ttotov, само с едно нещо от първа точка не съм съгласна, иначе за другите и аз протестирам.
Аз пък съм за затварянето на училища в малките градове. ...
Интересна ми е позицията на учител,който подкрепя затварянето на училищата в малките градове?!?! Направете справка КОЛКО са били училищата в БГ през възраждането и ще попаднете на интересна информация.След това ще говорим за отговорност на държава,общество и семейство за възпитанието и обучението на децата ни.А за "кътането" на децата - отнася се само за децата на властимеющите и паралиите /казано по най-грубия начин/.Другите ги гонят и местят без проблеми,дори в големите градове.На мен лично ми е трудно да си представя как детето ми ще ходи в съседния град на училище още от първи клас.Не всички имат достатъчно възможности да се преместят в голям град,а и не е възможно.София вече е един огромен мръсен град ,който едва ли е най-доброто място за живот. Mr. Green
Didia, не съм за затварянето на всички училища, а на толкова, за колкото няма ученици.Не зная колко са били училищата през възраждането, но зная колко са били, когато съм била аз ученичка и сега пак са толкова, че и нови паралелки отварят. А учениците са два пъти, че и повече по-малко от преди. И не е вярно, че се кътат само деца на паралии и на властници. В моето училище няма такива ученици, няма и изгонени. А уверявам те, доста са с трудни характери и са си направо за изгонване, но никой не ги гони и отсъствия не им пишат.
Няма да се налага деца да ходят в друг град, но няма да има мъртви души и ще има ред - убедена съм. Всичко се прави с цел да си запазим работата ние учителите, но аз отдавна съм стигнала до извода, че е по-добре да са по-стегнати нещата, отколкото да имаме работа и да търпим такива безобразия.