Скъсена шийка.....много ли е опасно?

  • 5 267
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Аз също съм със скъсена шийка на матката и в 7-ми месец лежах една седмица на системи в болница.За съжаление болките почти не са спряли,но продължавам с магнерот и папаверин,лежа почти постоянно - надявам се да помогне.И аз доста се притеснявам, защото знам, че това може да доведе до преждевременно раждане...
Но ти,ако трябва да полежиш на системи,няма какво да се колебаеш-все пак лекарите знаят най-добре.
Успех и стискам палци всичко да бъде наред!  bouquet

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И моята се скъси в 6 месец, имах и разкритие 1 см, лежах в болницата 20 дни на системи, пих Магнерот, Гинипрал, биеха ми Спазмалгон и Папаверин, имах подготвителни контракции абсолютно безболезнени. Като влязох в 8-я ме изписаха и лежах в къщи, продължавах да пия хапчетата. Родих на 3 ден от 37 г.с. - в общи линии на единия ден станах от леглото, спрях всички хапчета, ходих до 1-2 магазина и на другия ден родих. За опасното е опасно, но с лежане и хапчета положението се удържа.

# 17
  • Мнения: 545
здрасти, аз съм с 80 % скъсена шийка на матката още от началото на седмия месец - имам болки като твоите в кръста и корема. Изписаха ми магнерот по схема, който спрях преди два дни и шест дни преди около месец слагах Профенид пак по препоръка на доктора. Освен това трябва да се лежи, никакви разходки, минимум домакинска работа. Бях се изплашила като теб, но сега съм в средата на 37 г.с. и още не съм родила, а вече няма опасност за недоизносено бебе. Нищо чудно да си дочакам термина  Simple Smile Така че спокойно, вдигаш се на трупчета, гледаш телевизия, някой друг ти пазарува и чисти у дома и така. Много е досадно, но се налага. Успех! Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 616
.......Почивай повече, не двигай нищо тежко , внимавай със слизането по стълби, не подкачай, ако можеш прекрати качването в градския транспорт

И аз съм със скъсена шийка, но никой не ми е казал да е опасно. Само да внимавам повечко и да не забравям, че съм бременна все пак. Следвай горните съвети и всичко ще е наред!!!!! Peace

# 19
  • Мнения: 574
не е опасно,пази се повече и никакви натоварвания

Общи условия

Активация на акаунт