си съдя при избора на крем за кожата около очите, че тези с цена до 10 лева ме дразнеха и очите ми сълзяха, а с тези над 15 лв намах този проблем.
Бях чела в една дебела книга, че когато една жена си купува червило си купува надежда - не просто продукт. Може би е така. Не съм убедена, че покупката на по-скъпи продукти е добър избор, но за мен покупката на по-евтини продукти може би е лош избор. Но все пак по-лошия избор е по-добър от никаквия избор - просто всеки трябва да избира на принципа на пробата и грешката, според мен.

# 22
  • Мнения: 9 095
е, гела ми за очи е 4.9, когато е намален, 6.9 когато не е, и няма по- успокояващо нещо от него Naughty

# 23
  • Мнения: 472
Според мен важно е да се определи точно какъв тип е кожата и според това да се подбере козметиката(да не се избързва с кремовете за зряла кожа).Може крема да е скъп но да не е подходящ и обратно да е по-евтин но да е правилно подбран.
Свекърва ми е на 70години и много рядко е използвала кремове,от време на време е ходила на козметик за масажи,почиствала е лицето си само с вода и сапун.Резултата е много запазена кожа и човек трудно може да и определи възраста.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 840
Моето мнение е, че прекалено скъпата козметика - говоря от порядъка над 100лв не си заслужава парите, защото месечно дневен + нощен + околоочен = мин 250-300лв.

За няколко месеца човек събира пари да си направи един качествен лифтинг на лицето при хирург и резултата ще е 100% по-добър от несигурния ефект на кремовете.


А, тук не съм съгласна.
Първо, когато ползваш дневен, нощен и околоочен крем, не можеш да ги изразходиш за един месец, поне два месеца държат.Друг е въпросът, ако ползваш и серумна основа, но не си споменала.Та така месечният разход за скъпа козметика е не повече от 150 лв.Това съвсем не е много.
И второ, лифтингът не помага на кожата, тоя опъва, "поправя" и мускулите, които са се поотпуснали, но свежестта на самата кожа се поддържа от козметиката.Лифтингът не се "грижи" за дребните бръчици, не разчитай на него за тях.А и лифтинг се прави след 40 години.Дотогава, аконе се грижиш за кожата си,просто нищо няма да е в състояние да й върне красотата.

Добрата, качествена козметика за кожа е нещо, което се изплаща.

А, само да вметна, че "над 100 лв." е доста обширно понятие.Козметиката до 200 лева не е "прекалено" скъпа.От по-висок клас е, но и в тези класове си има разлика в цените.
Есте Лаудер, например, предлагат от 100 до над 1000 лв кремчета.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 840
Според мен козметичните продукти се делят на 3 групи - тези с цена до около 15 лв, тези с цена от 15 до 35 лв и всички над тази цена.

 newsm78 newsm78

Е, не съм съгласна Confused

Един крем за 36/над 35/ не е като един за 136, още по-малко за 1036лв.

А онези, за 15лв. изобщо няма да ги коментираме, това са някакви помади, дето само смелчаци си слагат по лицето.Може експериментът да се окаже успешен - т.е. да не им се случи нищо лощо, но съм убедена, че това е единственият ефект, щото за тая цена и нищо хубаво няма да ги сполети.Впрочем, на 18 години спокойно могат да се ползват обикновени спортни кремове, тип Нивеа и т.п., стига кожата да не е чувствителна, но след определена възраст, ако човек иска някакъв ефект от козметиката, трябва да се цели в друг клас продукти.

Лично мнение. Peace

# 26
  • Мнения: 5 103
Според мене за да имаш хубава кожа от 20 годишен трябва да се грижиш за нея. За сега плолзвам медицинска козметика на Ла Рош, мисля с годините да преминавам на други марки като след 30 на La Prairie.

# 27
  • Мнения: 13 512
Абсолютно съм съгласна с клонка. Ако не си наследствено предразположен към забавено стареене на кожата, то спасението е само в  грижите. Аз имам приятелка, която на 22 години, като се завърна от чужбина,каза:Аз трябва да започна да слагам околоочен крем- тогава и се чудеха всички... и така се започна.в момента е на 38- кристално чисто лице, без нито една линийка ,камо ли бръчка..има момичета във форума, които знаят за кого става въпрос. Приятелки сме от деца- и майка и и баба и са сбръчкани много отдавна. Но тя винаги е ползвала правилната и скъпа козметика, която в крайна сметка и се отблагодарява. Същото мога да кажа и за себе си- на 39 год. смея да твърдя,че нямам нито една бръчка. много,много козметики съм сменила, докато намеря "своите" продукти. Сумата за козметика  на месец е сериозна, но пък това е освен нужда, също така и едно удоволствие. аз не познавам някой, който да е ползвал Ла Прери или Ести Лаудър, да е казал,че не си заслужават и да е минал на Виши или Л'Ореал.
мимка: 30 год. са малко за Ла Прери, ако кожата е в добро състояние. препоръчва се при над 40 при нормалното за годините стареене.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз избягвам да ползвам много козметика. Евтина или скъпа- все е тъпкана с химия. И крайният резултат ми е много съмнителен.
Имам приятелка на моята възраст, която много се глези с козметика. Да ама изглежда с поне 5 г. по-възрастна от мен.

monda Laughing Много са ни различни приятелките.

# 29
  • Мнения: 13 512
Аз избягвам да ползвам много козметика. Евтина или скъпа- все е тъпкана с химия. И крайният резултат ми е много съмнителен.
Имам приятелка на моята възраст, която много се глези с козметика. Да ама изглежда с поне 5 г. по-възрастна от мен.
това със сигурност не е от козметиката...или поне не от правилно подбрана козметика.

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 22:21 от monda

Общи условия

Активация на акаунт