Благотворителност, благодарности и други деяния :-)

  • 60 750
  • 1 192
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 3 835
Подкрепям смелите идеи. Peace

Искрено се надявам, че през седмицата ядат манджа с месо и супа. По външния вид на децата, на човек му е трудно да повярва в последното, но теориите са, че изостават физически не заради недохранване, а заради липсата на любов. Tired

# 1 126
  • Мнения: 1 843
... теориите са, че изостават физически не заради недохранване, а заради липсата на любов. Tired

Извинете, че се намесвам непоканена, но "теориите" са, че И затова, и най-вече затова изостават в много аспекти. Дъщеря ми има доста странно отношение към храната, но няма да ви отегчавам защо и как, с една дума почти не се храни, но за година и половина тя от дете с ръста на двегодишно, когато беше на 4 г, сега е по-едра от връстниците си.

20 см. височина
почти 10 кг. тегло
6 номера обувки

И не е, защото е преяла. Не обича месо, риба и доста зеленчуци. Остави теориите. Не е редно да подмяташ така наизуст, тези деца там, вие няма да ги видите никога в истинското им състояние на дух, интелект и емоции, докато не попаднат в семейна среда.
Хубаво сте решили, храната е важно нещо. За да нахраниш духа, първо трябва да се нахрани тялото. Само дето първото се храни доста по-трудно.

# 1 127
  • Мнения: 3 835
20 см. височина
почти 10 кг. тегло
6 номера обувки

За година и половина! Не мога да си представя си колко усилия ти е коствало.

Дъщеря ми се роди много, много мъничка, поради еди какви си причини, няма да ви занимавам. Когато се прибрахме в къщи и остана на моите грижи, точно по аналогичен начин започна да наддава с бясна скорост. За отрицателно време надмина връстниците си и продължи да едрее и расте. Лекаря ни изпадаше в ужас от страх да не развие рахит. Та той ми обясни случващото се така: Поради конкретни причини детето е било лишено от необходимите му обстоятелства за да се развива пълноценно. В момента, в който попадне в добрата, подходяща среда, бъде хранено, обгрижвано и обичано, организма му моментално реагира на новите условия и бърза да навакса изгубеното време и да изпълни генетично заложената му програма от природата. Интересното в случая е, че същото, което се случи с моето бебе, се случва с детето на Петя, далеч по-голямо, вече на 4 г..Невероятно е.

Прави си за духа и тялото, точно за това се стараем и се опитваме да наблегнем преди всичко на заниманията, игрите и контакта с децата, индивидуален, до колкото е възможно. И да помогнем за намирането на специалисти за индивидуална работа с децата, особено с децата с по-изявени проблеми, увреждания, характеристика на всяко дете, с-ние, проведени занимания, насоки за бъдещи такива и т.н...Писала съм по-напред в темата подробно за това и утре имаме среща по този въпрос. В единия дом няма проблем с материалната храна, там наблягаме основно на духовната Grinning, но в дом 7, ето попадаме на странни неща, няма как да не ни впечатлят и да не вземем отношение. Заниманията и игрите с децата са си едно на ръка, но от месеци в почивните дни ядат сутрин, обед и вечер филии с маргарин. Няма как да не ни притесни този факт.

# 1 128
  • Мнения: 639
Момичета, в Зона Б5 вече изграждат купола на цирк Балкански - ще гостува от 4 април. Може да се опитаме да организираме едно посещение за децата - от дом 7 или от Драгалевци, или евентуално от двата... newsm78 Ще се опитам тия дни да разбера от колко часа са представленията.

# 1 129
  • Мнения: 639
Днес минах през цирка - представленията са дневно от 16.30 и вечерно от 19.30. Цената на билета за деца е 6 лева, за възрастни - от 8 до 15 лева в зависимост от мястото. Питах дали ще ни направят отстъпка за група деца - казаха "не". В момента, в който обаче разбраха, че децата са от дом за отглеждане на деца, лишени от родителски грижи, нещата се промениха - дадоха ми телефона на шефа им, господин Балкански, да говорим с него, защото по принцип в такива случаи можело билетите да са безплатни!  bouquet
Еми, ти си по-запозната с нагласите на директорките - кажи какво мислиш: 1. дали ще са удобни часовете (следобедното представление специално, то за вечерното и дума не може да става) с оглед режима на децата; 2. представлението е доста дълго - 2 часа и половина с антракта, тоест от 16.30 до 19.00 - дали ще издържат децата толкова време newsm78. Оставям ви да мислите... Иначе самото представление предполагам, че ще е много хубаво - с дресура на лъвове, тигри, камили, змии, пума и т.н. - много животни ще има...

# 1 130
  • София
  • Мнения: 3 124
Представленията на цирк Балкански са много хубави, гледаме ги редовно, когато идват при нас в Младост 3.
Чудесно е, че има шанс г-н Балкански да прояви разбиране за билетите на децата!

На мен идеята много ми харесва, само че според мен е задължително да сме повече хора, защото представленията обикновено са много посетени, при влизането и излизането от цирка става голяма навалица, в антракта също, а отговорността е голяма. Мисля, че на човек трябва да се падат по 2, най-много 3 деца, за да сме спокойни, че ще можем да ги опазим и да ги следим.

# 1 131
  • Мнения: 3 835
Супер е идеята за цирка! Hug

То няма избор, следобедното представление ще бъде. Ще трябва и с директорите да обсъдим дали ще издържат децата 2 часа на едно място. Ще мислим.

# 1 132
  • София
  • Мнения: 2 210
Габи, моля те пусни ми телефона на г-н Балкански, в понеделник да му звънна, да имаме информация колко би ни струвало такова нещо, после проверяваме транспорта- дали от общината ще се съгласят да ни го отпуснат до 19.30 и после-директорите....

# 1 133
  • Мнения: 5 228
Мацки, желаещи за събота за Драгалевци?

# 1 134
  • Мнения: 3 861
Еми, звъня ли в цирка???
Мисля си, че може да се поемат билетите от общите пари...

# 1 135
  • Мнения: 223
За събота - един брой, в колко часа се събирахме? Обещала съм да занеса лак за нокти на Детелина и неизвестен брой коли за няколко момчета...дали им позволяват, т.е. дали е разумно да и занеса лак? Трябваше май да питам Албена, ще го взема, пък ще видим на място...
За цирк също съм на линия, имам и още хора предвид за придружители, но ще ми кажат твърдо, като знам за кой ден говорим.

# 1 136
  • Мнения: 3 835
Втори брой! Grinning

Подробности ще пиша по-нататък. Най-вероятно ще сме навън, мислете в тая посока. тебешири, топки, въженца............................

# 1 137
  • Мнения: 158
ами питай Албена ,но знам със сигурност ,че няма да е ново за тях.
 Embarassedаз май няма да мога .
ще се радвам ако мога да помагам ,временно дистанционно.

# 1 138
  • Мнения: 3 861
Аз засега съм пас за събота, ако нещо се промени, Тео, ще ти звънна

# 1 139
  • Мнения: 3 835
ще се радвам ако мога да помагам ,временно дистанционно.

Вземи изплюй камъчето де! Кога ще ни зарадваш с хубави новини? Heart Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт