Дайте ми съвет не мога да забременея

  • 10 655
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
За Пловдив има добри отзиви за д-р Даскалов от Торакс.  Peace

# 16
  • Мнения: 2 005
Моят съвет е да си направите необходимите изследвания в клиника по стерилитет Rolling EyesТака ще се установи със сигурност има ли някакъв проблем. Naughty Дори и да има-спокойно! Стерилитета е добре изучена област и предполагам, че ще може да се предприеме някакво лечение. Praynig Идеята ми е да не се "шашкате" като мен, когато си правехме изследвания със съпруга ми.  Cry Оказа се, че в нашия случай няма физиологичен проблем. Мисля, че се успокоих, когато съпруга ми заяви, че след като завърши поредното си висше(много учи тоз`човек Simple Smile), което предстоеше след няколко месеца, ще си осиновим дете. Скоро след това установих, че съм бременна и сега имам прекрасен, малък син. baby_neutral Искрено ти желая подобно щастие!  Praynig

# 17
  • Русе
  • Мнения: 526
   На мен ми помогна фоликулометрията-имам нередовен цикъл и още по-нередовна овулация. Според мен трябва да се опита с нея преди лапароскопията. Но най-важното е да се обърнеш към специалист по стерилитет.

# 18
  • Мнения: 31
za imax neredoven menzis.lekara mi kaza da pij klostilbegin ili ne6to takova struva 10leva ot parvijt pat zabreminjx s bliznazi ve4e na 3 godini ,taka 4e opitai. Laughing

# 19
  • Мнения: 4 324
sani79 радвам се че си забременяла, да са ти живи и здрави децата, но такива постинги като твоя са НЕДОПУСТИМИ и АБСУРДНИ!!! Моля въздържай се от неща които не разбираш.   Попаднала си явно на некъдърен лекар, но за твое щастие си имала огормен късмет! Предполагам не си лекар, но дори и да си МОЛЯ НЕ ПРЕПОРЪЧВАЙ ЛЕЧЕНИЯ !!!!

Първо, казва се клостилбегит и е хормонално лекарство за стимулация на овулацията. Приема се след предварително направени изследвания - проверка за проходимост на тръбите, проследяване на овулацията, спермограма и т.н. Клостилбегита може да се пие максимум 5-6 пъти в живота на една жена!!!! Ако се приема преди да са направени всичките необходими изследвания, може да се получи огромен гаф и големи поразии!!!  

nesi_isa аз също ще ти препоръчам д-р Даскалов, щом си от Пловдив. Пациентка съм му и съм много доволна от него! Моля те само не се лекувай със съвети тук от разни потребителки! Намери си компетентен лекар и следвай съветите му. Аз също мисля, че е най-добре да се направи фоликуметрия, преди лапароскопия!

И един въпрос, коя лекарка ти каза, че нямаш овулация само по метода на базалната температура, важно е да се знае !? При някой жени този метод е неприложим!

# 20
Преди отивах при една друга лекарка не искам да кажа името и. Сега отивом при д-р Крумов ако някой нешто знае за него моля да ми каже.

# 21
Здравейте отново!Разбрах,4е имам запушени траби 4рез цветна снимка,а за стимулация на яй4ниците съм пила:клостилбегит,била съм си инджекции алое,порегон,отделно съм пила дуфостон,бромокрептин(парлодел).вси4ки тези лекарства съм ги пила в разли4ни комбинации.така ве4е 5 години,но няма никакъв ефект.последно ми предложиха лапароскопия,но аз не исках да се хвана като одавник за сламка и затова отидох и на друг лекар и тои ми предложи операция:пластика на яй4ници и траби.сега аз не мога да реша на кои от тях да вярвам.моля някои да ми даде савет за което много ще сам ви благодарна.

# 22
  • Мнения: 2 422
ЗДРАВЕЙТЕ много се извинявам, че не съм във темата но виждам, че говорите за фоликуметрия какво е това и кога се прави newsm78. Имам назначена лапароскопия през март. Embarassed Embarassed Embarassed

# 23
  • Мнения: 4 324
maiapetrova за какво ти е назначена лапароскопията?

Фоликуметрия това са няколко ехографски (вагинален) прегледа (най-често три) в рамките на един цикъл с цел проследяване на овулацията и изобщо месечният цикъл. Правят се поне три такива измервания (т. е на три отделни месеца) за да се установи има или не овулация!

# 24
  • Мнения: 2 422
Имам киста на левия я. която така и не разбрах каква е малка била..28милиметра. Ще правим ИКСИ при Д-р.Владимиров но той каза че трябва да се махне. Идва ми като по часовник незнам доктора не ми е споменавал за фоликуметрия???????? Питам заштото сигурно ми предстоят толкова много неща newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 Embarassed

# 25
  • София
  • Мнения: 1 433
по въпроса с овулацията искам да споделя, че и аз имах същия проблем, но той бе установен след хормонални изследвания на женските полови хормони. установи се , че имам нисък прогестерон, хормонът, който "отговаря"за овулацията. След това си направих изследване за проходимост на тръбите, а преди това бяхме правили спермограма. Чак след това пих два месеца клостилбегид по схема, като ходех на консултации в които лекарят следеше доколко е нараснал фоликула. На втория месец след лечението имахме резултат  и сега си имаме дъщеря. Моя съвет е да си направиш всички възможни изследвания, като не бързаш с операциите. Иди при лекар от който други момичета са получили резултат или са доволни от него. Иначе аз съм ходила полекари две години, а този лекар посетих след като моя приятелка с подобен проблем беше забременяла след неговото лечение. Успех

# 26
Здравей, N_isa!

Ще ти дам телефона на доктор Гиздов - 922 53 51, 0889 711 912, ВМА. Обади му се, той е млад доктор, но е много добър, постоянно чете и научава все нови и нови неща - това, което липсва на лекарите от по-старото поколение. Мисля, че ще ти помогне.

Пожелавам ти успех!

# 27
  • Мнения: 179
Nanny Ogg,
Това, което пишеш ми се струва интересно. Един въпрос по това изречение "A temperature greater than 97.8 degrees F on the first 3 days of menses is associated with pelvic endometriosis".
Колко е всъщност 97.8 по F по Целзий? И за 6 последователни месеца ли важи този извод?
А по темата на N_isa, ориентирай се към специалист, можеш дори и в София - един час път е до Пловдив. Ако нямате проблеми - още по-хубаво ще стане бързо! Но ако такива са налични ще си спестиш много тревоги и пари.

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 19:37 от mmery

# 28
# 29
Здравейте,
За пръв път съм в този сайт. От три години правя опити да забременея - не успешни.Първоначално посещавах лекарка в нашия град, като се надявах че проблема не е сериозен, на само си загубих времето /нашия град е малък и специалисти няма/. После се насочих към друг лекар, който поне ми направи цветна снимка /нямаше проблеми/ и спермограма /също без проблеми/. След това ходих във Варна в една клиника, правих хормонални изследвания, оказа се че пролактина е малко висок, но с хапчета го нормализирахме. Правиха ми няколко стимулации и след това инсеминации, но за голямо мое съжаление нищо успешно. Сега прочетох за фоликулометрия, някой може ли да ми обясни по-вече за нея, защото просто незнам по кой път да тръгна, докторката ме съветва да си правя лапароскопия и изследване на антитела в Плевен.

Общи условия

Активация на акаунт