Демоде ли са чамовите мебели?

  • 10 481
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 893
Какво значи демоде. Вратичките от МДФ лак са много модерни, но на мен са ми супер противни. Важно е какво ти харесва на теб. Има прекрасни мебели от чам и особено от орех и дъб, но са доста скъпи. По магазините се предлагат предимно боклуци, което е жалко. Защото дървото е не само по- топло, но и далеч по- безвредно от ПДЧ, МДФ, ПВЦ и т.н.
Защо според теб ПДЧ и МДФ са на мода. Ами по- евтино е, по лесно се работи и следователно по-често се поръчва- и ето ти мода.

# 16
  • Мнения: 2 768
Защо според теб ПДЧ и МДФ са на мода. Ами по- евтино е, по лесно се работи и следователно по-често се поръчва- и ето ти мода.

ПДЧ, да, по-евтино е, но един фурнирован МДФ с естествен фурнир или fine line фурнир може да бъде на цената на някои видове масив, а от чама - в пъти по-скъпо!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 248
Според мен създават топлина и уют, въпреки че са ефтини. Аз  имам една чамова секцийка в трапезарията и ми се струва много сладка.

# 18
  • Габрово
  • Мнения: 336
Демоде е начина им на обработка от едно време - бели и лъскави. Сега може така да се обработят, че да са много красиви. Но чамовата дървесина е мека и бързо се износват мебелите от нея при интензивно ползване.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
И аз не ги харесвам, не бих си купила в никакви цеветови вариации  Naughty

# 20
  • Мнения: 221
Виждам, че повечето от вас смятат, че мебелите от чам са демоде или грозни.
Пуснах темата, защото миналата година настоях да купим такова обзавеждане за спалнята. Харесваше ми, боядисахме стените в цвят, на който мебелите изпъкват и създават много приятна атмосфера. Днес обаче с мъжа ми ходихме до един мебелен магазин и той хареса едно спално обзавеждане и каза, че съжалява, че ме е послушал да вземем чамови мебели и скоро ще ги сменяме. Стана ми малко криво, че няма какво да се направи вече. Хем не ми се маха старото обзавеждане, хем и на мен спалнята, която видяхме ми хареса много повече и сега ми е едно кривооо

# 21
  • Мнения: 505
като ви чета постингите се ИЗПРИЩВАМ  Sick... ама как само сте се събрали предимно ЧАМОМРАЗКИ,  ooooh! за да пишете в темата... Crossing Arms Naughty Crossing ArmsАЗ ПЪК СИ ГИ ХАРЕСВАМ..ПРИ ТОВА ГИ ИМАМ В ИЗОБИЛИЕ В СЕГАШНОТО МИ ОБЗАВЕЖДАНЕ, КОЕТО МИСЛЯ ЧЕ НЕ МЕ ПРАВИ НЕМОДЕРНА  newsm78 ВЪПРОС НА ЛИЧНО ВИЖДАНЕ И ВКУС... А И ТАКИВА ИЗЖИВЯНИ СПОМЕНИ ИМАМ С ТЯХ, ЧЕ НЕ БИХ ГИ ЗАМЕНИЛА, ЗА НЯКАКВИ СИ МОДЕРНИ ПДЧ и МДФ  #Crazy

# 22
  • Мнения: 1 485
И аз мисля,че са малко вече демоде,но пък който вече ги има какво да ги направи? newsm78
Е, то пък не става всяка година нови!

# 23
  • Габрово
  • Мнения: 336
wily, по-спокойно, де!  Peace
Никой не напада твоите мебели, вкуса ти, теб. Много ясно, че всеки си харесва даден тип мебели. Но е факт, че има мода и в обзавеждането. Никой естествено не иска да ти наложи да я харесваш, както и ти не може да искаш всички да харесват твоите мебели.  Peace

# 24
  • Мнения: 4 546
И аз мисля,че са малко вече демоде,но пък който вече ги има какво да ги направи? newsm78
Е, то пък не става всяка година нови!

правят ги. и се продават. майка ми работи точно до магазин за чамови мебели и казва, че лятото товарят поне по 1-2 камиона мебели дневно за разнос.
wily , разбира се, че всичко е въпрос на вкус. и важното е на теб да ти харесва как е обзаведена къщата ти. на мен лично чамовите мебели , независимо дали са светли или не, ми докарват малко на "кънтри стил" и не ми харесват. е, това не значи, че на друг не може да му харесва  Wink
Защо според теб ПДЧ и МДФ са на мода. Ами по- евтино е, по лесно се работи и следователно по-често се поръчва- и ето ти мода.

ПДЧ, да, по-евтино е, но един фурнирован МДФ с естествен фурнир или fine line фурнир може да бъде на цената на някои видове масив, а от чама - в пъти по-скъпо!

холната ни маса е такава и изглежда страхотно . въобще не може да се сравнява с ПДЧ или МДФ. ама е много скъпо и нямаше как мебелите да са ни такива. просто масата се предлагаше само в такъв вариант. все пак става въпрос и за пари  Money Sad

# 25
  • Мнения: 3 971
Мебелите от чам много бързо здават багажа

# 26
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Дами, аз си пиша ей така, ама част от вас правят ли разлика между цвят чам и материал с търговско наименование чам?
Чамът е евтин, недобър материал, за който не бих си дала парите. Цветът на чама е друго нещо, ако му харесва, ако не конфликтува в жилището, що човек да не си го сложи

# 27
  • Мнения: 3 164
Не ми харесва, макар че кухненските шкафове са такива(но бяха бели в началото, потъмняха с времето и по-се ядва Wink) бебешкото легло също е от чам и към него има шкафче-ами вече не ги харесвам Simple Smile виж , масива е друго нещо, но за него трябва пространство Sunglasses

# 28
  • Мнения: 3 251
Демоде е начина им на обработка от едно време - бели и лъскави. Сега може така да се обработят, че да са много красиви. Но чамовата дървесина е мека и бързо се износват мебелите от нея при интензивно ползване.
Харесвам ги и ги предпочитам пред МДФ или още по-лошия вариянт ПДЧ/пак зависи за какво обзавеждане е/, но Nusha е написала това , което ме спира/ след като се захабиха страшно бързо столовете за кухнята/.

# 29
  • Мнения: 1 893
ета, аз имам предвид масовото ПДЧ и МДФ, а не луксозни изпълнения  Wink
Чам е общото наименование на материала от иглолистна дървесина- има както откровен боклук, така и много добър. Естественият цвят е светъл, но при лаковете, които се продават днес, може да стане какъвто пожелаете и само професионалист би различил от какъв материал е. Но това се прави по поръчка и не е по джоба на всеки.

Общи условия

Активация на акаунт