Пилешки бутчета

  • 9 804
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Butterfly
 а дали ще станат и с пилешки гърди? newsm78
Не съм пробвала с пилешки гърди, а при бутчетата самата кожа става с цвят на карамел.

# 16
  • Мнения: 4 171
Изглежда вкусно-ще се пробва тези дни обезателно Peace
Peace

# 17
  • Мнения: 582
Аз вече го направих и току-що си хапнах-вкусно е!
Но на мен ми стана много чорбесто, съвсем не като на снимката  само на сос #Crazy

# 18
  • Мнения: 527
butterflu за теб   bouquet мерси за срахотната рецепта.

# 19
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Аз вече го направих и току-що си хапнах-вкусно е!
Но на мен ми стана много чорбесто, съвсем не като на снимката  само на сос #Crazy
Радвам се че ти е харесало, за соса -рядък е като сервираш слагаш бутче, няколко цели картофа и поливаш със сос колкото желаеш.

# 20
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
butterflu за теб   bouquet мерси за срахотната рецепта.
Моля

# 21
  • Мнения: 2 936
как се карамелизира захарта  Embarassed

# 22
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
как се карамелизира захарта  Embarassed
Слагаш тенджерата на котлона, сипваш захарта и от време на време бъркаш, като наблюдаваш да не стане кафяво, а да е на цвят нещо такова http://www.royal-tm.com/files/images/prod_zal_01.jpg Blush

# 23
  • Мнения: 1 176
Butterfly,мъжът ти с право си е облизал пръстите.Пилешки бутчета приготвени по този начин стават наистина мнооого вкусни.Аз ги правя по подобен начин.Рецептата ми я даде колежка на мъжа ми,която е от о-в Тринидад.Аз ги приготвям без картофите и без оцет,слагам по-малко чесън и завършвам със ситно нарязян магданоз вместо пресен лук.Сосът на това ястие е разкошен.С него поливам гарнитурата.Обикновено приготвям ориз със зеленчучи или картофено пюре.Много  си подхожда и с пържени картофи.Посрещала съм гости с тази рецепта и те също са си облизвали пръстите.За гости обаче,предварително обезкостявам бутчетата.И...не казвам,че има захар,защото някои реагират скептично,особено мъжете. Непременно ще пробвам и твоя вариант.

# 24
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Butterfly,мъжът ти с право си е облизал пръстите.Пилешки бутчета приготвени по този начин стават наистина мнооого вкусни.Аз ги правя по подобен начин.Рецептата ми я даде колежка на мъжа ми,която е от о-в Тринидад.Аз ги приготвям без картофите и без оцет,слагам по-малко чесън и завършвам със ситно нарязян магданоз вместо пресен лук.Сосът на това ястие е разкошен.С него поливам гарнитурата.Обикновено приготвям ориз със зеленчучи или картофено пюре.Много  си подхожда и с пържени картофи.Посрещала съм гости с тази рецепта и те също са си облизвали пръстите.За гости обаче,предварително обезкостявам бутчетата.И...не казвам,че има захар,защото някои реагират скептично,особено мъжете. Непременно ще пробвам и твоя вариант.
Благодаря ти за идеята, ще пробвам и твоя вариант   bouquet

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Изглеждат невероятно,предполагам и на вкус са така.Ама кажете ми как да го пробвам това ястие,след като веднъж направих свински ребра и в маринатата сложих  лъжичка мед.От тогава децата ми щом видят,че приготвям месо,първите им думи са:"ако има мед,няма да ядем".
А аз обичам сладко-киселия вкус.

# 26
  • Мнения: 983
Спретнах тази невероятна вкусотийка



Още веднъж благодаря  Hug

# 27
  • Мнения: 22 867
Направих бутчетата за вечеря, много са вкусни и си копнах рецептата, но защо моите картофи станаха мургави.... newsm78! Може би от соевия сос??? Е, нямах и нищо зеленичко, но си е вкусотия!  bouquet  bouquet  bouquet

# 28
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
labrex и моите се оцветиха, това е от соевия сос и карамела  Wink

# 29
  • Мнения: 983
Аз също сложих всичко както е в рецептата, но на мен картофите не ми се оцветиха чак толкова... newsm78 може пък причината да е в степента на карамелизиране на захарта, защото аз оставих малко, до светло кафяв цвят Peace
Вместо оцет сложих три супени лъжици лимонов сок.

Общи условия

Активация на акаунт