Благотворителност, благодарности и други деяния :-)

  • 60 785
  • 1 192
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 3 835
Момичета, утре в 10 ч. пред Чичовци, който желае да прави мартенички с децата, да заповяда. Досега съм се разбрала с Тита. Днес говорих с директорката, страшно ни е харесала мартениците. Даже възпитателките бяха на курс по правене на мартеници, гледали от нашите, кое как се прави. Laughing Потвърди, че от Технополис щели да им ги купят и с парите щели да си купят гладачна преса. Каза и, че е прочела проекта и е много, много добър, беше впечатлена. Hug

Та много хубава и полезна работа свършихме, хем децата се учат на мартенички, хем ще помогнем на дома да си купят нещо полезно. Пишете за утре.  bouquet

# 826
  • Мнения: 3 835
За събота, аз мисля, че никак няма да е лошо да се отиде до дом 7, но и аз в събота не мога. Обаче няма проблем според мен, достатъчно е да има един, който е ходил и знае къде е дома. Еми ще се е уговорила с Иванова, ще купя и ще я дам на някой преждата за мартеници, и малко ножички (че тия не режеха), ще разпечатате малко картинки за оцветяване. Ще ви дам фулмастри и моливи (нали купихме) и програмата е готова. А после през седмицата аз мога да отида с някой.

# 827
  • Мнения: 223
Аз съм мноого съгласна -  за събота в дом 7; освен това днес взех картинки от пустинна роза за оцветяване, а и от предишни пъти имам още русалки май и други такива, пак разпечатани за оцветяване. Но мисля, че правенето на мартеници също ще им хареса. Така че...има ли желаещи?

# 828
  • София
  • Мнения: 2 210
На мен сърцето вече ме боли за децата и съм си пуснала отпуск петък следобяд, така, че сигурно към 16.30-17 ще ида за около час до дом7. Кажете за събота колко хора ще ходят , за да се разбера с Иванова Simple Smile
Днес в офиса правим мобилна акция за кръводаряване-в смисъл ще идват от центъра на място. Вербувала съм над 20 човека да дадат кръв, за да може после да си дадат двайсетте вафлички за децата Simple Smile, като се има предвид, че има доста мъже, които ще се изплашат и няколко човека, който ще върнат заради мед.показания, разчитам да останем поне десет "читави", което са си 200 вафли  Joy Joy Joy Та утре ще ги нося Simple Smile

# 829
  • Мнения: 3 835
Еми, като говориш с Иванова, направо се разбирай за някоя от следващите съботи, да водим децата в театър Възраждане. Кажи ми дата и аз да се обадя в театъра и да го организираме.

Децата нали бяха болни, дали пият витамини? Знам, че май не можем да им купуваме лекарства, ама питай все пак.

# 830
  • Мнения: 3 835
Направо ще звънна да питам за интересна постановка за 1 март. Кой по-добре от артистите ще се направи на баба Марта, пък и ще изведем децата.

# 831
  • Мнения: 488
И аз в събота ще дойда. Имам картинки за оцветяване. Ще купя и моливи. Ако  може да им вземем витамини на децата ще е чудесно, ако не то да се разберем кой какви  плодове да вземе и по колко.

# 832
  • Мнения: 639
И аз мога в събота за №7. Ще взема мандаринки, рисунки за оцветяване и книжки да четем. Срещата пак на магазин 345 ли да я направим?

# 833
  • Мнения: 158
аз  ще дойда.Може ли да ми помгнете с информация,относно колко са децата ,колко са големи(все пак съм новобранец,днес малко сгафих,а не мога да се справя с времето да изчета всичко назад,макар да полагам усилия)
днес бяхме с Тео и с малките рисувахме ~оцветявахме  кокиче,пеперуда и къщичка,а с големите Снежи,Любчо,Детелинка,Силвия,Симонка ......правихме  мартеници,Любчо направи САМ мартеничка и то хич не беше лесна,Тео каза че само му е казала,всъщност тя ще ви разкаже и така стана време за обяд....

# 834
  • Мнения: 3 835
Тита, 26 са децата, от 3 до 7г. Днес съм много доволна, мартеничките, които направихме, ги направиха почти изцяло децата, а това си е невероятно постижение. Бяха запомнили всичко от миналия път и работиха с голямо удоволствие. Ножиците са им голяма слабост и това беше проблем малко. Много е трудно да ги спечелиш и накараш да се концентрират и да задържат вниманието си. Но пък много, много искат да могат и да се справят. Този път беше по-лесно от събота, вече помнеха от миналия път. Много  бързо усвояват. Кирчо, мисля че него има предвид Тита, ме изуми. миналия път съвсем малко поседя при нея, да гледа как се правят Пижо и Пенда, аз му дадох със съвсем друга идея да подреди едни кончета и той миличкия, без никой да му помага, съвсем самичък, там на съседната маса беше направил Пенда. Иначе направихме най-различни мартенички, този път са малко по-арт Laughing, понеже участието на детските ръчички беше много по-голямо.  Първо се качихме при малките, опитахме да направим картички с кокиче и мартеничка, много трудна работа, те не могат да държат молива. Всички искат да награбят колкото моливи може повече. Много работа трябва с тях. предимно оцветяване на картинки, с цел да държат молива и да разпознават цветовете. Моливите трябва да ги държи една от нас и всеки да иска цвят от нея, хем да не се карат, хем да ги учат. Rolling Eyes

# 835
  • Мнения: 4 138
На мен сърцето вече ме боли за децата и съм си пуснала отпуск петък следобяд, така, че сигурно към 16.30-17 ще ида за около час до дом7. Кажете за събота колко хора ще ходят , за да се разбера с Иванова Simple Smile
Днес в офиса правим мобилна акция за кръводаряване-в смисъл ще идват от центъра на място. Вербувала съм над 20 човека да дадат кръв, за да може после да си дадат двайсетте вафлички за децата Simple Smile, като се има предвид, че има доста мъже, които ще се изплашат и няколко човека, който ще върнат заради мед.показания, разчитам да останем поне десет "читави", което са си 200 вафли  Joy Joy Joy Та утре ще ги нося Simple Smile

emi, опасна си  bouquet нали знаеш за кого искам да видиш как е Flutter

# 836
  • Мнения: 3 835
Пускам на порции, че може да ми свърши батерията на лаптопа, да не ми изтрие написаното. Laughing

И при големите, независимо от базата на дома, дефицитите от липсата на дом, семейство, индивидуално занимание и институционализирането са големи. Много малко са децата, при които са по-слабо натрупани тези проблеми.
Тази вечер видях Кирчо по ТВ за малко. даваха някакъв откъс от едно предаване "Аз мога, аз знам". Явно са участвали деца от дома. Водещата му зададе въпроса: Изброй 5 морски животни.
А той милия: 1, 2, 3, 4, ......тя, не, не, 5 морски животни........1, 2, 3, 4, ........Откъса беше в "Господари на ефира", не хванах цялото, но беше пуснато като нещо смешно, а аз щях да се разплача. Той изобщо не можа да разбере въпроса. Не е чувал за морски животни. нали ви казах да им купим енциклопедията и да им четем. Дъщеря ми и Кирчо са на една възраст, попитах нея, въпреки, че предварително знаех резултата. Исках да обясня на мъжа ми проблемите и липсите им. Дъщеря ми естествено веднага схвана въпроса и изброи животните. Много ми стана мъчно. Confused

# 837
  • Мнения: 158
Кирчо имах впредвид,но незнам как така  ми се счу днес (имам идея спецално провокирана от Кирчо, да ги научим да нагъват оцветени от тях самолети и да ги бръмчат )

# 838
  • Мнения: 3 835
Тита, ти толкова имена си запомнила от първия и втория път, че няколко пъти те четох, не можех да повярвам. Аз първите пъти, не знам дали съм запомнила и две дори. Лицата, емоцията, да, но с имената хич ме няма. Самолети, момчетата особено много ще се радват. Hug Днес ти предложи и друга много хубава идея, и нея ще я направим. изобщо всичко, което правим с нашите деца, същото трябва и с тях, за съжаление е рядко, а трябва знанията и уменията да се натрупват, иначе няма да останат, да ги запомнят. Tired

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 22:58 от teo7777

# 839
  • София
  • Мнения: 3 125
Тази вечер видях Кирчо по ТВ за малко. даваха някакъв откъс от едно предаване "Аз мога, аз знам". Явно са участвали деца от дома. Водещата му зададе въпроса: Изброй 5 морски животни.
А той милия: 1, 2, 3, 4, ......тя, не, не, 5 морски животни........1, 2, 3, 4, ........Откъса беше в "Господари на ефира",  

И аз го гледах. Доста се позачудих, защото не очаквах да го видя в предаване, но си беше той.  Cry Мъчно ми стана, че го пуснаха като нещо смешно....явно не са обърнали внимание, че предаването е с деца от домове. Знам, че си е човещина и всеки си има слабост към някое или някои от децата- на мен слабостта ми е Кирчо.  Heart Eyes Радвам се, че така хубаво е минало днес и децата са запомнили от съботата каквото правихте заедно.


Аз съм "ЗА" четенето. Това са точно тези неща, които им липсват. Когато децата си имат семейства, има кой да им купи книжките, да седне с тях, да отговори на въпросите им, да им покаже. Жените в този дом ми изглеждат много симпатични, но работата им наистина е страшно много и няма как да обърнат индивидуално внимание на всяко дете.




Общи условия

Активация на акаунт