ЧААТАЙ УЛУСОЙ 💣 "БЕЗМИЛОСТЕН"/"Gaddar" 💣 Проекти, колеги, приятели - Тема 11

  • 11 225
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 440

     Йоана, с удоволствие прочетох поста ти, а след това прегледах и това, което съм писала аз. И се стреснах - разсъждавала съм като майка на синове, която с нокти и зъби брани чедото си. Stuck Out Tongue Winking Eye Това не ме изненадва. Научих се да разбирам мъжката психика и да отстоявам техните позиции. Но ако вляза в обувките на Айдан вероятно също бих хвърлила пръстена и щях да бъда ядосана на Дахан.
     Харесвам гордите, независими и отстояващи позиции жени. Затова и образа на Айдан ми хареса, а Лейля не можах да приема не само визуално - не понасям мрънкащи и вечно недоволни от живота хора, които имат нужда задължително от бавачка, която да бди над тях. Лейля за мен беше точно такава, прояви характер само в акцията с Проповедника. Там показа твърдост и решителност.
    Но да се върна на Айдан. Заявката за нейния образ беше много добра, но актрисата в желанието си да ни поднесе един достоверен и пълнокръвен образ доста преигра в сцените със скандалите, а диалозите не отговаряха на това нейно крещене. Внимателно четях всички нейни реплики. И не мога да упрекна сценариста.
     Да, трябваше да има напрежение, трябваше да има съспенс, но до определени граници, а Сюмейе не успя да ги усети. Превърна се в махленска скандалджийка. В никакъв случай не казвам, че не е добра актриса. Напротив - тя буквално израстваше с героинята си и започна да я разбира, затова и по-романтичните сцени бяха доста впечатляващи.
     Айдан познава много добре Дахан. Те от години са заедно. И той е бил същият мълчалив и трудно споделящ чувствата си младеж. Не е станал темерут впоследствие, Айдан също не се е променила, но Дахан сякаш по-добре разбира чувствата на Айдан, а тя се опитва да го промени или по-точно желанието ѝ е да има мъж до себе си неотлъчно. Уж го приема такъв, какъвто е, щастлива е, че ще се омъжи за него, а в същото време поставя граници и диктува правила. Това не го разбирам. Или приемаш човека до себе си с всичките му недостатъци и положителни черти, или изчезваш от живота му и търсиш мъж, готов да е послушник.
    Нещо пак се отнесох, извинете ме!


"Gaddar", Епизод 17, Снимки Част 2 📷

# 16
  • Мнения: 1 113
Е няма защо да се извиняваш, за това сме тук да обсъждаме мнения и впечатления😊

Може и да имаш известно право, че актрисата е преиграла, ама нали все пак има нещо заложено като идея и й е написано, че се иска да пресъздаде? А и има режисьори...знам ли, ако не е била идеята да има крясъци, по-скоро биха го обсъдили по време на снимачния процес🤷‍♀️
Според мен точно така искаха да я пресъздадат- скандалджийка от махалата на Дахан, невъздържана, прибързана и ескалираща за секунда. За това и беше тая реплика за някаква жена в миналото, която тя набила (това от дюнерджийницата). Точно такъв образ мисля, че искат да изкарат, което на мен лично не ми допада особено. Но отново може би тук идеята е да изкарат двата образа обичащи се, но твърде различни един от друг, с твърде много недостатъци.
Тя можеше и да изкара крещенето малко по-премерено, но тук отново виждам недостатък и в заснемането. Освен, ако не е била точно това идеята им. Не знам, но беше прекалено, съгласна съм с теб. Виждала съм Сумейе ядосана в друга продукция и не е чаааак толкова яростна.
Също така съм съгласна и, че веднъж като е казала, че го приема такъв, следващите й действия изглеждат някак нелогични.
Но поставяйки се от позицията на жена, тя може би би го приела всякакъв, но това, че я пренебрегна, изолира и не я потърси няколко дни след предложението, я нарани доста. Очакванията на всяка жена, току що получила предложение за брак, са да има близост с бъдещия си мъж и да планират сватбата заедно. А той се правеше, че не й вижда позвъняванията. Много странно.
Истина е и, че тя би трябвало след толкова години да си го знае какъв е😀 Но това не изключва и факта, че беше наранена.
Общо взето, не мога да кажа, че тя е права, или, че той е прав в такава ситуация. Просто липсва комуникация, което трябва да е в основата на една връзка. И от двете страни.

И нещо от гримьора. Какво значи това, само може да се предполага🤷‍♀️



Нещо и от сторито на Онур:

Последна редакция: пт, 17 май 2024, 14:21 от YoanaIv.

# 17
  • Мнения: 14 440
Скрит текст:
Е няма защо да се извиняваш, за това сме тук да обсъждаме мнения и впечатления😊

Може и да имаш известно право, че актрисата е преиграла, ама нали все пак има нещо заложено като идея и й е написано, че се иска да пресъздаде? А и има режисьори...знам ли, ако не е била идеята да има крясъци, по-скоро биха го обсъдили по време на снимачния процес🤷‍♀️
Според мен точно така искаха да я пресъздадат- скандалджийка от махалата на Дахан, невъздържана, прибързана и ескалираща за секунда. За това и беше тая реплика за някаква жена в миналото, която тя набила (това от дюнерджийницата). Точно такъв образ мисля, че искат да изкарат, което на мен лично не ми допада особено. Но отново може би тук идеята е да изкарат двата образа обичащи се, но твърде различни един от друг, с твърде много недостатъци.
Тя можеше и да изкара крещенето малко по-премерено, но тук отново виждам недостатък и в заснемането. Освен, ако не е била точно това идеята им. Не знам, но беше прекалено, съгласна съм с теб. Виждала съм Сумейе ядосана в друга продукция и не е чаааак толкова яростна.
Също така съм съгласна и, че веднъж като е казала, че го приема такъв, следващите й действия изглеждат някак нелогични.
Но поставяйки се от позицията на жена, тя може би би го приела всякакъв, но това, че я пренебрегна, изолира и не я потърси няколко дни след предложението, я нарани доста. Очакванията на всяка жена, току що получила предложение за брак, са да има близост с бъдещия си мъж и да планират сватбата заедно. А той се правеше, че не й вижда позвъняванията. Много странно.
Истина е и, че тя би трябвало след толкова години да си го знае какъв е😀 Но това не изключва и факта, че беше наранена.
Общо взето, не мога да кажа, че тя е права, или, че той е прав в такава ситуация. Просто липсва комуникация, което трябва да е в основата на една връзка. И от двете страни.

И нещо от гримьора. Какво значи това, само може да се предполага🤷‍♀️


Нещо и от сторито на Онур:

    Мисля си, че наближава края на сериала. Хем ми се иска да свърши, хем не ми се разделя с героите. А дискусиите ни подсказват, че на всеки един от нас сериалът е направил впечатление.
     Наистина едни харесват едно, други - друго, но равнодушни няма, а коментарите ни са пъстри и многопластови. И това е най-хубавото. Всеки един от героите и сюжета като цяло ни е докоснал, развълнувал и накарал да се замислим върху отделните детайли.
     Да, вижданията и отношението ни е различно, но това е и целта на всяка творба. Не мога да си представя, че ще гледам сериал и само ще ахкам, "припадам" от удоволствие и ще ръкопляскам. Такъв сериал мога да си напиша аз за лично "ползване". Stuck Out Tongue Winking Eye Докато сценаристите създават творба, пречупена през техния поглед, отношение и виждане по конкретен въпрос. Влагат своите емоции и отношение към света, разкрито чрез събирателните образи, които ваят.  
     Нормално е някои да харесват творбата, други да са недоволни и да отправят упреци и препоръки. Но да си въобразяват, че техните идеи са по-велики от перото на твореца ми звучи несериозно. Че то ако е така всички ще се сурнем да пишем сценарии, ама по-лесно е да гледаме, да дирим кусури и да отричаме. Когато критиката е градивна се приема, обаче заядливите коментари, непрекъснатите повторения и желание за себеизтъкване предизвикват усмивка и съжаление.
    Доволна съм, че в темите, в които пиша и следя няма такива клакьори.  
    Благодаря ви, момичета! Удоволствие е да споделям с вас личното си мнение, без притеснение и страх, че някой непрекъснато ще ме реплекира и цензурира.
   Остават няколко часа до новия епизод! Очаквам го с нетърпение...
   Още снимки от сета. Чачо ме изненадва! Толкова фотки с фенове направи, че чак се чудя това той ли е?!  Да не е изпратил дубльора да се снима вместо него?! Joy






# 18
  • Мнения: 1 113
Абсолютно съгласна✌️
Обичам да си дискутирам, да се аргументирам, но без да налагам и да ми се налага нищо😉 В крайна сметка, всеки си е прав за себе си. А идеален сценарий няма нито на екраните, нито в реалния живот🫶

Още малко от фенове. Ако някой има време за визуализация 🙏

https://twitter.com/cagatayyfanclub/status/1791463618082435359?t … TneopsYcH71g&s=19

# 19
  • Мнения: 592
Ергюн е махнал историята . Явно не е трябвало да издава тази информация.
Качвам един прекрасен млад Чачко .


Тази жена ,как намира всички актьори?!Виждала съм много нейни снимки ,ходи по сетовете и има много кадри с известни актьори.

Последна редакция: пт, 17 май 2024, 17:46 от diana_atanasova55

# 20
  • Мнения: 14 440
Много ми хареса този колаж. Откраднах си го от рускините.

Скрит текст:
Абсолютно съгласна✌️
Обичам да си дискутирам, да се аргументирам, но без да налагам и да ми се налага нищо😉 В крайна сметка, всеки си е прав за себе си. А идеален сценарий няма нито на екраните, нито в реалния живот🫶

Още малко от фенове. Ако някой има време за визуализация 🙏

https://twitter.com/cagatayyfanclub/status/1791463618082435359?t … TneopsYcH71g&s=19
     Веднага визуализирам. Дахан за момента ми е по-важен, а приятелите ще ме почакат в кафето.
     Диди, мисля си, че имат познати от екипа, които им казват локациите, на които ще снимат и те отиват. Не вярвам случайно да са се озовали на снимачната площадка.
 

     
И още снимки от епизод 17:















# 21
  • Мнения: 1 113
Ергюн е махнал историята . Явно не е трябвало да издава тази информация.
Качвам един прекрасен млад Чачко .

Тази жена ,как намира всички актьори?!Виждала съм много нейни снимки ,ходи по сетовете и има много кадри с известни актьори.

А аз се чудех защо вече не я виждам никъде в Туитър😀
Аз вече не ги знам коя коя е. Имам една в Интаграм и тя обикаля дизитата. Ако го правеха със заплащане, тези жени щяха за са милионерки от обикаляне по сетове😀

     Веднага визуализирам. Дахан за момента ми е по-важен, а приятелите ще ме почакат в кафето.

Благодаря🌹🌹🌹

От стори на Селин с 3ти трей:


И нови от Сумейе с надпис "Черно кафе, черно-бели снимки и аз в кухнята...това е всичко"


# 22
  • Мнения: 592
Момичета ,аз напълно изключих ... Вчера ми беше много натоварено ,днес отново училище и т.н. Благодаря ви за наистина прекрасните и креативни пожелания . Искрено благодаря и се извинявам ! Бъдете живи и здрави всички ,радвам се ,че сме тук и споделяме страстта към най-красивия темерут ! Извинявам  се много !

Фикрие е готова за "ринга".

# 23
  • Мнения: 14 440

     Ааа, Диди, извинението тук върви с чаша вино. А на нас ще ни е особено необходимо тази вечер. Чака ни доста интригуващ епизод.
     Изобщо не се притеснявай, ти с удоволствие ни почерпи виртуално и ние от сърце те поздравихме. По-важно е да си изкарала добре на рождения си ден, да си жива и здрава, и да продължиш да мечтаеш. Може пък да ти се усмихне съдбата и в най-неочаквания момент да срещнеш любимия темерут.
    Йоана, не разбрах? В сценарния екип и жена ли има? Загледах се в тази снимка. Стана ми любопитно - Коркут и Лейля много близки са си станали. В кухнята, с продуктите, вечеря ли стягат. Виж ти, дали Лейля няма да мине в отбора на лошите, или ще "опитомява" жестокия Коркут...


     За баланс да сложа Бусе и въпроса, който задават рускините:
Цитат
📸 Бусе Мерал през обектива на нейния приятел Баран Бюлюкбаши.
❓ Лейля спря ли да ви дразни след епизод 16?





# 24
  • Мнения: 27 996
Дианка Hug разбираме те няма защо да се извиняваш.
Как ме е яд че изпуснахме момента да видим най красивият темерут реално и да ни се усмихне и да му се порадваме, както умеем.

Вчера и днес си скъсах нервите докато оправя заглавната страница на новата тема имаше и технически проблеми. Останаха неща, които заслужават да са там поне успях да доведа до архива и завърша темата.

Братовчеда Муса се е разхубавил ген е товааааа 
Като видях фотото без да чета кой е разпознах братчеда..
Чаатай няма кой да го надмине по красота сексапил и харизма.
Този човек  е докоснат от звездите и от Господ не само по красота и с много таланти.

Дружки , вие оформяйте карето за онлайна аз ще ви наглеждам и чета. Епизода ще е наситен с вълнение екшън и лек хумор и любов. Това най много харесвам в Гаддара..
Финала на сериала наближава гримьора издаде, но го скастриха и изтри написаното.
Явно ще е от 20 епизода или малко повече.

Последна редакция: пт, 17 май 2024, 21:05 от femmi2

# 25
  • Мнения: 1 113
Еми, аз мисля, че ви бях писала преди за Селин и бяхме си говорили даже тогава за нея. Когато се присъедини към екипа. Това беше преди някъде 3 епизода мисля, но  не съм сигурна.


Тя също е част от екипа.

Иначе за Лейля- мен си ме дразни по принцип, но ми хареса как я пуснаха в екшъна последния епизод. Много работят върху нейния образ и цялото действие го въртят около нея. Което не е лошо, де, но примерно тоя момент с мустаците...на мен ми беше като от детската градина. Много беше незряло това, което показаха. Иначе момента със залавянето на проповедника беше добре измислено.
Интересно ми е сега тя за какво се бори? Иска да спечели Дахан ли? Или прави всичко от доброто си сърце? Дали все още има надежди да е с него и да се опитва да го спечели? Не я разбирам много.

Иначе те в резюмето дадоха, че с Куркут ще ходят на вечеря. Той искал да я провери и тя прави нещо, с което той се убеждава, че не може да й има доверие. Според мен той просто иска да я използва. Ама да видим.
На мен Лейля си ми е чисто излишна като образ след като намериха компютъра. Не я разбирам вече ролята й, нищо повече.
Бусе е сладка, с права коса й отива повече. Като актриса не ме впечатлява, но е сладка.

Момичета, аз сега се прибрах и започвам нещо да правя за вечеря, че моето дете бая гладно😀🥣🍲🥘
Лаптопа си е включен, само малко по-късно може да се включа в обсъждането🫶

# 26
  • Мнения: 14 440



     Йоана, благодаря за пояснението. Нямам идея как съм пропуснала този момент с новата сценаристка. Но нищо, сега вече знам, че има и друг сценарист. По-добре късно, отколкото никога - та и при мен. Stuck Out Tongue Winking Eye Можеше да свърши сериала и аз тогава да разбера, какъвто съм заплес.

# 27
  • Мнения: 2 794
Привет! Hug Готова съм и чакам новия епизод. Heart  Приятно гледане и коментиране!

# 28
  • Мнения: 14 440
Пипи, драго ми е, че отново сме заедно.

Приятно гледане, момичета! Започва след 3 минути!

# 29
  • Мнения: 2 794
Започна, докато Дахан, Мюдюра и Курт умуват, Коркут се появи при Екбер и намислиха интригата. Сега при Енвер ще получат задачата. Ох, как ще разберем загадките какви са?

Общи условия

Активация на акаунт