Изгаряне на дете 2г от гореща вода

  • 1 327
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 842
+1 следвайте съветите на лекаря, не мокрете излишно, по-свободни дрехи и мазане само с нещата от  лекаря. Съсредоточете се над правилното лечение, за да няма усложнение и не мажете с нищо странично.

След преглед съм сигурна, че ще Ви предпише следващ крем. В наши дни поне има много и различни, а лекарите имат наблюдение и върху ефективността им.

# 31
  • Мнения: 333
Здравейте,

Дъщеря ми се изгори, крак и ръка с гореща вода.Да знам най-лошата тъпа майка съм, не успях да я предпазя.Има огромни мехури, лекар посъветва дефлавол и дермазил, мажа я 2пъти на ден.Ужасно ме е страх да не би да останат белези, момиченце е, ще си счупя тъпата кратуна ако това се случи.Моля, ако някой е чувал или знае за последствията, много моля споделете.
Изгарянето е процес в който кожата и подлежащите слоеве са нарушават и те не могат да се лекуват. Всичко изгорено ще се подмени с нова тъкан. Студената вода намалява увреждането на подлежащите тъкани и е много важна в първите минути, като намалява температурата и така намалява разпространяването на травмата.
Няма вълшебен крем който лекува. Трябва време за да израстне нова кожа на мястото на увредената. Наблюдавайте за бактерялна инфекция и се успокойте. Бебетата имат невероятна способност за  регенерация и ако не е засегната подлежащата тъкан на кожата няма да остане белег. Надявам се водата да не е била в контакт с кожата дълго време. Даже и при високи температури на изграяне ако действието е кратко, не би трябвало да има сериозни увреждания на тъканта в дълбочина.
Успех.
Благодаря за отговора.Имате ли представа колко време би трябвало за да се разбере дали ще има белези?
5 минути на студена вода е било повече от достатъчно. Бебето има тънка кожа и ако охлаждате прекалено ще стане обратния ефект. Не мислете за белега. Наблюдавайте раните. До тяхното зарастване не ползвайте мазила без препоръка от лекар. Кремове и мазила не трябва да се ползват при открити рани.  Ако ви е преписан антибактерялен крем или пудра, ще е достатъчно в началото. Никой не може да ви каже на този раннен етап дали ще останат белези. До месец ще може сама да прецените как заздравява изгореното. Както повечето хора са отговорили с времето повечето белези изчезват.

П.П. Мехурите щяха да се появят даже и да закарате детето на лекар. Студената вода намалява травмата но не може да лекува вече травмиранта кожа. И да бяхте отишли веднага на лекар нямаше да има особенна разлика ако говорим за мехурите. Не е имало много какво повече да направите. Постъпили сте разумно.

Последна редакция: нд, 19 май 2024, 19:26 от RoninBG

# 32
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Стига се шашардисва с тези белези, де. Вероятно няма да останат или ще са пренебрежими. Все пак са по ръце и крака, не на челото, дишай.
Синът ми миналата година хвана горещия тиган с ръце, имаше мехури на палеца и показалеца. Няма белези в момента. Преди няколко години пък аз паднах с тротинетката и си свалих кожата от рамото, имах бая голяма рана и няколко години стоя светло и набиващо се на очи петно като изгорено. В един момент спрях да му обръщам внимание, сега от любопитство погледнах - няма го Laughing Пък съм дърта жена. При дете още по-бързо ще изчезне.

# 33
  • Мнения: 106
Благодаря на всички ви!След време ще пиша за да кажа какво се е случило и дали всичко я заздравяло.

# 34
  • Мнения: 106
Здравейте, обели се коричката и на крака и на ръката и, и отдолу кожичката е добре.Божеее, бях се шашнала.Когато писах поста беше точно след деня, когато се случи и всичко изглеждаше ужасно зле.Сега вече съм сигурна,че няма да остане нито следа, до 3-4 дни изглежда ще сме като нови.Благодаря ви за всички съвети и подкрепата!

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 14:53 от Silv18

# 35
  • Мнения: 842
Всичко ще е наред 🤗 Попитайте лекар , ако имате последващ преглед, за някакво кремче, да поддържате кожата мекичка, хидратирана.
Скрит текст:
(дефламол също е мн хубав, аз след инцидвнта остатъка го ползвах да си мажа устните  всеки път като бяха напукани от студа и мн бързо се успокояваха и регенерираха)

Общи условия

Активация на акаунт