Бременните мами - без фъстъци!!!

  • 19 837
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Разград
  • Мнения: 3 110
хм!!! За първи път чувам! Аз си мислех, че ядките, особено суровите са полезни и си хапвам... Мъхестите плодове, цитрусовите ?  newsm78 Ми то нищо не остана за ядене сега както няма кой знае колко плодове и зеленчуци... Тогава - айде на шоколадаааааа smile3521
     Май и шоколада е алергизиращ,внимавай! WearyНе че и аз не съм нападала шоколада,особено натуралния,особено през първите месеци на бременността!
     А за мъхестите плодове...... newsm78били по-опасни за русите бебета със сини очички.Има обосновано медицинско обяснение за това,но затруднявам се да го цитирам в момента.



Синът ми е много бял,със сини очи.Лекари ме предупредиха да го пазя от храни,които могат да предизвикат алергия.Четох,че такива деца имали ниско съдържание на меланин в кожата си и затова били по-податливи на алергии,а лекарите казаха и на простудни заболявания.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Хм, а аз колко карамелизирани фъстъци изядох не е истина  Crazy

# 17
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
аз това не го знаех.
като се замисля, бая фъстъци изядох.
И аз  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 11 004
Чувала съм такова нещо за фъстъците, бадемите и слънчогледовите семки. В умерени количества не мисля, че са опасни  Peace

# 19
  • Мнения: 2 159
Нищо ни няма пък на нас двете,а колко ядки ядях през бременността.................! newsm78
и аз така

# 20
  • Мнения: 4 392
Аз не си спомням дали съм яла фъстъци Blush, но не ги тача много.
Мисля си, че е по- малко вероятно детето да придобие някаква алергия, ако бъде изключително кърмено възможно най- дълго.  Peace
Това дали са го казали в предаването? Thinking

# 21
  • Мнения: 3 478
Хммм, сефте го чувам това за фъстъците. Знам че дребосите не могат да ги ядат до годинката, но за нас  newsm78. Все си мисля, че при огромната консумация  на фъстъчено масло тук, все някой щеше да ми каже да не ги ям по време на бременност, също и за мъхестите плодове. А и толкова статии за "забранени" неща по време на бременност изчетох, фъстъците никъде не ги видях ( което незначи че твърдението на авторката на темата не е вярно Peace)

# 22
  • София
  • Мнения: 5 605
аз това не го знаех.
като се замисля, бая фъстъци изядох.
Peace

# 23
  • Мнения: 888
И аз не съм знаела това, пък съм хапвала фъстъци, но явно съм от късметлиите и децата са ОК поне откъм алергии, за сметка на други неща...

# 24
  • Мнения: 365
Доколкото съм чела с тях трябва да се внимава не само докато жената е бременна, а и докато кърми. алергията към веществото, което се съдържа във фъстъците е силна и ако детето е алергично, има голям риск чрез кърмата да се предизвика алергична реакция.

# 25
  • Мнения: 3 089
всякакви ядки в сурово състояние са добре дошли за бременната (съдържат магнезий), с изключение на фъстъците!

# 26
  • Мнения: 8 917
Не съм похапвала - не съм им голям фен. Stop

# 27
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Всичко, което е в умерени количества не е вредно, яла съм фъстъци, пастет, риба , шоколад и какво ли не. Досега Вики не е направил алергия, за по нататък дано не се случва. А по принцип аз съм правила много алергии като дете.  Grinning

# 28
  • Мнения: 8 505
Не помня хали съм яла фъстъци-сигурно да.Но много внимавам с количеството,защото ми става зле и получавам обриви ако изям 100г например.

# 29
  • Мнения: 484
Всички сурови ядки, особено бадемите са много полезни, не само за бременните и кърмещите майки. Изключение правят фъстъците, защото са много силен алергии и кашуто, защото съдържа някакво вещество, което като се поема в големи количества е отровно.
 Освен тези две неща, по времена бременността и кърменето е добре да се въздържате от : синьо и други меки сирена, сурова риба, сурови яйца (има ги в тирамисуто например), кафе и какао в големи количества.
Знам, че сред вас има много мами, които са яли тези неща по време на бременността и от това не е имало никакви последствия. Обаче понеже не знаем дали ще има алергична реакция у бебчето или някакви други усложнения, по-добре е да се въздържаме.

Общи условия

Активация на акаунт