Махнахме бибата, обаче...

  • 1 606
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 640
Донибони,права си ,че във вашия случай-детето не изявява желание за вземане на ръце,може и без носене и дундуркане.
 В нашия случай  БЕШЕ/вече не е/ следното: ляга си уж,пък след1-2  минути протяга ръце да я взема.Е,изкарвах я от кошарата/доста ниска е/и я взимах в скута си.Прегръщах я и леко я поклащах.И така около 5 максимум10-15 минути.После отново я връщах в кошарката й-бавно и безшумно.Детето ми тогава беше 15 кг,което си е тежко,но нямаше как.
  Никифин,моля те,внимавай с вдигането и потърси отново помощник/ца/,защото не е безобидно,а опасно носенето на голямо вече дете.Не искам да ти разказвам случаи с мои познати,защото не желая да те плаша,а пък и ти сигурно ще ми се ядосаш.А и ти си наясно с опасността,не е нужно аз да ти разяснявам. Peace Peace Peace

# 16
  • Мнения: 2 757
Той не реве, просто, като се събуди и не намери бибата /навик/ в просъница, се разсънва, започва да вика:  "мами, мами Нани /димек Вани/ иш /иска/ кок / сок/"
И аз ставам и давам, след което той ляга и заспива до следващото събуждане за сок, което е след час-два. Това е. Не смятам, че трябва да го вдигам и нося на ръце при това положение.

Когато е бил болен и се събуди през ноща си го взимам при мен на спалнята и си го галя докато заспи, след което го пренасям в кошарата. Така процедирам. Не нося на ръце, достатъчно е да си го гушна при мен докато заспи  Simple Smile


ОК. Не реве, а вика, защото може да говори. Пък който не може реве. Разликата не е съществена между викане и реване - и в двата случая не можеш да спиш и трябва да му обърнеш внимание. Щом не го носиш значи сам си ходи - това е супер. Защото по-малките не могат да ходят, а и да могат е трудно докато са в полуспящо състояние да ги поведеш за ръка, да не говорим, че обикновено са изнеревени и се тръшкат. Ако не го вдигаш от кошарката, как иначе - казваш му сам да си излезе ли, полеже е много тежък и не ти се вдига  Joy

# 17
  • Мнения: 2 757
  Никифин,моля те,внимавай с вдигането и потърси отново помощник/ца/,защото не е безобидно,а опасно носенето на голямо вече дете.Не искам да ти разказвам случаи с мои познати,защото не желая да те плаша,а пък и ти сигурно ще ми се ядосаш.А и ти си наясно с опасността,не е нужно аз да ти разяснявам. Peace Peace Peace
Хех. И защо реши, че ще се ядосам? Знам, че бременните не трябва да вдигат тежко, но по прицип. И че ако е в последните месеци може да предизвика раждане. Но до сега не съм чула за конкретен случай на увреда при вдигане на тежко. Какво иначе правят бременните майки на бебета, които си нямат носачи в къщи  newsm78. Наистина ще ми е интересно да споделиш какво знаеш по темата - дано пък се чукна в главата и се осъзная. Щото сега си мисля, че още си мога и няма страшно

# 18
  • Мнения: 2 757

  Никифин,моля те,внимавай с вдигането и потърси отново помощник/ца/,защото не е безобидно,а опасно носенето на голямо вече дете.Не искам да ти разказвам случаи с мои познати,защото не желая да те плаша,а пък и ти сигурно ще ми се ядосаш.А и ти си наясно с опасността,не е нужно аз да ти разяснявам. Peace Peace Peace

освен това си добре дошла с предложения как точно да реша този проблем. При положение, че мъжът ми е на работа по цял ден, аз специален човек-носач ли трябва да си намеря, който да слага Давид на обяд да спи и да го взема, което е веднъж на ден (е, понякога по 2-3 пъти го слагам и вземам, че не мога да уцеля кога му се спи) и да го вдига и все по различно време, когато му мия дупето или го преобувам. Че имам нужда от помощ в тези случаи имам, ама каква точно - да неама човек на заплата ли, който или да живее в нас или да идва докато мъжо бачка и да стои с мен и пак да му плащам за 8 часа работа, въпреки че реално работи към 5 минути  newsm78. Баби нямам на разположение. Мислех да си взема Опер когато нарастна прекалено и вече няма да мога нищо да правя, а може би дори и да ходя. Ама от сега ми се вижда раничко, щото още си се слушам що годе  Simple Smile Наистина не знам кво правят бременните в такива случаи. Говорех със свеки веднъж и тя каза, че се оправят сами - тук в Дания бабите много не помагат. Въпреки че едва ли е точно така, защото пък говорех с датска мама на близнаци и тя каза, че майка и много и е помагала. Ама аз като си нямам майка под ръка, а свеки помощ не предлага....  newsm78

# 19
  • Мнения: 3 211
nikifin, явно си доста изнервена, ама не си го изкарвай на непознати.
И аз не знаех до 2-3год. какво е да спиш цяла нощ, когато се будеше 1 път направо беше песен. Почнах да я лекувам с хомеопатия и постепенно нещата се оправиха и сега понякога се буде вечер и реве, но явно от кошмари, давам малко водичка, държа й ръката, понякога леко я поклащам с ръка, НА ТЪМНО или в най-лошите случаи лягам до нея и я гушкам.
Откакто махнахме бибата, спи ня голямо легло, четем приказки и заспиваме двете, а отскоро вече заспива сама след приказките.

# 20
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Той не реве, просто, като се събуди и не намери бибата /навик/ в просъница, се разсънва, започва да вика:  "мами, мами Нани /димек Вани/ иш /иска/ кок / сок/"
И аз ставам и давам, след което той ляга и заспива до следващото събуждане за сок, което е след час-два. Това е. Не смятам, че трябва да го вдигам и нося на ръце при това положение.

Когато е бил болен и се събуди през ноща си го взимам при мен на спалнята и си го галя докато заспи, след което го пренасям в кошарата. Така процедирам. Не нося на ръце, достатъчно е да си го гушна при мен докато заспи  Simple Smile


ОК. Не реве, а вика, защото може да говори. Пък който не може реве. Разликата не е съществена между викане и реване - и в двата случая не можеш да спиш и трябва да му обърнеш внимание. Щом не го носиш значи сам си ходи - това е супер. Защото по-малките не могат да ходят, а и да могат е трудно докато са в полуспящо състояние да ги поведеш за ръка, да не говорим, че обикновено са изнеревени и се тръшкат. Ако не го вдигаш от кошарката, как иначе - казваш му сам да си излезе ли, полеже е много тежък и не ти се вдига  Joy



Виж сега, гледай си детето както смяташ за добре, носи го на ръце до 18г. ако щеш. Проблема си е лично твой  Wink

Както ясно съм описала на детето си обръщам достатъчно внимание !
Проблема се състои в това да го отуча да пие сок нощем. Също така питах мамите, които вече са минали по-този път, колко дълго трае периода на събуждане през ноща. Повече от всичко искам детето ми да спи спокойно през ноща и аз също.
Не вярвам да има човек на който му доставя удоволствие да си разваля съня.

И не ме интересува на кой детето му говори и на кой не говори, на кой ходи и на кой пълзи ! Или по-точно казано-не ме интересува на кой детето с какви изразни средства си служи ! Интересуваме моето собствено дете и конкретната ситуация в момента и ти с нищо не си ми полезна. Не знам изобщо защо пишеш в темата и каква ти е целта.

п.п Детето ми не вика, а говори /дори смисъла в изречението не можеш да схванеш/. Това, че съм написала "вика"  не означва буквално...ама какво ли ти обяснявам...



 ignore2

# 21
  • Мнения: 2 757

Виж сега, гледай си детето както смяташ за добре, носи го на ръце до 18г. ако щеш. Проблема си е лично твой  Wink

Както ясно съм описала на детето си обръщам достатъчно внимание !
Проблема се състои в това да го отуча да пие сок нощем. Също така питах мамите, които вече са минали по-този път, колко дълго трае периода на събуждане през ноща. Повече от всичко искам детето ми да спи спокойно през ноща и аз също.
Не вярвам да има човек на който му доставя удоволствие да си разваля съня.

И не ме интересува на кой детето му говори и на кой не говори, на кой ходи и на кой пълзи ! Или по-точно казано-не ме интересува на кой детето с какви изразни средства си служи ! Интересуваме моето собствено дете и конкретната ситуация в момента и ти с нищо не си ми полезна. Не знам изобщо защо пишеш в темата и каква ти е целта.

п.п Детето ми не вика, а говори /дори смисъла в изречението не можеш да схванеш/. Това, че съм написала "вика"  не означва буквално...ама какво ли ти обяснявам...



 ignore2

Не скачай, кво толкова те засегнах. Просто исках да си изясня как правиш някои неща, с които аз за сега не се справям. Освен това съм минала по твоя път, затова ти писах ако не забеляза. И аз съм питала по клубовете колко продължава някой си период, докато не се убедих, че няма правила с периоди и не може да се  определи колко ще продължат, защото при всички деца е различно, някои дори никога не миват през въпросния период. В крайна сметка всичко си зависи най-вече от теб. Така както и ти не си минала през моите сомнамбулски периоди. И така както някои деца направо прохождат и прескачат периода лазене. И т.н. и т.н.

# 22
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
nikifin, явно си доста изнервена, ама не си го изкарвай на непознати.
....

 Peace  Peace  Peace

  Донибони, все си мисля, че интуицията ни в такива случаи е най – добрият съветнки. Ако ти се чувстваш спокойна на този етап да процедираш по даден начин, то това е най – доброто. И не значи, че нямаш желанието да промениш нещата  Wink.
  Хайде, в скоро време да се похвалиш, че отново спите спокойно по цяла нощ  Hug

# 23
  • Мнения: 522
Аз пък ще използвам темата да ви попитам според вас дали е подходящо сега да скрия бибата на сина ми при положение,че много реве за нея,ама наистина много,или пък да изчакам още малко  Thinking?Притеснява ме това,че той не я смуче,а и захапва цялата пластмаса отдолу и се страхувам да не си изкриви захапката newsm78.Другия месец тръгва на ясла и ми се щеше вече да е без биба,че после ще е по-трудно Confused

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 20:52 от Gita

# 24
  • Мнения: 3 089
ох, и аз да питам.
дъщеря ми е на година и 4 м. (почти). уж си смучеше бинберона само при заспиване, а сега й виси в устата и през деня. както се вижда, бременна съм в 7-я месец и се чудя дали сега да направя някакъв напън да я отуча или по-натам. вече й се събра много стрес - да спи в отделено легло в друга стая (до преди месец спяхме в долепени легла в една стая), да създавам режим (след месец я пускам на ясла) - абе все стрес за нея, милата. давам си сметка, че сега ще затормозя поседните си 2 месеца от бременността си с рев, ако се опитам да махна биберона, а не ми се иска, защото и без това ми пуши главата от работа. но пък после ще съм с 2 бебета. оф, не знам. дайте акъл някакъв.
и като така и така нахлух в чужда тема, к'во да правя с гърнето. да го почвам ли, да не го ли почвам, кога да го почна. на тоалетна ли директно да крам, на гърне ли. ама не мога пък сега да се свивам на 2 по земята заради гърнето, а тоалетната изисква пък вдигане. или пък на лелките в яслата да оставя.
оф, сори, мила, че така ти нахлух в темата, ама вече луда калинка станах с тоя корем, това диване (най дъ уей, и сега, въпреки биберона, се буди х 3-8 пъти на нощ  ooooh!), бачкането и второто на път; баби няма наоколо. добре че поне гледачка намерих за 3 часа, че имаче съвсем тралалили щях да стана.
а, забравих да кажа, че петра не пие от шише с биберон, никога не е пила. нощем нищо не предлагам - само биберон. а ако реша да давам, няма как да й го налея в устата - трябва сламка да давам, а така ще се разсъни детето.
сори пак Rolling Eyes

# 25
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз пък ще използвам темата да ви попитам според вас дали е подходящо сега да скрия бибата на сина ми при положение,че много реве за нея,ама наистина много,или пък да изчакам още малко  Thinking?Притеснява ме това,че той не я смуче,а и захапва цялата пластмаса отдолу и се страхувам да не си изкриви захапката newsm78.Другия месец тръгва на ясла и ми се щеше вече да е без биба,че после ще е по-трудно Confused


Не я махай сега, особенно пък щом много реве за нея  Simple Smile Изчакай да тръгне на ясла и ще видиш, как децата копират едни от други. Сина ми спи без биба в яслата от месец и половина, а вкъщи от 3 дни.
Там вижда как по-големите деца не смучат биберони и лелките много лесно се справят с отучването на бибероните. А после в къщи става по-лесно, защото вече знае, че може да спи и без нея  Peace

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 21:06 от doniboni

# 26
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
ох, и аз да питам.
дъщеря ми е на година и 4 м. (почти). уж си смучеше бинберона само при заспиване, а сега й виси в устата и през деня. както се вижда, бременна съм в 7-я месец и се чудя дали сега да направя някакъв напън да я отуча или по-натам. вече й се събра много стрес - да спи в отделено легло в друга стая (до преди месец спяхме в долепени легла в една стая), да създавам режим (след месец я пускам на ясла) - абе все стрес за нея, милата. давам си сметка, че сега ще затормозя поседните си 2 месеца от бременността си с рев, ако се опитам да махна биберона, а не ми се иска, защото и без това ми пуши главата от работа. но пък после ще съм с 2 бебета. оф, не знам. дайте акъл някакъв.
и като така и така нахлух в чужда тема, к'во да правя с гърнето. да го почвам ли, да не го ли почвам, кога да го почна. на тоалетна ли директно да крам, на гърне ли. ама не мога пък сега да се свивам на 2 по земята заради гърнето, а тоалетната изисква пък вдигане. или пък на лелките в яслата да оставя.
оф, сори, мила, че така ти нахлух в темата, ама вече луда калинка станах с тоя корем, това диване (най дъ уей, и сега, въпреки биберона, се буди х 3-8 пъти на нощ  ooooh!), бачкането и второто на път; баби няма наоколо. добре че поне гледачка намерих за 3 часа, че имаче съвсем тралалили щях да стана.
а, забравих да кажа, че петра не пие от шише с биберон, никога не е пила. нощем нищо не предлагам - само биберон. а ако реша да давам, няма как да й го налея в устата - трябва сламка да давам, а така ще се разсъни детето.
сори пак Rolling Eyes



И теб ще посъветвам да изчакаш, докато тръгне на ясла  Peace
После като се адаптира там, и види, че по-големите дечица спят без биби, ще е много по-лесно да я махнеш  Simple Smile

# 27
# 28
  • Мнения: 2 757
ох, и аз да питам.
дъщеря ми е на година и 4 м. (почти). уж си смучеше бинберона само при заспиване, а сега й виси в устата и през деня. както се вижда, бременна съм в 7-я месец и се чудя дали сега да направя някакъв напън да я отуча или по-натам. вече й се събра много стрес - да спи в отделено легло в друга стая (до преди месец спяхме в долепени легла в една стая), да създавам режим (след месец я пускам на ясла) - абе все стрес за нея, милата. давам си сметка, че сега ще затормозя поседните си 2 месеца от бременността си с рев, ако се опитам да махна биберона, а не ми се иска, защото и без това ми пуши главата от работа. но пък после ще съм с 2 бебета. оф, не знам. дайте акъл някакъв.
и като така и така нахлух в чужда тема, к'во да правя с гърнето. да го почвам ли, да не го ли почвам, кога да го почна. на тоалетна ли директно да крам, на гърне ли. ама не мога пък сега да се свивам на 2 по земята заради гърнето, а тоалетната изисква пък вдигане. или пък на лелките в яслата да оставя.
оф, сори, мила, че така ти нахлух в темата, ама вече луда калинка станах с тоя корем, това диване (най дъ уей, и сега, въпреки биберона, се буди х 3-8 пъти на нощ  ooooh!), бачкането и второто на път; баби няма наоколо. добре че поне гледачка намерих за 3 часа, че имаче съвсем тралалили щях да стана.
а, забравих да кажа, че петра не пие от шише с биберон, никога не е пила. нощем нищо не предлагам - само биберон. а ако реша да давам, няма как да й го налея в устата - трябва сламка да давам, а така ще се разсъни детето.
сори пак Rolling Eyes


Не ти е лесно и на теб. На твое място не бих си създавала главоболия точно сега преди раждане да се мъчиш да отказваш от биба. Не че не може да пробваш де, току виж се оказало много лесно. Ама да не стане като при нас да си открие палеца и после отказване няма - номера с чуето го изяло не минава. Аз до ден днешен се опитвам да го науча на биба, ама не признава. Иначе на тази възраст всички си ходят с биби нон стоп и им няма нищо. За теб е важно да си почиваш и да събираш сили за раждането. За гърнето пак ми се струва много рано да я мъчиш. И без това ще имаш достатъчно стрес покрай почването на яслата. Създай  режим на детето, пък дори и с биба и си осигури спокойствие. Пък може в яслата да прихване нещо от другите деца. Въпреки че няма гаранция - ние нищо не сме прихванали до ден днешен, въпреки че като казах на даскалките в началото, че е злояд и бяха убедени, че там ще гледа от децата и ще яде. No chance - видяха, че не става, инатът си е инат.  Ама явно по-стандартните си прихващат едно от друго.  Ти вече си на края ама все пак имай предвид, че в яслите има кви ли не болести. И поради опасна за бременни шарка, която не съм карала, сега малкия си седи в къщи - казаха 6 седмици да не ходи след последния случай. Ама вече откачи в къщи за 3 и смятам да го пусна др седмица пък ще карам на късмет

# 29
  • Мнения: 3 089
благодаря за бързата реакция   bouquet
за биберона - и аз натам клоня, уж, в яслата леличките да й берат гайлето, ама много ме е яд като й виси това чудо в устата. и най-ме е яд, че последната седмица се пристрасти - когато имах най-много работа и не можех да й обръщам внимание. но какво да направя - или приемаш нова поръчка и идват повече парички или биберон, явно, е алтернативата. а и жената, която я извежда по разходки, не дойде тази седмица, та детето съвсем подивя, милото...
за шарките знам - затова ще я пусна, когато съм в 9-я месец, че тогава не е страшно и да прихвана - няма да повлияе на плода, а и секциото винаги може да се направи по-рано. мислях да я пусна от юни, тогава ще е по-топло, но ме притеснява да не реши, че яслата е наказание, повлияно от новото бебе, та затова април ще е.
за гърнето - е там вече нямам сили да се боря. иска ми се, но не мога да се накрам. купихме детска дъска за вц и сега самата дъска стои нон-стоп върху кенефа. гледам, че има някакъв напредък - ако сме забравили да я сложим, петра мучи и сочи в нея посока - явно знае, че 'това нещо' трябва да стои 'там', но толкова.
а режим уж направих - спи от 12.30 натам, както чета, че е е по яслите. тук поне се предствих като скопосна майка  Blush
мила, пак извинявай, че нахлух тук   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт